Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początkujący - Wybór broni i kilka pytań


Recommended Posts

A co myślicie o tym :

http://www.taiwangun...rc-gen-iii.html

 

Bardzo mi się podoba z wyglądu, ale co wy myślicie ? I co oznacza gen.III trzecia generacja ? czyli gorsza ?

 

No fakt wygląd ciekawy :icon_biggrin: haha. 3gen. tzn. 3 generacja chyba jasne ?

Z giet to ciekawą opcją jest cm003 jak się mylę to mnie poprawić :icon_smile:

Edited by dymek_nh
Link to post
Share on other sites

III generacja oznacza, że replika ma gearbox tejże generacji. W praktyce oznacza to części kompatybilne z innymi replikami tej samej generacji chociaż nie koniecznie (mówię o gearbox'ie a nie lufce czy gumce HU aby było jasne). Jest wiele innych generacji, m.in. II, V, a nawet VII, ale nie myśl o tym w sposób, która jest lepsza. Każda jest inna. Do każdego rodzaju gearbox'a pasują inne części. Oczywiście na początek lepiej te sprawy zostawić serwisantom, ale wiesz to taka teoria "na początek".

 

Co do samej repliki. Jest dość długa (a więc nie tak poręczna jak dajmy na to MP5 czy P90), nie ma akumulatora w zestawie (ale u SRC to normale) oraz została stworzona przez firmę, która zwykła gearbox'y wykonywać z gównolitu. Mówię tak, bo w zeszłym miesiącu siadły u nas dwie M4 tej samej firmy. Powód: pęknięty gearbox. Zgodnie z powyższym ja bym jej nie kupował. Jak ktoś już pisał (czemu mnie to nie dziwi) polecane jest M4 KWA jako, że ma pancerny gearbox co jest chyba najczęściej powtarzanym zwrotem technicznym na tym forum.

 

Naprawdę zobacz co Tobie pasuje. Może M4, może AK a może MP5 czy G36 (chyba lepszym wyborem z Giet będzie JG) albo P90. Się nie dowiesz jak nie sprawdzisz. Napisz e-mail do jakiejś grupy z okolic abyś nie musiał jechać 3 miliardy kilometrów i zapytaj czy Ci np. pożyczą okulary, może jakiegoś springa. A potrzymać i wystrzelić Hi-Capa chyba da Ci już niemal każdy. Poszukać na WMASG osób z twojej okolicy i pogadaj z nimi. Musisz mieć jakieś "kontakty" aby wiedzieć coś o strzelankach, znać jakieś fora, gdzie ekipy o nich piszą itd. Strzelać musisz się mieć z kim a co tydzień wydawać kupę kasy na wyjazd nie ma szans.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz gietę to cyma. Osobiście polecam jakąś niedużą replikę na początek typu giety od cymy czy MP5.

Ja niedawno wymieniłem swoje MP5 na M4. w zasadzie zasięg taki sam, celnosć podobna, tylko MP5 bardziej poręczna i więcej magów można zabrać bo są mniejsze.

 

KWA to zawsze dobry wybór:)

ale jak poszukasz to kupisz taniej. ja swoją kupiłem za ok 1000 PLN - LMT defender czy cóś. celność tak do 40 - 50 m trafisz w sylwetkę, Jak wsadzisz lufę promyka to masz więcej. i dużo lepszą celność.

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

http://wmasg.pl/pl/armoury/show/86095

 

Zgodnie z tym tematem o Defender Patrolu to zasięg skuteczny tej repliki (niemal każdy strzał w sylwetce) to 40m, a maksymalny (pojedyncze strzały mogą trafić w sylwetkę) to 50m. Ja tego nie wymyśliłem tylko przeczytałem w załączonej recenzji. Jak na stock całkiem dobrze a jak wymieni się parę części będzie jeszcze lepiej. I tak jak pisał kolega wyżej do 1100zł spokojnie kupisz tę replikę.

Link to post
Share on other sites

http://wmasg.pl/pl/armoury/show/86095

 

Zgodnie z tym tematem o Defender Patrolu to zasięg skuteczny tej repliki (niemal każdy strzał w sylwetce) to 40m, a maksymalny (pojedyncze strzały mogą trafić w sylwetkę) to 50m. Ja tego nie wymyśliłem tylko przeczytałem w załączonej recenzji. Jak na stock całkiem dobrze a jak wymieni się parę części będzie jeszcze lepiej. I tak jak pisał kolega wyżej do 1100zł spokojnie kupisz tę replikę.

 

Tak masz rację , ja w swojej umyłem gumke hop up delikatnym alkocholem, uszczelniłem teflonem i zasię jest widocznie większy. Dlatego napisałem 40 - 50 m.

Link to post
Share on other sites
Po pierwsze, aby zostać sniper'em musisz być użytkownikiem ASG CO NAJMNIEJ ROK! Dlaczego ? Repliki sprężynowe bądź gazowe o mocy większej niż 500 FPS'ów mogą zrobić krzywdę, dlatego jest wyznaczona pewna granica - 30 m, z której można strzelać ( jeżeli jest inaczej to poproszę o sprostowanie )

To zależy tylko i wyłącznie od środowiska, w którym się ktoś strzela. Mówienie, że ktoś musi co najmniej rok bawić się w Airsoft, żeby móc "zostać snajperem", to bujda (chyba, że określają to zasady jakiegoś środowiska Airsoftowego). Przeważnie można już na samym początku bawić się "repliką snajperską", ale nie poleca się tego głównie z trzech względów.

 

Po pierwsze - jest mnóstwo ciekawych akcji, w których replika snajperska się nie sprawdza (ze względu na długość, na prędkość wylotową, na ograniczoną szybkostrzelność, itp.).

 

Po drugie - bez wstępnego obycia się z trafieniami i strzelaniem - można komuś łatwo zrobić krzywdę strzelając zbyt mocną repliką.

 

Po trzecie - snajperstwo w Airsofcie jest drogie, a tanie repliki snajperskie mają przeważnie zbliżone osiągi do replik elektrycznych w zbliżonych cenach, a w przeciwieństwie do nich - nie mają automatycznego trybu ognia.

 

Który napęd jest najbardziej skuteczny ? Jakie są ich mocne i słabe strony ?

Zerknij sobie tutaj: http://wmasg.pl/pl/a...les/show/220585

 

 

Ah, dopiero teraz widzę, że jest druga strona postów i w ogóle sporo zostało już wyjaśnione :icon_smile:.

 

ALE:

III generacja oznacza, że replika ma gearbox tejże generacji. W praktyce oznacza to części kompatybilne z innymi replikami tej samej generacji chociaż nie koniecznie (mówię o gearbox'ie a nie lufce czy gumce HU aby było jasne). Jest wiele innych generacji, m.in. II, V, a nawet VII, ale nie myśl o tym w sposób, która jest lepsza. Każda jest inna. Do każdego rodzaju gearbox'a pasują inne części.

III generacja oznacza nic innego jak to, że jest to III generacja replik wypuszczonych przez tą firmę. Kolega, którego zacytowałem, pomieszał trochę generację repliki z "generacją" gearboxa. Generacje gearboxa wymuszone są przez konkretny kształt repliki - w zależności od tego jak replika wygląda, w środku zmieścić się może inaczej wyglądający mechanizm. Wszystkie repliki G36, nieważne jakiej firmy, będą miały gearbox w wersji 3. (co najwyżej nieco zmodyfikowany, np. pod mechanizm EBB).

 

 

No i na koniec ode mnie.

 

Jeśli zdecydowałeś się zrezygnować na razie se "snajperki", to według mnie dobrze zrobiłeś. Do 1000 złotych znajdziesz sporo polecanych replik elektrycznych. Najczęściej polecane, to:

- seria M4/M16 firmy KWA (tutaj musiałbyś jednak jeszcze trochę dołożyć, w grę wchodzi również akumulator i ładowarka)

- seria AK firmy Boyi (repliki o oznaczeniu RK-XX z końcówką SW lub WS)

- seria AK firmy Cyma (repliki o oznaczeniu CM.040, CM.045, CM.048)

- G36C firmy Cyma (CM.003)

 

To są najczęściej polecane repliki na dzień dzisiejszy. Oczywiście możesz zainteresować się niemal każdą inną repliką - w cenie powyżej 1000 złotych nie ma zbyt wielu "niepolecanych" produktów.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Siemka, na górze strony jest zakładka (społeczność) wejdź i sprawdź w Swojej okolicy czy jest jakaś grupa.

Wejdź na ich stronę poczytaj ,zapisz się ,spotkaj i porozmawiaj za nim cokolwiek kupisz,a być może że to właśnie w tej grupie zostaniesz na dłużej ,jestem pewny że na początek ktoś Ci użyczy repliki.

Ja tak zrobiłem i od sierpnia tego roku jestem Airsoftowcem a byłem już na trzech strzelankach w tym Omaha 2.

Wiem że jestem dość młody w tym temacie ale może mój wpis się przyda.

Pozdrawiam i powodzenia życzę

Link to post
Share on other sites

Dokładnie chodziło mi o generację gearbox'a. Kolega wyżej ma rację. Jak chcesz coś o porządnym zewnętrznym wykonaniu, poręcznego, w co wkładając nieco kasy będzie super strzelać polecę:

 

http://blacksword.pl/product-pol-684-Evolution-Airsoft-Lone-Star-Border-Patrol-SBR.html

 

G&P również jest super wykonana, ale powiedzmy sobie szczerze wydać na początek 1500zł na replikę to przesada. Chyba, że już poznasz ludzi, załapiesz kontakty i będziesz pewien na 100%. Z resztą na kupno JAKIEJKOLWIEK repliki ja bym się upewnił, że to coś dla mnie ;)

Link to post
Share on other sites

System blow-back w replikach elektrycznych nie sprawdza się za dobrze. Nie jest to tak efektowne jak w replikach gazowych.

 

Od siebie mogę polecić:

 

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-040c-cm.html

 

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-045-cm.html

 

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-045a-cm.html

 

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-048-cm.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...