Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zastosowanie zasilacza z xbox360 do ładowarki Redox Alpha V2


Recommended Posts

Witam.

 

Niedawno spotkałem się na forum z zastosowaniem zasilacza z xbox360 do zasilania ładowarki. Tak się składa, że jestem posiadaczem takiego zasilacza i mam trzy zasadnicze pytania:

1. czy użycie zasilacza wymaga w nim jakiś przeróbek

2. czy używanie go do zasilania ładowarki nie uszkodzi go(zasilacza)

3. czy do podłączenia zasilacza do ładowarki trzeba kupić jakieś specjalne kable

Link to post
Share on other sites

Przyjrzyj się końcówce od zasilacza xpudła.Jasne,że będziesz musiał w nim grzebać i zmienić końcówkę.

Nieumiejętne przerobienie tego zasilacza nie tylko go uszkodzi,lecz również ładowarkę.

Jak na moje to szkoda zasilacza.Kup dedykowanego do redoxa za 39zł.

 

Już lepszym pomysłem jest przeróbka zasilacza od komputera.Nie dość,że łatwiej,to jeszcze taniej.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Zasilacz oczywiście że wymaga przerobek, ale bedziesz mogł sobie podlączyć 3 ladowarki z balanserem i niezrobi na zasilaczu zadnego wrazenia. To nie jest trudne. wystarczy miernik posprawdzać linie odpowiednio połaczyć dolutować wtyczke co bedzie pasowała do ladowarki....Nie widze żadnego problemu a tym bardziej potrzeby kupowania kolejnego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Udineze, na Gunfire komplet ładowarka + zasilacz wychodzi taniej niż w podanym przez Ciebie sklepie. W dodatku jeszcze punkty dostajesz za to :icon_smile:.

 

Jeśli natomiast chodzi o wtyczki, to w moim Imaxie B6 nie było w ogóle wtyczek tamiya, ani dużych ani małych - w Redoxie myślę, że będzie podobnie. Będziesz potrzebował męskiej wtyczki i kabla. W komplecie z ładowarką powinieneś dostać przejściówkę kończącą się krokodylkami - podpinasz ją do kabla z małą męską tamiy'ą i możesz ładować odpowiednie akumulatory.

Link to post
Share on other sites

Dean T to wtyczka modelarska -> zdjęcie znajdziesz w googlach

gniazdo serwa,i ta świeca-w asg zastosowania nie mają

no i krokodylki-wszystko nimi naładujesz.Musisz uważać tylko,żeby zwarcia nie zrobić.

 

Zapewne masz Tamiye mini.Na allegro znajdziesz tanie przejściówki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...