Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kilka pytań odnośnie ładownic i kamizelki


Recommended Posts

MS2 przez shoulder pady to raczej kiepski pomysł - tracisz możliwość zmiany 1/2 pkt, wyregulowanie go raczej też nie będzie proste. Ja nosiłem normalnie jako jednopunktowe, teraz (ms2 zgubiłem) używam zwykłego chińskiego zawieszenia bungee jednopunktowego, które rozciąłem w połowie, tak że mam dwa paski, które idą przez shoulder pady na tył kamizelki, gdzie są przeplecione przez molle i zawiązane. Całkiem fajna opcja, tylko muszę klamrę w tym zawieszeniu wymienić bo się już rozpada (generalnie chińskiego zawieszenia nie polecam - jedyne co się z niego nadaje do użytku to taśma i "bungee", wszystko co jest z plastiku czy metalu się rozpada prędzej czy później).

Link to post
Share on other sites

ok Panowie więc tak. Na razie mój "setup" to :

 

Flyye Plate Carrier typu 6094 - kolor Khaki / ew. Khaki ładownice MC :

ładownice:

-plastikowy wkład wew. na 3 magi

-potrójny ładownica typu shingle

 

Co do ładownic. Będę używał mid'ów - łącznie 6 midów + 1 w replice. Licząc że każdy mid cap ma130 kulek miałbym 910 kulek. Wydaje mi się że jest to już sensowna liczba i na rundę strzelanki starczy. Czy może proponujecie dodać na pas bądź do cummerbunna fast maga - jako awaryjny magazynek?

 

System Hydracyjny:

- Plecak hydracyjny Flyye MBSS / aka MAP - Khaki

- wkład ... no właśnie. Brać od ACM ? Czy może lepiej dołożyć ? W sumie to miałem od ACM w poprzednim zestawie i jakoś dawał radę - ale dostałem go jako gratis i nie wiem na jakiej zasadzie dobiera się je oraz jakie rodzaje są - muszę się doinformować na forum o ile znajdę jakiś topic :icon_smile:

 

Teraz pytanie - ktoś z Was posiada MBSS'a / MAP'a? Gdzieś słyszałem wypowiedź gościa który twierdził że jak się troche go załaduje to strasznie lata z tyłu i hałasuje podczas biegu. Czy to prawda?:> Myślę żeby spinkami doczepić go mocniej do pleców może to by coś dało.

 

Inne kieszenie:

- Wybrałem coś takiego . Szkoda że nie ma zdjęć ze środka bo jestem ciekaw czy ma jakieś przegrody . Ale szukam czegoś małego na lewy cummerbunn. Po prostu na multitool, ew batona czy jakąś tam srajtaśmę.

 

-Radio pouch.... hmmm najarałem się na Motorole XTR 446. Ale nie wiem co dalej. Jaki Push to Talk , jaki head set . Muszę się pierw doinformować w tym temacie.

 

- reszta rzeczy takiego jak : kulki,dodatkowa bateria itp będzie w dolnej kieszeni MBSS. Więc raczej daruję sobie jakieś dodatkowe kieszenie. Kamizelka mabyć "szybka" w użyciu,wygodna . Nie chcę 1000 kieszenie z których nie będę korzystał

 

ok zapomniałem o zawieszeniu napisać :P

 

Zawieszenie:

Jak będę w PL to przetestuję bungee na kumpla kamizelce. Zobaczę jak się sprawuje. No i chcę dorwać MS2 i zobaczyć jak daje radę. Oba zawieszenie chce przetestować na tym samym karabinku co ja będę miał (uwielbiam wszystkie Mkowatości :) Szczególnie M4) oraz w dwóch opcjach. Przewieszony tradycyjny i przez shoulder pady. Zobaczyć co lepiej zda egzamin podczas "patrolu" , a co podczas "akcji" . Potem zadecyduję co akurat mnie pasuje:)

 

Macie może jakieś sugestie - co dodać ? Co odjąć ?

Edited by camus18
Link to post
Share on other sites

Jak masz łącznie 7 magów to ładownice na 6 starczą, bo co do tego fast maga wsadzisz? :) Na tej kamizelce z przodu spokojnie mieszczą się 4 ładownice na magazynki, więc jakbyś potrzebował dorzucić jeszcze jednego maga to powinien się zmieścić na przednim panelu obok shingla.

 

Wkład tak jak Didi pisze - bierz camelbaka albo source'a, nie warto się bawić w acm.

Brakuje linka do kieszeni więc ciężko coś powiedzieć.

Co do radia to poczytaj, bo są lepsze opcje niż xtr 446.

 

A jak chcesz zawieszenie magpula to spróbuj dorwać ms3 zamiast ms2.

Link to post
Share on other sites

http://www.amazon.co...49012775&sr=8-2

 

http://www.amazon.co...49012760&sr=8-1

 

 

coś takiego?:>

 

No jak dorwę zawieszenie od Orkana to też je sprawdzę bo nigdy nie miałem przyjemności z tym obcować :icon_smile:

 

łącznie będę miał10 magów bo ściągamy z kumplem z zagranicy 10pack'i . Reszta pójdzie w MBSS'a raczej jako "rezerwowe"

 

cholera fakt zapomniałem podać link. Przepraszam:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0084DMNVY/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&smid=A2QODR4IZFO7VH

 

 

shingle to raczej te:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B006Y95IQC/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&smid=A2QODR4IZFO7VH

 

zawieszenie to już raczej kopię wezmę. Tzn co do MS2 . Miałem ACM'a kopię i byłem bardzo zadowolony. Różnica w cenie... no widoczna jak cholera a dawało rade:)

Edited by camus18
Link to post
Share on other sites

Co do ilości magazynków to sam sobie dopasujesz, ile kulek wywalasz i na ile ewentualnie Ci to starcza, nikt za Ciebie zbytnio tego nie dopasuje. Do jednej z największych wad pasa MS2 należy wąska taśma, co objawia się "wbijaniem" jej w ciało. No i zależy za ile taką kopię MS2 kupisz, bo ja osobiście za taki sznureczek więcej niż 20 zł bym nie dał :)

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...