Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tacticool AK


Recommended Posts

Szukam jakiegoś fajnego, tacticool akacza. Chciałbym żeby miał od metra risów i kolbę od emki. Poszperałem trochę i wyszło mi co następuje:

-AK Beta Project

-Krebs CA

-Cyma 39

Czy to naprawdę wszystko, co jest warte uwagi (jest jeszcze cyma 28, ale ją odrzucam, bo body z plastiku mnie nie kręci). Miał ktoś styczność, zwłaszcza z Classicowskim Krebsem?

Link to post
Share on other sites

Risów do Boyca (system vfc) szukałem, w końcu trafiłem na ryśki od cymy 50, górnego nie idzie założyć, dolny gibie się jak pijany rezus. Adapter kolby to w ogóle porażka-plasticzany APS albo nic, pomijam fakt, że do mojego body (RK 03) nie ma adaptera.

 

@DJ_Drops Fajna rzecz, przeczytałem z przyjemnością. Szkoda że nie jest tak prosto z replikami w systemie VFC (mam Boya).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Minimum 3 różne metalowe zestawy risów ściągałem z chinlandu do VFC. +1 do AKSU.

 

Adaptery kolby robi Vltor, metalowe.

 

Ogółem, taniej jest orisowac stare cymki czy inne icsy, bo są w śmiesznym systemie TMa. Coś za coś. Jeżeli nie zależy Ci na stalowych częściach i w miarę realistycznej budowie - możesz je brać. W innym przypadku - szukaj np. na rsov. Stamtąd brałem chyba szyny na licencji Samsona.

Link to post
Share on other sites

Nath, do swojej CM 048 dorabiałem adapter przez znajomego na maszynach CNC. Efekt jest taki, że za 80zł mam metalowe (nie pamiętam, stal czy aluminium) adapter i prowadnicę kolby. Wejdę na kompa to mogę przesłać fotkę, jak to wygląda.

 

A szyn do AK też jest sporo.

Link to post
Share on other sites

http://imageshack.us...6/dsc03719e.jpg

 

http://imageshack.us...5/dsc03720s.jpg

 

Tak banalne, że aż głupie :icon_biggrin:. Tuba jest przewiercona z góry i dołu, żeby można było ją przykręcić do mocowania kolby a pokrętło służy jedynie do usztywnienia układu.

 

http://img211.images...zpldsc03723.jpg

 

Efekt końcowy. Kolba jest to Modstock od King Arms'a, siedzi sztywno na rurze i nie ma żadnych problemów z przesunięciem jej. Niestety, z racji używanego pakietu Li-Po większych rozmiarów, jestem zmuszony do korzystania z tego paskudztwa, jakim jest pokrowiec na kolbę.

 

EDIT: Bazą jest CM 048, jak już wcześniej napisałem. Nie było żadnej ingerencji w korpus czy mocowanie kolby. Z racji używanych magazynków mogę określić ten twór jako AK-101.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

"Bieta Prodżekt". Mam je trzy i po włożeniu do gniazda siedzą tak sztywno, że nie da się ich odchylić na więcej niż 1mm w bok. Dla porówniania, magi SRC i MAG raz, że gibały się różnie w zależności od magazynka, to dwa, że gibały się mocno. Nawet fabrycznie dany hi-cap od Cymy się strasznie gibał.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...