Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L86 jako karabin wyborowy


Recommended Posts

Wiem, że były już tematy o L86 ICS. Ale mi chodzi o konkretne zastosowanie tej repliki.

 

L86 były w realu wykorzystywane jako karabiny wyborowe. Replika ma całkiem długą lufę. Oraz łatwo regulowaną ilość FPS. Oraz jest stosunkowo krótki i poręczny jak na długość lufy wewnętrznej.

Czy da radę sensownie wytuningować L86 ICS na 500 - 550 fps. Dodać promyka, lipola. I mieć karabin wyborowy na bardziej pluszowe imprezy?

Czy takie coś ma sens?

Edited by Aurendil
Link to post
Share on other sites

Jeśli wprowadzisz taki tuning, to zrobisz po prostu replikę wsparcia i skończysz jako rkm-ista :D Na strzelankach z zasadą <450< faktycznie dochodzi do sytuacji gdzie repliki wsparcia muszą walić singlem, nawet, mimo magazynka dużej pojemności, ale to nie czyni z nich karabinów snajperskich.

Co masz na myśli pisząc stosunkowo krótki i poręczny?

Czy różnica między lufami 550 i 484 w aegach jest faktycznie taka znaczna? (Tu pytanie do fachowców z działu, bo jako posiadacz l85 nie sądziłem że mam zbyt krótką lufę :D )

Link to post
Share on other sites

Po kolei

Jeśli wprowadzisz taki tuning, to zrobisz po prostu replikę wsparcia i skończysz jako rkm-ista :icon_biggrin: Na strzelankach z zasadą <450< faktycznie dochodzi do sytuacji gdzie repliki wsparcia muszą walić singlem, nawet, mimo magazynka dużej pojemności, ale to nie czyni z nich karabinów snajperskich.

http://pl.wikipedia....szynowy_L86_LSW

Obecnie karabin L86A2 wykorzystywany jest w British Army głównie przez drużynowych strzelców wyborowych do atakowania celów na dużym dystansie, a funkcję ręcznego karabinu maszynowego w dużej mierze przejął karabin Minimi (L110A1) produkcji belgijskiej.

I specjalnie piszę o karabinie wyborowym, a nie snajperskim. Z drugiej strony możliwość używania repliki raz jako rkm, a raz jako "snajperki" ma swoje zalety

 

 

Co masz na myśli pisząc stosunkowo krótki i poręczny?

Porównajmy dwie repliki:

SR25

i

L86

 

sr25 ma długość 100cm bez tłumika i 113,5cm z tłumikiem. I przy tym stokowo 509mm lufy wewnętrznej

L86 ma długość 912,8 mm i stokowo 550 mm.

Przyjmijmy, że "długa precka" to mit i 650 mm nam nie jest potrzebne ale jednocześnie snajperka to snajperka i lufa powinna mieć te 550mm. Możemy tak przyjąć?

To naszą sr25 należy wydłużyć do 104 cm nie licząc tłumika służącego do czegoś innego niż ukrywanie lufy wewnętrznej.

Ja już nie wspomnę o wyważeniu. W sr25 środek ciężkości jest oddalony od środka ciężkości strzelca. Zwłaszcza jak ma się na końcu duży tłumik. L86 ma wszelkie ciężkie "bebechy" blisko kolby.

Dodaj do tego łatwą wymianę sprężyny zależnie od przepisów gry.

 

Podstawową zaletą sr25 jest przedłużony gearbox który pozwala na duże FPS. Ale coraz częściej w przepisach gry, również na wmasg jest "semiauto do 550 fps".

 

A to czasem nima full auto only? Pytam bo nie pamiętam :icon_biggrin:

Właśnie nie pamiętam. A tego nie da rady zmieniać przełączając coś na mosfecie? Dobry elektronik praktyk tego nie zrobi?

 

Pytanie tylko czy jest w tym jakiś haczyk. Czy na przykład można wykręcić L86 do 550 fps? Jak wygląda u niego regulacja hopup itp.

I dla tego pytam się praktyków, co sądzicie o czymś takim?

Edited by Aurendil
Link to post
Share on other sites

Właśnie nie pamiętam. A tego nie da rady zmieniać przełączając coś na mosfecie? Dobry elektronik praktyk tego nie zrobi?

 

Jest i singiel, i auto. Oczywiście, że można wykręcić tyle fps. Ogólnie to polecam przeczytać temat o L85 bo wewnętrznie są to te same repliki a znajdziesz tam trochę przydatnych informacji o tuningu.

Link to post
Share on other sites

Z wyważeniem to Aurendil poszalałeś bo akurat tak przesunięty środek ciężkości w niczym nie pomaga

Dla tego właśnie pytam się w tym dziale o konkretne zastosowanie. Samemu mam sr-kę z dość długim tłumikiem. Jest to wielka, ciężka "krowa" ciążąca na końcu. Więc dla mnie wyważenie przy kolbie wydawało mi się zaletą.

 

dexterkrak, co jest dobrym przepisem na replikę wyborową z dobrym skupieniem i nie najgorszym zasięgiem?

sprężyna dająca 550 fps + promyk 550 mm + niezły sililnik

 

Na co jeszcze mam zwracać uwagę czytając na forum o ICS L85/L86? Komora hopup? Gumka? Dystanser?

Link to post
Share on other sites

W pierwszych L85 nacięcia trzymające lufę w komorze były trochę inne niż standardowe, i miałem problem z zamontowaniem precki, nie obyło się bez piłowania elementów komory. Komora którą kupiłem osobno na MadOnion była już standardowa. Z części do tuningu dodałbym jeszcze dyszę uszczelnioną- MO wypuszczał to ostatnio, można wziąć pod uwagę.

Ale tak jak przedmówcy, większość informacji jest już w topicu o l85.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...