Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Jestem zielony w temacie i zastanawiam sie nad kupnem M4A1. Elektryczny czy gazowy? Jakiego polecacie producenta? ISC, G&P, KWA, KA? Dysponuje kwota ok 1200 zl . Strzelanki mieszana budynki-las z przewaga lasu. Do tego jeszcze ladowarka, akumulator, kolimator i ew inne przydatne sprzety( na ta mam osobny budrzet).

Edited by kisielwp
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Nadejszła ta chwila, kiedy w końcu zaczynam zabawę z ASG (po jakichś 8 latach śledzenia tematu z dłuższymi przerwami). Replikę będę kupował za jakieś 2-3 tygodnie pewnie. A do tego czasu chciałbym podjąć decyzję co dokładnie kupić i za ile Mój wybór padł na model M4, najlepiej z szynami RIS. I tu pojawia się odwieczny problem. Orientując się w cenach z czasów zamierzchłych, zakładałem budżet koło 1000 zł. Szukając info na forum, okazało się, że już za 800-900 stówek spokojnie coś kupię. Ale poczytałem dalej i napaliłem się na KWA USA M4A1 gen. 2. I teraz odwieczny dylemat - czy lepiej poszukać czegoś tańszego, bo i tak nie wyczuję różnicy, czy jednak dopłacić do tego KWA? Czy ta różnica w cenie jest tego warta? Oprócz tego dylemat dotyczył:

 

LMT Defender 4 RIS

M15A4 Classic Army

Evolution Airsoft - M4A1 Sopmod

M4 RIS z kolbą Crane, Universal Version

 

Warto zawracać sobię głowę tymi modelami czy od razu łykać tego KWA? Kolejne pytanie, bo wersja RIS wychodzi koło 300zł drożej. Czy istnieje (nie znam się, to się pytam możliwość założenia szyn RIS do tej podstawowej wersji M4A1? Jeśli tak to jak z poziomem skomplikowania takiej operacji i kosztów? Co jeszcze mogę powiedzieć...replika ma być głównie do walk na długim dystansie, a że w tuning na razie bawić się nie zamierzam, to wolałbym coś mocniejszego i celniejszego w stocku, żeby nie zaczynać zabawy od kupowania i wymiany części. Z góry wielkie dzięki za pomoc początkującemu, ale przyznam się, że zgłupiałem czytając te wszystkie tematy o samym modelu M4.

 

Pozdrawiam

 

 

Mały update ;) Po przekopaniu forum dylemat jest pomiędzy KWA a KA. Różnica w cenie spora, tylko jak z niezawodnością? Warto dopłacać 300 zł do KWA?

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Czy istnieje (nie znam się, to się pytam możliwość założenia szyn RIS do tej podstawowej wersji M4A1? Jeśli tak to jak z poziomem skomplikowania takiej operacji i kosztów?

Takie zwyczajne risy do M4A1 to po prostu kwestia wstawienia w delta ring szyn, banalne. Jeśli o jakieś freefloaty w stylu Mk 18 chodzi, musiałbyś odkręcać delta ring, co jest dość trudnym zadaniem. Najprostsze risy dostaniesz chyba od 100 zł w górę, w zależności od producenta

 

Co jeszcze mogę powiedzieć...replika ma być głównie do walk na długim dystansie, a że w tuning na razie bawić się nie zamierzam, to wolałbym coś mocniejszego i celniejszego w stocku, żeby nie zaczynać zabawy od kupowania i wymiany części.

Osobiście uważam, że te 400 fps wystarczy, by być zadowolonym z zasięgu. W przypadku Evolution Airsoft to jest tylko kwestia wymiany sprężyny i tyle, może ci to sklep od razu przy zakupie zrobić

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites

Co do późniejszego zakupu risów. Sam się przekonałem, że nie opłaca się kupować chińskiego byle czego. Odradzam z całą stanowczością najtańsze chińskie produkty dotępne w niektórych polskich sklepach. Tak więc jak inwestujesz w replikę tyle kasy to warto dołożyć jeszcze trochę grosza i kupić coś z czego będziesz zadowolony.

 

Dokupienie risów później oczywiście nie stanowi problemu ale markowe części oscylują w okolicach 100 dolców i więcej. Dla przykładu http://shop.ehobbyasia.com/accessories/r-i-s-r-a-s/for-rifles-aegs/index.html?manufacturer=384&p=1 , podobnie z gratami od G&P, King Armsa i innymi wyższej półki.

Link to post
Share on other sites

Takie zwyczajne risy do M4A1 to po prostu kwestia wstawienia w delta ring szyn, banalne. Jeśli o jakieś freefloaty w stylu Mk 18 chodzi, musiałbyś odkręcać delta ring, co jest dość trudnym zadaniem. Najprostsze risy dostaniesz chyba od 100 zł w górę, w zależności od producenta

A czym się różnią zwykłe RIS'y od tych mk18? Poza tym stwierdziłem, że na początek w sumie i tak jakiś kolimator będzie mi potrzebny, ale to mogę na rączkę wrzucić.

 

Osobiście uważam, że te 400 fps wystarczy, by być zadowolonym z zasięgu. W przypadku Evolution Airsoft to jest tylko kwestia wymiany sprężyny i tyle, może ci to sklep od razu przy zakupie zrobić

No zarówno KA jak i KWA oscyluje w granicach 400fps'ów, także o to już się nie martwię. Bardziej mnie zastanawia jak się ma wykonanie tych dwóch modeli do siebie i jak z ich bezawaryjnością.
Link to post
Share on other sites

 

M15A4 Classic Army

Evolution Airsoft - M4A1 Sopmod

M4 RIS z kolbą Crane, Universal Version

 

 

 

Evo airsoft w wersji sopmod sobie odpusc. Pisalem do blackswordu i odpisali mi ze lepszym wyborem bylby zwykly Border Patrol czy Rancher. Sopmod to jakis mix innych firm, w tym BOYI.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Pytanie tylko, czy te risy od KWA są dobrej jakości. Coś wątpię w to, bo pod względem zewnętrznego wykonania KWA nie uchodzą za najlepsze. Macałem jedno M4 RIS od KWA i miało wyraźne luzy na risach

Link to post
Share on other sites

no dobra, zwłaszcza, że mówię, póki co risy nie są mi niezbędne, raczej dopiero za jakiś czas się zacznę w gadżety bawić. I wtedy mógłbym już zainwestować te 100$, zwłaszcza że i tak różnica w KWA z risami i bez wychodzi koło 300 zł, także podobnie co risy kupowane osobno. Tylko teraz pytanie wraca do KA i KWA. Różnica w cenie 300 zł, fps'y podobne więc w czym tkwi różnica? Przewalając forum znalazłem coś, że KA ma lepsze body zaś KWA niezniszczalne bebechy. Czy różnice w budowie i mechanice faktycznie są tak duże czy raczej porównywalne? Nie ukrywam, że szukam repliki na dłuuugi czas, więc wolałbym od razu kupić coś, czego nie będę miał ochoty zmienić po 3 miesiącach ;)

Link to post
Share on other sites

Patrząc tylko na długość bezproblemowego użytkowania chyba kierowałbym się w stronę KWA. W stocku jest to wystarczająco dobra replika, a możliwość taniego tuningu jest bardzo istotna. Co do samego wykonania osobiście macałem ale nie na tyle aby wyrobić sobie zdanie. Mogę podpierać sie jedynie testem http://wmasg.pl/pl/armoury/show/86095 gdzie znalazłem "Pierwsze wrażenie po wzięciu repliki w ręce jest bardzo dobre, żeby nie powiedzieć: znakomite. Wykonanie zewnętrzne jest estetyczne i w zasadzie bez zarzutu. Z wyglądu karabin plasuje się na poziomie jakości wykonania elementów zewnętrznych charakterystycznym dla takich producentów jak G&P czy King Arms. Jeśli chodzi o wygląd i wrażenie należy zatem pochwalić firmę KWA - wykonała bardzo dobrą robotę."

 

Jednak osobiście dorosłem do innego traktowania zabawy w asg i denerwuje mnie stwierdzenie "wady: umieszczenie na replice napisów niezgodnych z pierwowzorem".

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli w takim razie wezmę tego KWA, a za jakiś czas dokupię risy i resztę gadżetów. A jeszcze, żeby nie zaśmiecać forum nowymi postami.

 

Czy to się opłaca brać?

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/362353

 

Moja dziewczyna też by z chęcią po krzunach polatała, ale z funduszami gorzej, i się zastanawiamy nad czymś takim dla niej. Opłaca się brać za taką kasę?

Link to post
Share on other sites

Miałem emkę KWA ris,i żadnych luzów na risie nie dostrzegłem :icon_wink:

 

Co innego z risem na korpusie.Po jakimś czasie dostaje luzy,ale podłożenie pod niego jakiejś malutkiej podkładki rozwiązuje problem.

 

Jednak jeżeli miałbym brać teraz kolejną emkę,to z pewnością była by to albo g&p z biciami,albo Lonestar Rancher od EA.500Fps mi potrzebne nie są,i spokojnie te 360 starczają.

 

Czy to się opłaca brać?

http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/362353

 

Moja dziewczyna też by z chęcią po krzunach polatała, ale z funduszami gorzej, i się zastanawiamy nad czymś takim dla niej. Opłaca się brać za taką kasę?

 

Tak i nie.Używek się świerzakom nie poleca,bo coś się zawsze zespsuć może.Emki CA również są świetne.Body po pewnym czasie eksploatacji jest piękne.Farba nie schodzi płatami,lecz lekko się wyciera dając wrażenie ostrej.Bebechy w stocku są jak najbardziej ok.

 

Dla dziewczyny wziąłbym raczej jakąś mp5 od JG,CM.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Miałem emkę KWA ris,i żadnych luzów na risie nie dostrzegłem :icon_wink:

 

Co innego z risem na korpusie.Po jakimś czasie dostaje luzy,ale podłożenie pod niego jakiejś malutkiej podkładki rozwiązuje problem.

Czyli który ris łapie luzy? Bo się pogubiłem, widać jeszcze zbyt zielony w temacie.

 

Dla dziewczyny wziąłbym raczej jakąś mp5 od JG,CM.

Dziewczyną to ona jest tylko z wyglądu i stwierdziła, że zdecydowanie woli m4 tak jak ja ;)
Link to post
Share on other sites

Niestety, po wysłaniu zapytań do kilku sklepów okazuje się, że w Polsce obecnie łatwiej znaleźć 30-letnią dziewicę niż M-ke KWA. A w komisie też pustki w tym temacie. Czy ktoś ma jakieś info, gdzie ten model można dostać? Mocno się na niego nastawiłem. Jeśli nie to chyba zainwestuję w tego KA, a 300 zł różnicy będzie na poczet przyszłych tuningów ;)

Link to post
Share on other sites

Graszczur, dzięki za info. Przejrzałem allegro i wpadło mi w oko parę innych używek, może wartych uwagi?

 

1. http://allegro.pl/replika-m4-cqb-troy-od-king-arms-i2769044494.html

 

2. http://allegro.pl/replika-karabin-m15a4-classic-army-m4-a1-m120-i2750580152.html

 

3. http://allegro.pl/m4-ris-classic-army-caly-zestaw-z-kamizelka-i2759825414.html

 

4. http://allegro.pl/m15a4-m4a1-ca-classic-army-100-udanego-zakupu-i2769366386.html

 

5. http://allegro.pl/lmt-defender-4-carbine-kwa-asgdk-i2754384221.html

 

Co z tego wychodzi najsensowniej? Mogą być dwie propozycje, bo jak już wspomniałem, drugą M-ke będzie brała moja dziewczyna. Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

No właśnie ten KA wygląda nie kulawo, tylko rozumiem ze CQB to i krótsza lufa czyli gorszy zasięg i celność? Zwłaszcza, że zależy mi bardziej na replice do walki na terenach otwartych, czyli trochę większe odległości. I co z tymi CA nie tak, że będę musiał włożyć w nie sporo kasy?

Link to post
Share on other sites

Czyli pierwszy wybór będzie za 1200zł - tylko lepiej KA czy tego KWA? I co byście polecili w następnej kolejności? Te CA faktycznie tak słabo wypadają? Czy dadzą radę? Zwłaszcza, że moja panna chyba nie będzie miała teraz 1200 na replikę tak jak ja.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...