Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 (PJ16A3) [P&J]


Recommended Posts

Witam serdecznie! :)

 

Przychodzę do Was z prośbą o opinie odnośnie chińskiej repliki PJ16A3. Jak większości dobrze wiadomo, z dostępnością KWA w Polsce jest ciężko, a święta tuż tuż i trzeba by jakiś prezent sobie wybrać. Chciałbym wiedzieć, czy replika ta nada się do:

  • Sobotnie i niedzielne wypady w wąskim gronie (10-40 osób) na tereny leśne, górskie oraz czy wytrzyma ona niskie temperatury;
  • Za jakiś czas będę mógł legalnie brać udział w imprezach więc i replika wytrzymująca 10, 15 i 24 godzinne strzelanki by się przydała (Chyba na milsimy kupię sobie specjalnie kilka Li-Poli)

 

Druga sprawa to taka, iż chińskie repliki to jest loteria, ale ja do chińszczyzny mam sporo szczęścia, może dlatego, że u nich bywam na obiadach :D Chciałbym dowiedzieć się jak to jest z:

  • Awaryjnością repliki;
  • Czy wytrzyma jakieś delikatnie stuknięcia oraz przewóz w bagażniku/na kolanach/między nogami z kolbą opartą o dywanik w samochodzie;
  • Czy Li-Po 7.4V 2200mAh w zupełności by wystarczył do tej repliki;
  • Jak jest z tuningiem (wątpię bym go przeprowadzał, ale może kiedyś przyda się zmiana części by podwyższyć ilość FPS, jak się bawić to się bawić, zjarać kable i się zabić);
  • Które ze stockowych części wypadałoby wymienić na początku? Gumkę Hop Up na zieloną G&G pewnie bo skoro w KWA trzeba to w P&J tym bardziej;
  • Jak wygląda sprawa z częściami z metalu i ABS, wytrzymają w rękach rocznego Rambo, który strzela się okazyjnie, tj. jak ma czas czyli góra dwa razy na miesiąc, w uskokach do 5?
  • Zawieszenie jednopunktowe mi w zupełności wystarczy, ale czy nie ułamie się zaczep w replice w trakcie nie wiem... Biegu z przeszkodami terenowymi pod nawałnicą białej (ew. czarnej albo zielonawej) śmierci?
  • O jakiej długości szynę RIS mam szukać?
  • Magazynki BOYI (Mid Cap) będą pasowały do tej repliki? Będą dobrze podawać, mocno się trzymać i nie chybotać jak oszalałe?

 

Na razie to tyle co chciałbym się dowiedzieć o samej replice, może jeszcze coś mi przyjdzie do głowy to wspomnę o tym.

 

FAQ

  • Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na SAMĄ replikę?
    • Miało być KWA (więc te ~1200 może się uzbiera), ale z dostępnością trudno. Do świąt może sprowadzą (niestety wykupią), lecz trzeba się zabezpieczyć na wszelki wypadek bo chcę od nowego roku znów się strzelać;

    [*]Czy pofatygowałeś się przeszukać poddział?

    • Przeszukałem wszystkie poddziały w "Repliki elektryczne" pod frazą "PJ", "PJ16" i niestety nie znalazłem nic o tej replice.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Mając 1200 zł możesz kupić markową Mke, na przykład G&P, do tego modelarskie lipo i dobrą ładowarke Mając tyle kasy nie warto pakować się w chinole.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Jeśli jednak nie dałoby rady do świąt uzbierać takiej kwoty to czy PJ nadawałoby się do sytuacji opisanych w pierwszym poście? :) Jakiś czas temu przeszukiwałem strony w poszukiwaniu G&P i niestety nie znalazłem dostępnych, a jak już to nie było M16, niestety do szukania to ja szczęścia za bardzo nie mam.

 

#edit.

No dobrze, znalazłem jedynie na specshopie i allegro, niestety na spec niedostępna, a na allegro na taką kwotę nie chce być oszukany, poza tym, wolałbym świeżą i może bez granatnika, który by mi tylko zawadzał :D

 

#edit2.

Co do Li-Po i ładowarki to posiadam, jedynie replika. Miałem M4A1 Boyi i w sumie dobrze mi się z niego strzelało, ale sprzedałem bo trzeba się rozwijać.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...