Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak, ta gumka powinna być bardzo dobra. Jeśli napiszesz o tym w komentarzu do zamówienia, to sklep powinien za darmo wymienić Ci tą gumkę przed wysłaniem repliki. Odnośnie dalszego tuningu - wstrzymaj się. Ingerencje w mechanizm gearbox (nawet te przeprowadzane przez sklep, chyba że nie mają na celu podniesienia prędkości wylotowej poprzez użycie mocniejszej sprężyny) skutkują utratą gwarancji na replikę.

 

Jedną ze zmian, których mógłbyś dokonać bez utraty gwarancji jest wymiana lufy na precyzyjną, ale z tym bym się wstrzymał. Koszt jest spory, a różnica dla nowego gracza może być trudna do odnotowania. W dodatku wymusza to na użytkowniku używanie wyłącznie dobrych jakościowo kulek.

 

Jeśli masz dodatkowe fundusze, to mógłbyś zastanowić się nad kupnem ładowarki mikroprocesorowej. Koszt najtańszej sensownej opcji zamyka się w około 130-140 złotych. Taka ładowarka znacznie ułatwia utrzymywanie akumulatorów w najlepszej kondycji, równocześnie obniżając przyszłe koszty kupna akumulatorów (ze względu na możliwość ładowania pakietów litowych, które są lepsze i tańsze niż akumulatory niklowe). Zazwyczaj, jeśli ktoś zamierza na poważnie bawić się w Airsoft, to ładowarka jest jedną z lepszych inwestycji, która zwraca się z nawiązką (zarówno pod względem finansowym jak i użytkowym). Z tego powodu - im wcześniej się ją kupi, tym lepiej.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kulki używam G&G 0,25 g.

Rzeczywiście koszty lufy precyzyjnej są już dużo większe.

Jak już wspomniałem to moje pierwsze kroki, więc dużo będzie zależeć od nowego sezonu 2013. Albo się zakocham w Airsoftcie i zacznę się rozglądać za nową repliką I klasy na 2014, albo ta MP5'ta posłuży mi dłużej na weekendowe wypady z kolegami.

 

Zakup ładowarki też jest dość spory, porównując do ceny repliki. Wstrzymam się z tym, dopóki "moje uczucia się nie ustabilizują" w kwestii ASG:)

 

Jeszcze raz dzięki!

Link to post
Share on other sites

MP5-ki od JG są na przyzwoitym poziomie.

Ja radziłbym kupić http://gunfire.pl/pr...go-JG067MG.html. Składana kolba umożliwia dopasowanie do długości rąk, czyli lepszą ergonomię. Ma tę przewagę nad http://gunfire.pl/pr...go-JG069MG.html, że foregrip MP5SD6 jest zdecydowanie bardziej piojemny i mieści akumulator 9,6V, a MP5J tylko 8,4V. Oczywiście przeważa też z uwagi na niezły tłumik w standardzie. Używam obydwu tych replik (MP5SD6 od czterech lat, MP5J od roku), ale bardziej mi "leży" właśnie MP5SD6. Ostatnio wróciła mi po tuningu ZBROJOWNI, średnia prędkość wylotowa (10 pomiarow) 427 fps. W terenie jeszcze nie próbowałem, pierwszy egzamin 11.listopada

Kulki 0,25, najlepiej http://gunfire.pl/pr...kg-pack-BB.html, lub http://gunfire.pl/pr...-4000-szt-.html.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ja się czaję na JG070MG, nie na 69, z racji tego, że ma większą ilość fpsów, wiekszą pojemność baterii w zestawie oraz możliwość chowania baterii w kolbie, co uważam za dużą wygodę:)

Na tłumiku, jak już wspominałem, mi nie zależy.

Co zmieniłeś, ztuningowałeś w swojej, MP5'tce Powała, że ma tak dużo fpsów?

Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę, to wszystkie MP5 od JG (z wyjątkiem wersji Navy) dysponują tą samą prędkością wylotową kulki. Różnice w opisie mogą wynikać z pewnej losowości egzemplarzy, które zostały użyte do pomiarów. Ale wnętrza tych replik powinny być takie same.

Link to post
Share on other sites
(...)Co zmieniłeś, ztuningowałeś w swojej, MP5'tce Powała, że ma tak dużo fpsów?

Tuning robili mi w ZBROJOWNI - sprężyna M110, łożyskowana prowadnica, łożyska stalowe, ślizgowe, wzmocniona głowica, precka 6,03, gumka zielona G&G, wypodkładkowanie.

10 pomiarów na kulkach 0,20 G&G: 427, 428, 425, 429, 428, 426, 427, 427, 428, 429.

O ile się nie mylę, to wszystkie MP5 od JG (z wyjątkiem wersji Navy) dysponują tą samą prędkością wylotową kulki. Różnice w opisie mogą wynikać z pewnej losowości egzemplarzy, które zostały użyte do pomiarów. Ale wnętrza tych replik powinny być takie same.

Dokładnie tak jest. Niestety to "Chińczyk" i losowość ma tu duże znaczenie. Kupując 4 lata temu grupowo 5 szt. MP5SD6 trafiliśmy na dobrą partię, z tego zakupu 3 sztuki chodzą do tej chwili bez zarzutu (pozostałe dwie były sprzedane, więc nie znam ich losów) dwie nadal w stocku, osiągają 360 fps.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...