Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wish

Użytkownik
 • Content count

  581
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

7342 profile views
 1. Na allegro pojawiły się magazynki MC do Thompsona https://allegro.pl/oferta/king-arms-magazynek-mid-cap-thompson-m1a1-11-7960631203
 2. Na 90% jest to magazynek CYMY. Zakładam, że jest dość ciężki, fajnie leży w ręce. Też mam taki, ale nigdy się nie zastanawiałem czemu służy to wygięcie. U mnie śmiga.
 3. W razie co to na husky mogę robić za operatora, i tak raczej nie pogram. Mimo wszystko wydaje mi się, że warto najpierw napisać scenariusz, i spotkać się by pokręcić co nie co, a potem przy montażu użyć cut scenek z "planu filmowego" a także już istniejących fragmentów filmów i może coś z Husky.
 4. Kurna jaka dysputa się tu rozwinęła, pięknie. Ale żeby nie było zbyt różowo to nawrzucam trochę tematów do rozpatrzenia. Po pierwsze musielibyśmy ustalić, czego oczekujemy, czy filmiku jak pamiętny Hill 400, czy jak któryś z powyższych, w sensie ten ze współczesnej jebanki czy taki z nerfa. Generalnie może to być tzw gamplay (jebanka) lub trailer (nerf). Jeśli ma to być gameplay będzie trochę łatwiej i można spróbować to zrobić podczas strzelanki. Ale efekt nie będzie powalający. Trailer czy coś jak ten filmik z nerfa, będzie wymagał trochę więcej. No i tu zaczyna się problem, bo żeby nagrać tego typu film, potrzebne są: scenariusz, "reżyser", aktorzy, kamerzysta i montażysta najlepiej żeby jeszcze dźwięk/muzykę dograł do całości. No i żeby taki film nakręcić, potrzebni są aktorzy, nie musi ich być 50, myślę, że grupa ok 10-12 spokojnie wystarczy. Kręcenie czegoś takiego to jest kilka/kilkadziesiąt kilkunastosekundowych scenek, ładnie połączonych w jedną całość. Dla mnie nie będzie problemu, żeby wybrać się w jakiś piękny weekendowy dzień, żeby taki film nakręcić. Może być fajna zabawa. A scenariusz już jakiś w głowie mam :)
 5. Kolba, jak starczy środków bierz garanda. Zajebiście to wygląda jak w ekipie jest kilka osób z garandami, im nas więcej tym lepiej. Moim skromnym zdaniem lepiej odpuścić drewno do Tomka a pozbierać jeszcze trochę i dołożyć do Garanda.
 6. Miło mi poinformować, że minimum u aliantów już niemal osiągnięte, nieznacznie poprawia się sytuacja u niemców. Do minimum brakuje już tylko 13 osób a mamy początek kwietnia i ponad 2 miesiące na zebranie reszty. No i mam jeszcze nieopłacone zgłoszenia, czekamy zatem na kolejne wpłaty. Alianci:1. Miapow2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)3. Renifer4. Daro5. Hans 6. Vlad 7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź) 8. Cortes 9. Kuken 10. Pit 11. Matt 12. Mattson 13. Mareq 14. WadeOś:1. Ashigara2. Mikasso 3. Meister
 7. Kolba, domyślam się, że poznańską ekipę wołasz do tablicy, więc śpieszę z odpowiedzią. Generalnie rzecz biorąc, nie kupowaliśmy żadnego specjalnego sprzętu, żeby biegać w M43. Używamy dokładnie tego samego ekwipunku, który używamy biegając w M43. Jak przedmówca wspomniał, od MG pojawił się sprzęt w kolorze OD7, czyli taki zielono oliwkowy. Możesz próbować szukać tego sprzętu na allegro (może być ciężko), ebay w europie (trochę łatwiej) lub ebay w usa. Jednak wydaje mi się, że powielanie sprzętu na ash, nie jest koniecznością. Lepiej dokupić coś do uzupełnienia sylwetki w m42 niż całego osprzętu dla M43. Jedyne co to buciki M43, albo może lepiej nie bo będziemy Ci zazdrościć ;)
 8. Nie do końca się zgadzam z przedmówcami. Zwłaszcza jeśli chodzi o obniżenie wymogów. Hermenegilda jest pierwszą imprezą od kiedy się w to bawię czyli jakoś 2010 rok, na której jest informacja o wysokim poziomie stylizacji. Na wszystkich innych grach były dopuszczane pewne ustępstwa, zarówno pod względem umundurowania jak i wyposażenia czy replik. Więc uważam, że jedna gra na 9 lat na której ma być wysoki poziom stylizacji nam się należy ;). Ba, uważam że raz w roku POWINNO się organizować grę gdzie wymogi stylizacji byłby naprawdę wysokie. Co do punktu 3, to chciałbym zauważyć, że zwłaszcza po stronie alianckiej (tą częściej obserwuję z bliska), widać jednolitość. Zazwyczaj tworzone są 2 grupy- brytole i hamburgery, w których to z kolei panuje dalszy podział na pododdziały. Na ostatniej grze w zeszłym roku, miałem przyjemność dowodzić 10-11 osobowym oddziałem składającym się w zdecydowanej większości ze spadaków 101DPD. Od jakiegoś czasu z ogromną satysfakcją oglądam coraz to większy oddział chłopaków ubranych w mundury M42, z garandami. Oczywiście ma to związek z napływem świeżego mięsa armatniego. Ale widać, że chłopakom po prostu zależy. @kuken18 @Budweiser @SikorPL w rok pozbierali takie sylwetki, że głowa mała. Ale było widać, że chcą. Wiele telefonów, pytań konsultacji. A oni ciągną następnych. No i zgodzę się z przedmówcą, że jakąś większą ekipą, ładnie ubraną powinniśmy się czasem wybrać na jakąś grę modern. Może ktoś podejdzie, zapyta i wdepnie w tą studnię bez dna, jak wymienieni powyżej.
 9. Strona aliancka dalej rośnie w siłę. Zbliżamy się do połowy obsady. Wciąż czekamy na objawienie ciemnej strony mocy. Alianci:1. Miapow2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)3. Renifer4. Daro5. Hans 6. Vlad 7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź) 8. Cortes 9. Kuken 10. Pit 11. Matt 12. MattsonOś:1. Ashigara2. Mikasso
 10. Zbliżamy się do połowy obsady. Wciąż czekamy na objawienie ciemnej strony mocy. Alianci:1. Miapow2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)3. Renifer4. Daro5. Hans 6. Vlad 7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź) 8. Cortes 9. Kuken 10. PitOś:1. Ashigara2. Mikasso
 11. I kolejni opłaceni, nie zgadniecie na którą stronę:) To już apeluję, NIEMCY, zgłaszajcie się śmiało, to nie boli. Alianci:1. Miapow2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)3. Renifer4. Daro5. Hans 6. Vlad 7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź) 8. Cortes 9. KukenOś:1. Ashigara2. Mikasso No i jak widać po stronie alianckiej mamy już prawie połowę składu minimalnego, po stronie osi trochę gorzej. Ale jak by nie patrzeć to dopiero początek zapisów.
 12. Cortes, ja nikogo do niczego nie przekonuję, tylko opisuję realia. Mimo wszystko większość graczy stawia u nas na wyrzynkę, otoczka jest mniej ważna. Nie mnie osądzać czy to dobrze czy to źle, ja po prostu dobrze się bawię na imprezach w każdym stylu. Baaaardzo wyczekuję Twojej imprezy, liczę na to, że mimo iż nie uzbieram fragów po grze będę mega zadowolony. Co do rozmachu jaki jest pokazany na filmie, to jest to co już słusznie zauważył Dominik. To są rekonstruktorzy, którym nie straszne pobiegać z repliką i uwalić mundur, no i widać że są gotowi bawić się w to dłużej niż 30-40min. Ja z rekonstrukcją mam tyle wspólnego, że czasem w ich sklepie coś zakupię ;). Nigdy nie byłem w środku, tylko raz widziałem bieda rekonstrukcję na cytadeli w Poznaniu. Może kiedyś się wybiorę, póki co bawię się w ASH niezależnie ile A jest w H i odwrotnie.
 13. Do tej pory byłem na 3 imprezach na południu. I żadna nie była zrobiona z takim przytupem jak ta. Tutaj faktycznie widać sprzęt, zaangażowanie graczy,. U nas niestety brakuje sprzętu, czasu na rozstawianie obozu, bo zaangażowania i chęci walki naszym chłopakom nie brakuje. Fakt u nas jednak więcej A niż H, wynika to z tego, że jednak większość przyszła z asg a nie reko. A to, że w PL środowisko reko to leśne dziadki z klapkami na oczach to trochę przykre. Mam wrażenie, że część towarzystwa musi założyć mundur, żeby dostać zgodę od żony, na wyjazd nad morze czy do innego Łabiszyna żeby się nawalić, ale to już chyba nasza przypadłość narodowa. My róbmy wszytko aby podnosić poziom naszych imprez do tych w Czechach. Ja już planuję wyjazd tylko nie wiem na którą grę, najbliższa na pewno nie w tym czasie będziemy we Francji zdobywać kilka miast :).
 14. A ja tam nie byłem :( Widzę, że częściej trzeba będzie jeździć do południowych sąsiadów, trzeba przyznać, mają rozmach skur..
 15. Są kolejne wpłaty co niezmiernie cieszy. Jest też kilka zgłoszeń na razie nie opłaconych. Alianci:1. Miapow2. Kolba (no nie udało się wywalczyć nr 1)3. Renifer4. Daro5. Hans 6. Vlad 7. Domin 007 (nie musisz dziękować, po prostu przyjedź)Oś:1. Ashigara2. Mikasso
×