Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabury do Colta 1911


Recommended Posts

Witam.

 

Czy ktoś z Was użytkuje lub użytkował kaburę naramienną M3? Na jaką maksymalna długość można rozpiąć jej pasek? Jestem w miarę równym gościem - po 125 cm w klacie i pasie :icon_smile: oraz 180 cm wzrostu - i interesuje mnie czy się w nią zmieszczę.

 

Druga sprawa dotyczy "zwykłej" kabury: czy nie rozpina się Wam w trakcie grania, biegania itp? Czy wypadł Wam kiedyś z niej pistolet? Jej zapięcie to właściwie kołek i dziurka, co mnie trochę nie przekonuje do niej.

 

Poproszę też o Wasze ogólne opinie na temat ergonomii czy wygody użytkowania tych kabur. Jeżeli już się na którąś zdecyduję, to będę jej używał nie tylko na grach w klimatach II wojny ale na pozostałych też - dlatego Wasza pomoc bardzo mi się przyda.

 

Pozdrawiam.

Edited by MICHAL
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

http://www.google.de...AIVBHEUCh2cug8M

Chyba jak masz koszule z naramiennikiem (jak za starych dobrych czasów) to pętlę zakładasz na ramie i pod pagon...

Na tym zdjęciu kolo ma chyba tak założone i dopięte do kieszonki. Znalazłem w necie dyskusję, i jeden MP pisał że tak właśnie u nich noszono w latach '70-tych.

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Początkowo nosiłem przełożonego przez szyję, jednak po tym jak kumpel mnie oświecił, że tak się raczej nie powinno robić, bo można się poddusić (Niemcy/Japońcy w czasie walki wręcz podobno dusili tak amerykańców). Próbowałem zakładać pod Pagon jak na zdjęciu z linka powyżej, jednak średnio mi to pasowało. Teraz przekładam na szyję i przez ramię. Jak dla mnie najwygodniejsze rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Mój sposób się sprawdza, mimo, że jestem leworęczny. Choć w sumie to mi może być łatwiej, bo colt dynda mi po prawej a strzelam z lewej. Jedyne co to musisz uważać by colta nie zgubić. U mnie, na szczęście w czasie testów odpadło ucho do zaczepienia smyczy. Wkleiłem je z powrotem przy użyciu jakże niezawodnego superkleju pewnej marki. Na razie działa.

 

P.S pod pagon nie zakładam, bo mając później cały sprzęt na sobie ciężko go z siebie zdjąć. i tyle. Generalnie założony jak na zdjęciu nie powinien przeszkadzać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...