Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanaka Gew 33/40 - Luneta


Recommended Posts

Witam!

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem w/w modelu. Jest poprostu przepiękny :)

Chciałbym do niego zamontować lunęte, ponieważ jest to bron do wyczynów snajperskich.

Uprzedzam już na początku iż nie interesuje mnie "stockowa" ZF41 (jest ochydna), wolałbym trzymać się reko ale jak nic nie znajdę to będe musiał kupić coś zbliżonego. Prosiłbym was o podanie jakieś lunety która byłaby kompatybilna z tym karabinem (ewentualnie montaż jakieś szyny), ponieważ moje poszukiwanie spełzy na niczym.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, podpinam się do tego pytania lecz w wersji dłuższej tanaki. Znalazłem takie coś w sieci ale za bardzo nie wiem gdzie to można dostać:

 

http://wmasg.pl/pl/news/show/19874

 

Poza tym czy na forach myśliwskich nie dostanie się czegoś takiego czy te szyny boczne w kar98k są jakieś nie standartowe (inne).

 

To coś z tego linku, to kolejna wydumka. :maniak_zle: Pomijam milczeniem buble ZF41 Tanaki i Vivy :icon_confused3: . Tak wygląda prawilny montaż "kątowy" na ZF4(w zeszłym roku taki sprzedałem) dedykowany do mausa 98k(w latach 44-45 wyprodukowano około 10-12 tys. egzemplarzy 98k z tym celownikiem) wygląda tak:

98kmontagezf4.jpg

Na poniższym linku - na stronach 10-11, masz montaże boczne: krótki, długi(sam takiego używam na polowania, oraz do Rekonstrukcji, bo mam również doskonały dostęp do zwykłego celownika), oraz kątowy:

http://www.chevallet...unettes 98k.pdf

 

To tak na szybkości.

P.S. Tu są foty mojego mausa, którego używam tylko do Inscenizacji:

http://forum.wmasg.p...a/page__st__140

Link to post
Share on other sites

Piękności Sepp :maniak_usmiech:

 

Jak udało Ci się zamocować zestaw optyki na tej replice?

 

Tak wyglądał proces:

Wymontowałem "żelastwo" z kolby i ułożyłem "na sucho" między trzy worki z piaskiem. Po wyjęciu zamka wycelowałem patrząc przez lufę(tak pro forma, bo i tak nie do strzelania, ale zawsze jakiś "znawca" zacznie jojczyć, że krzywo) w butelkę po piwie(żeby być dokładnym - po niepasteryzowanej łomży 0,33l :icon_wink: ) stojącą 80 m - tyle ma moja działka. Następnie zacząłem patrzeć przez faję w ten sam punkt, gdzie wycelowana była lufa i kilka razy skorygowalem wstępne ułożenie montażu i zaznaczyłem, gdzie mają być otwory(sześć na śruby i dwa na kołki).

Po tej całej gimnastyce szajsmetal złapałem na sciśki do stołu i powoli wywierciłem wiertarką otwory, które następnie nagwintowałem. Na główkach trzech wiekszych śrubek okrągłym pilnikiem wykonałem trzy wycięcia, w które miały wejść główki mniejszych, których zadaniem jest zapobieganie luzowania sie tych pierwszych. Przed wkręceniem śrub i kołków posmarowalem pastą używaną do łączenia rur z tłumikiem. Całość już po skręceniu włożyłem "na sucho" do kolby i zaznaczyłem, ile w tej ostatniej mam wyciąć, żeby wsio dobrze pasowało, zostawiająć po milimetrze luzu, żeby drewno pod wpływem wilgoci nie niszczyło się w wyniku nacisku na szynę. Po dłutowaniu kolbę trzykrotnie zaolejowałem. Po wyschnięciu oleju złożyłem Mausa do kupy i zamontowałem faję, a następnie ponownie umieściłem w worki dla dokonania ostatecznego skorygowania lunety z lufą przy pomocy śrub w montażu, ale poprawki były niewielkie.

Z powyższym zestawem brałem udział w kilku rekonstrukcjach, ale od roku nie należę do żadnej Grupy(bo kto by chciał mieć gościa na składzie, który ma z kolana puzlee i biegać nie może - jakby na froncie służyli tylko zdrowi w 100% żołnierze, he, he, he)

Na poniższym zdjęciu widać szczegóły wyzej opisanej operacji:

http://wmasg.pl/var/...35125/main.jpeg

 

P.S. Wkrótce mój nowy Maus G&G zostanie wyposażony Turm Schwenkmontage - montaż wieżowy uchylny, ale jeszcze nie wiem, którą faję mu zamontuję. Zresztą pewie będę go używał tylko na strzelanki.

Link to post
Share on other sites
(...)P.S. Wkrótce mój nowy Maus G&G zostanie wyposażony Turm Schwenkmontage - montaż wieżowy uchylny(...)

 

Stało się - Maus G&G już ma zamontowanego "garba", w związku z tym sprzedaję Lange Seiten Montage - montaż boczny długi z szyną. cena 1700 pln. Kontakt: tel. 507 202 386

Edited by Sepp
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...