Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[KWA] LMT Defender 16 Patrol RIS jako snajperka?


Recommended Posts

Dzięki ludziska, ale raczej wezmę ten front co podałem wcześniej, bo ma szyny. W tamtym musiałbym się bawić w jakieś przejściówki na dwójnóg i brak możliwości używania mechanicznych przyżądów celowniczych (bo muszka jest montowana właśnie na szynie).

A chińskich, znalowych części nie chcę, jak już biorę markowa replike, to dozbieram te kilka stów.

Ew. ten chwyt pistoletowy wezmę, bo na takie małe cosik troche szkoda mi kasy, chociaż kiedyś i tak pewnie kupię coś porządniejszego - ot tak dla lansu ;).

 

Edit: To jak tam jest z tym bolt catchem?

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra, walić bolt catch, sam se to rozkminie jak zobaczę replikę (ale sugestie mile widziane).

 

Dwa pytania:

 

1)Czy tłok SHS z 14-oma stalowymi zębami wytrzyma SP150? Ludzie go polecają do SP130, ale czy na mocniejszych też trzyma to nigdzie niemogłem znaleźć.

 

2)Teraz głupie pytanie(kto pyta niebłądzi, kto niepyta ten nie wie ;)):

Jeśli na lufie jest gwint 14mm prawoskrętny, to w tłumiku musi być też taki, czy lewoskrętny?

 

Edit: Co oznaczają skróty: CW i CCW? Pewnie prawo i lewoskrętny, ale który jest który?

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

Reegz, może pójdziesz radzić gdzie indziej?

Największą wadą tych DF jest cena, drugą jest brak wklejonej listwy, trzecią to, że czasem zdarza się, że listwa ma inny rozstaw zębów niż tłok. Tłoki SHS spokojnie podołają M150 i wyżej.

 

Jeśli gwint jest prawoskrętny, co się zdarza tylko w wypadku replik G&P z tego co wiem, to tłumik też ma być prawoskrętny. I vice versa. Skróty CCW i CW oznaczają kolejno "counter clock weise" i "clock weise", czyli "w przeciwna stronę do ruchu wskazówek zegara" oraz "zgodnie z ruchem wskazówek zegara".

 

BC raczej nie dopasujesz, wymaga on najczęściej specjalnego body, wzorem rozwiązania z korpusów Kings Armsa.

Generalnie Kolego Ripx97pl knujesz co nie miara, bo:

a) Sam nie zbudujesz sobie snajperki.

b) Bez chrono nie zbudujesz sobie snajperki

c) Sam i bez chrono nie zbudujesz sobie snajperki gmyrać w tak istotnych elementach jak szkielety, korpusy oraz fronty. W seriach M4 i pochodnych te 3 elementy muszą być odpowiednio zgrane, aby otrzymać odpowiednie FPS. A Ty pytasz czy tłok pociągnie.

 

Bez złośliwości. Najlepiej dla Ciebie oraz najtaniej będzie kupić KWA i pociągnąć ją do 500 fps. Tanio, szybko i "snajpersko". Potem pomyśl o jakiejś M150.

Link to post
Share on other sites

Nie napisałem, że sam będę w niej gmerać.

 

Tak chciałem zrobić, żeby z początku w sklepie mi wymienili sprężynę na SP130, tłok (teraz wiem, że na ten SHS) i głowicę tłoka (na pomową ultimate? wydaje mi się, że gdzieśtam ją kiedyśtam polecałeś). Tylko czy sklep się zgodzi?

 

PS: Dobrze zrozumiałem, że wymiana frontu może mieć wpływ na FPS? Bez złośliwości, ale w jaki sposób? Jak wszystko byłoby dobrze spasowane to chyba nic by się nie pogorszyło?

Link to post
Share on other sites

Jak masz kasę to z MP5 zrobisz snajperkę. Robienie snajperek to najczęściej miesiące leżenia na serwisie, knucia, dobierania części. Bo ja tutaj mówię o jakiejś M160/M170. Przy KWA możesz sobie to zrobić trochę mniejszym nakładem środków. Jednak dla mnie M160/M170 bez BU albo zestawu wyciszonej głowicy jest idiotyzmem. Ale zmieniając dyszę trzeba komorę i pierdoły...

Link to post
Share on other sites

Najtańszy sposób na karabi wyborowy (do wsparcia grupy repliką o większej celności i zasięgu):

 

KWA dowolne 1100 - 1500 PLN

wymieniasz sprężynę i tłok : ok 100 PLN

wstawiasz lufę promyka : ok 300 PLN

No i gumkę ale tu opinie są podzielone (ja zostałem przy stokowej) : 30 PLN

 

I do lasu...

 

Optyka już zależy do ciebie 100 - 10000 PLN

Link to post
Share on other sites

Dobra ludzie, ja mam pytanko. Z racji, że z początku (przed tuningiem) będę używał tego jako szturmówki, to chciałbym trochę karabinek skrócić. Jaką lufe zewn. (i wewn. też, coby nie wystawała i NIE wchodziła w tłumik) musiałbym kupić, żeby wystawałby sam tłumik płomienia? Czyli jakbym dokręcił tłumik dźwięku, to tylko on by wystawał z frontu.

Albo jeśli za dużo wymagam, to podajcie długość frontu.

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

W zasadzie to i tak będę skracał lufę, żeby wstawić super-über długi tłumik, żeby uzyskać coś takiego jak Pucu w tym temacie (czyli chyba wygląd standardowej SR-25, ale nie jestem pewien):

 

http://forum.wmasg.pl/topic/79650-sr-25/#entry1715398

 

I tu moje kolejne pytanko:

 

Da się wymienić body w tym KWA, na takie od SR-25 (wydaje mi się, czy sr25 ma dłuzsze body?), lub jakiekolwiek inne, ładniejsze i mocniejsze (może być, że pasowałoby po drobnych przeróbkach)?

Link to post
Share on other sites

Body od sr ki jest dłuższe (są wydłużone wersje gearboxów też) a body od KWA niczego sobie, na pewno lepiej prezentuje się niż CA czy PJ, do G&P pewnie mu brakuje ale to kwestia gustu. Gearbox KWA jest szerszy z przodu i nie do każdego body podejdzie (czasem trzeba coś upiłować)

Link to post
Share on other sites

Taka już moja natura - lubię kombinować ;-) . Poza tym, już chyba dwa razy pisałem, że z początku, (tj. 6-8, może 12 miesięcy) nie będę nic zmieniał i będę tego używał jak zwykłą szturmówkę.

 

Dobra więc:

 

1)Czy pasowałoby jakieś zwykłe eMkowe body z BoltCatchem (np. King Arms)? Bo ten mechanizm chyba tylko body obejmuje, tak? Chcę wymienić bo ludzie strasznie narzekają na body KWA, że słabe i brzydkie. I chciałbym mieć BC - ot tak, bo chcę ;). Poza tym i tak prędzej czy później mi się połamie czy coś ;), więc jak mi się posypie, to bedę wiedział co mogę kupić.

 

2)Da się gdzieś dopaść DZIAŁAJĄCY tłumik od ,,eserki"? Taki coby wyglądał jak ten w karabinku z topicu który podałem wyżej.

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...