Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początki, początkującego.


Recommended Posts

Witam, serdecznie. W tym roku, bądź też na początku następnego mam zamiar rozpocząć swoją przygodę z ASG, a teraz chciałbym się uzbroić.

I tu parę pytań.

 

Czy ta ochrona oczu jest dobra? http://www.militaria...31.xml?cat=1379

 

Co myślicie o tej broni krótkiej? http://zbrojownia.li...products_id=303

 

Dobre są te repliki? Polecacie jakieś inne? Chciałbym zaznaczyć, że operuję dość małym budżetem i nie chcę kupować repliki radzieckiej. (AK itp)

 

A i gdzie najlepiej zaopatrzyć się w mudnur w Łodzi?

 

PS: Jeśli był podobny temat to bardzo przepraszam.

 

Dobra, nie wiem co z tymi linkami jest nie tak.. Ale jeśli nie militaria.pl to jaki sklep?

Edited by Juij
Link to post
Share on other sites

nie kupuj z militaria.pl. (...)

Dla czego? To jedyny stacjonarny sklep w Łodzi (Piotrkowska 25), w którym można się zaopatrzyć w sensowny towar, chyba, że pomyliłeś z Milipatriałódź na Tuwima 10, ten sklep faktycznie odradzam.

(...) Glock cymy jak najbardziej w porządku tak samo jak sklep. Odnośnie okularów nie mam pojęcia.

Tak, jak najbardziej, tyle, że na początek replika pistoletu jest mało sensowna. Przy ograniczonym budżecie, lepiej kupić shotguna AGM.

Link to post
Share on other sites

Dla czego? To jedyny stacjonarny sklep w Łodzi (Piotrkowska 25), w którym można się zaopatrzyć w sensowny towar, chyba, że pomyliłeś z Milipatriałódź na Tuwima 10, ten sklep faktycznie odradzam..

Dzięki Powała. Pochrzaniło mi się.

Link to post
Share on other sites

Np dlatego, że to sklep z najgorszą obsługą klienta na miejscu, w stacjonarnym w jakim w życiu byłem

 

I to chyba dotyczy większości sklepów Militaria pl (podobnie jest we Wrocławiu). Wiedza sprzedawców niewielka, opowiadanie bajek i mitów na porządku dziennym. (i nie dotyczy to tylko wiedzy o AS)

 

Kolego jest kilka sklepów, w których możesz kupić sprzęt i porozmawiać z ludźmi, którzy posiadają wiedzę w temacie ASG.

Tym, że kupujesz z wysyłką a nie bezpośrednio to bym się specjalnie nie przejmował. Nie będę zachwalał sklepu z mojej okolicy (co by nie było krypciochy) ale to jeden z większych i godnych zaufania, drugi też na południu Polski i też duży.

Co do repliki pistoletu to też wydaje mi się, że na początek to średni pomysł. Może warto zaczekać na Św.Mikołaja, gwiazdkę ;) (czytaj dozbierać kasy) raptem to 200-300 przez 3-4 miesiące dozbierasz. I z taką kasą poszukaj dłuższej repliki.

Link to post
Share on other sites

@Juij, poczytaj na Forum opinie o sklepach wysyłkowych, wyrobisz sobie pogląd.

 

@Dexter, @Beduin, ośmielam się nie zgodzić z Waszą opinią o łódzkim sklepie MILITARIA.PL, obsługa bardzo dobra i profesjonalna. Jedyne zastrzeżenie można mieć do "wyśrubowanych" cen, ale tu przyczyna leży w braku profesjonalnej konkurencji na terenie naszego miasta.

Link to post
Share on other sites

I to chyba dotyczy większości sklepów Militaria pl (podobnie jest we Wrocławiu). Wiedza sprzedawców niewielka, opowiadanie bajek i mitów na porządku dziennym. (i nie dotyczy to tylko wiedzy o AS)

 

W Poznaniu jest dokładnie to samo.

 

@ Powała - jeżeli w Łodzi jest tak jak piszesz, to tylko pozazdrościć. Co zaś się tyczy samych cen, to nie zapominaj, że to jest sieciówka i ceny ustalane są przez centralę. Skutkiem czego w każdym sklepie obowiązują te same ceny.

W większych miastach takich jak Poznań czy Wrocław mają bardzo konkretną konkurencję, której podejście do klienta jest trochę inne.

Edited by Malvin
Link to post
Share on other sites
(...) Co zaś się tyczy samych cen, to nie zapominaj, że to jest sieciówka i ceny ustalane są przez centralę. Skutkiem czego w każdym sklepie obowiązują te same ceny.

Tego nie musisz mi tłumaczyć.

W większych miastach takich jak Poznań czy Wrocław mają bardzo konkretną konkurencję, której podejście do klienta jest trochę inne.

No tak, bo Łódź, to taka podwarszawska wioska, zaledwie 800.000 mieszkańców, gdzie tam jej do takich metropolii jak Wrocław, czy Poznań... :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Tego nie musisz mi tłumaczyć.

To nie pisz bzdur, bo z tego co mi wiadomo, to Poznań nie jest jeszcze dzielnicą Łodzi. :hahaha: A Ty za jednym zamachem wrzuciłeś wszystkich do jednego worka uznając, że ceny w tym sklepie są "wyśrubowane" ze względu na brak konkurencji na terenie Łodzi. Na szczęście w innych miastach, takich jak Poznań czy Wrocław, ta sieć sklepów ma bardzo konkretną konkurencję, której podejście do klienta jest trochę inne.

Link to post
Share on other sites

A ja, zamiast kłócić się o ceny w jakimś tam sklepie, wrócę do pytania zadanego przez @Juij. Ja na Twoim miejscu wybrałbym shotguna AGM zamiast tego pistoletu. Przyznaję, że nie strzelałem z tego Glocka ale jakoś nie mam do niego zaufania. Jak dla mnie sprawa wygląda następująco. Shotgun AGM ma więcej fpsów (co prawda fpsy nie są najważniejsze ale śmiem twierdzić, że przez to ma większy zasięg), jest sprężyną więc nie rozładuje Ci się bateria (co prawda nie wiem ile prądu zżera ten Glock ale akumulator 500 mAh to jak dla mnie mało) i po trzecie shotgun kosztuje 3-4 razy mniej niż ten pistolet. A to oznacza, że zostanie Ci sporo kasy którą możesz przyoszczędzić na pożądnego AEGa.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem zaczynanie od pompki nie jest dobrym pomysłem. Wolałbym biegać w dresie z cm.028 i jednym magazynkiem niż co chwilę ładować pompkę. Mówiłeś że nie chcesz AK, no ale to ma strzelać a nie wyglądać. No przynajmniej na początku. Latałem kilka rundek z pompką i nie masz szans z jakimś AEG'iem.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem zaczynanie od pompki nie jest dobrym pomysłem. Wolałbym biegać w dresie z cm.028 i jednym magazynkiem niż co chwilę ładować pompkę. Mówiłeś że nie chcesz AK, no ale to ma strzelać a nie wyglądać. No przynajmniej na początku. Latałem kilka rundek z pompką i nie masz szans z jakimś AEG'iem.

Jeśli nie mylę osób to biegałeś z moją pompką :) Śmiem się nie zgodzić z tym, że pompka nie ma szans z AEGiem. Do działania z pompką przeciw AEGom trzeba mieć doświadczenie i obycie. Nie zdobędzie się tego w ciągu paru rundek. Działania z shotgunem są w moim odczuciu trochę jak działania snajpera. Oczywiście zasięg jest mniejszy ale chodzi o to, że musisz znaleźć taką miejscówkę i tak do niej wejść by przeciwnika ściągnąć jednym strzałem. Na drugi często nie ma czasu bo już leci do nas grad pocisków z AEGa. Takie działanie wymaga umiejętności w cichym przemieszczaniu się i dobrego obycia z repliką (wyrobienia sobie "cela"). Jeżeli ktoś nie będzie umiał się dobrze ustawić i przymierzyć to rzeczywiście, nie ma szans z AEGiem ale jak się już wyczuje replikę i zdobędzie troche doświadczenia to mając AGMa można śmiało walczyć (szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności np w nocy).

Link to post
Share on other sites

Według mnie lepszym wyborem będzie CM.030.

Wytrzymały, nie trzeba przeładowywać co strzał, tanie magazynki, dodatkowe baterie też nie są trudne do zdobycia.

Później można się zaopatrzyć w jakieś tanie LiPo ok. 800mAh i magazynki na 100 kulek i mamy coś pięknego do CQB :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...