Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" XM177 Double Eagle


Recommended Posts

Objętość cylindra musi być taka sama jak objętość lufy.

Z tym twierdzeniem się do końca nie zgodze, ponieważ objętość lufy powinna być nieco mniejsza niż objętość cylindra, gdyż trzeba doliczyć pewne straty powietrza, ktorych nie da się uniknąć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oki tutek krok po kroku:

mierzymy długość cylindra i średnicę cylindra.

 

np.

długość - 5 cm

średnica 2,5 cm

promień®-1,25cm

liczymy objętość

II r*2 x dł.= 3,14 x 1,25*2 x 5=3,14x 1,56 x 5= ok.25cm3

teraz wynik dzielimy na 1,5 do 2(zależnie od szczelności)

25:2=12,5 cm3

 

teraz przechodzimy do długości lufy

 

średnica 6mm

promień 3mm= 0,3cm

 

długość - Z

 

II r*2 x Z =12,5

 

II r*2 = 12,5 : Z

12,5:(IIr*2)= Z

12,5: (3,14 x 0,3*2)=Z

12,5: (3,14 x 0,09)=Z

12,5: 0,28=Z

Długość lufy-44cm

 

Teraz chyba wszystko jasne.

Link to post
Share on other sites

czy mógłbyś napisać skąd można taką rurkę jak zamontowałeś skombinować (kupić). I gdzie zamówiłeś tą gumkę?

 

Rurkę kupisz w Castoramie. Mają rużną średnice wewnętrzną, ale od czego suwmiarka. szukaj rurek o srednicy wew 5,9-6,1mm zewnetrzna to 8mm. Wez kilka kulek najlepiej tych, ktore docelowo bedziesz uzywal i poproboj jak przelatuja i czy maja duze luzy w lufie(patrz pod swiatlo w lufe). Co do gumki to sie nie sprawdzila, pozostalem przy oryginalnej, ale jesli chcesz to mozesz zamowic na:http://military.pl/s/m/search.html?id=8CmnGYJo lub na innych sklepach internetowych ASG. Wszystkie linki na stronie głownej wmasg. Polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanko w związku z zapowiadającym się grzebaniem w XM177. Czy wymieniając lufę na nową jest sens przedłużyć ją do długości odpowiadającej założonemu tłumikowi dźwięku/płomienia ?? Czy tylko do końca "stałej" części lufy zewnętrznej ??

 

Raczej nie planuję "wzmacniać" sprężyny bo po kiego ma trafić szybciej GB.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 12.10.2005, 22:16 ]

Nikt sie nie ustosunkował do pytania więc założyłem wedle uznania nową lufę i jutro pierwsze przestrzelanie planuję jak będę po napiszę co i jak. W obecnej chwili "nowa" lufa ma długość do połowy tłumika zobaczymy czy będzie ok czy trzeba będzie skracać.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 13.10.2005, 22:08 ]

A wiec lufa o długości 47 cm to duuuże przegięcie, pomijam fakt że kulki faktycznie leca za każdym razem w to samo miejsce(celność ok) ale skuteczny zasięg z około 20-25m spadł do jakiś 6-7m. Te 47cm wstawiłem na 'wariata" bez obliczeń i z ciekawości, no i mam za swoje :P. Nie wiem skąd tu piszący biorą w tej replice długość cylindra tłoka = 5cm ?? Panowie jak liczycie to bierzcie do obliczeń długośc "pracy" słupa powietrza w cylindrze a nie długość tłoka. W najlepszym układzie GearBox cofając tłok przed strzałem odsuwa go od ściany cylindra o jakieś 2,5 cm więc żadne 5cm tylko 2,5. I przy takich wartościach okazuje się że chcąc spełnić wymagania (objętość powietrza w cylindrze >= objetość powietrza w lufie) trzeba zostać przy lufie oryginalnej :( ewentualnie przedłużyć ją o kilka cm. Ja mimo wszystko będę swoja skracał systeatycznie o kilka cm aż osiągnę satysfakcjonujące mnie wyniki w najgorszym uładzie wrócę do dlugości oryginalnej lufy tyle że będzie "precyczyjna" znaczy o lepiej dopasowanej średnicy.

Jutro dalsza część prób "ogniowych" po skróceniu lufy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

witam wszystkich w xm 177 dwu krotnie zwiekszylem moc i osiagi poprzez wlozenie prawie pol tory raza mocniejsza sprezyne uszczelnienie HU i baterie 9,6 v i teraz z 8 metrow z kulki 0.2 przebija 6 kartek programu telewizyjnego a przed upgardem z ledwoscia 2 z 0.12 kulki oczewiscie z 5 m. pozdro.....

taniocha Double Engele ! a wyniki zaskakujace .

Link to post
Share on other sites

sprezyne znalazlem w pracy czesto wystepuja w wszelkiego rodzaju zaworach

pneumatycznych przy furkach typu truck i naczepach wiec twardosci sa rozne

nie przesadz,a zapomnialem w poprzednim poscie zapomnialem dodac, miedzy innymi o zebatce pierwszej od silniczka tzw.atakującej musi byc metalowa jezeli nie kupisz to wal na politechnike wroclawska dorobią za grosze jakies 20 zł .pozdro......

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

zanim zmienisz sprezyne zwieksz max.skok tloka ? a jak to ci podpowiem. tylko uwazaj nie zryp sobie zebatki,na zebatce napinajacej tlok ostatni ząbek spiluj i pół milimetra za nim nawierć precyzyjnie otworek wiertelkiem 2-kom pozniej wczesniej przygotowany kawalek obcietego i wypilowanego wkręta,wkrec na klej,tylnia czesc tloka ma ząb ktory odpowiada za ogien ciagly i pojedynczy spilowac go troszeczke tez bedziesz musiał ze wzgledu na brak miejsca,nastepnie jezeji masz gdzie to dorób sobie lufe 6.03 prec.bo kupowac sie nie oplaca przewyzsza cene repliki no i mozna zapomnieć o kulkach 0.12 tylko i wylącznie 0.20 po wszystkim w puszke z 10 metrow za kazdym razem~ wgnioty widoczne niesie gdzies na 45m w kazdym bądz razie daje rady i narazie nic sie nie psuje ,azaczelem w nim grzebac bo po 2 tygodniach padł.także panowie lufa i skok tloka.[ sprezyna nie konieczna !]pozdrawiam wszystkich i miłego grzebanka na i osiągów !!!HOOAH zolnierze !!!!!!! :D

 

[ Dodano: 28 Sty 2006 17:17 ]

czyli na tej zebatce robisz ostatni zab metalowy i 0,5 mm odsadzony od pozostalych , lufa i po krzyku . DAJCIE ZNAC O EFEKCIE UWIERZCIE WYNIK ZASKAKUJACY !!!!

 

[ Dodano: 28 Sty 2006 17:24 ]

TAKŻE PANOWIE KULKI TAJGUN 0.20 Z 4METROW W POKJU O SCIANE BLOKOWĄ SIE ROZŁUPUJĄ NA KAWAŁKI !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

lufa , dlugosc jak orginalna ! a ogulnie jak efekty ??

 

[ Dodano: Wto 14 Lut, 2006 ]

WITAM !!!!na wstępie pozdrawiam,grzebanko się oplaca,po tych wszystkich upgardzikach w powyższych postach wymyśliłem coś jeszcze co podnioslo jeszcze osiągi XM177 Double Engele,kolega śmieje sie że nie dlugo przewyższy moją M15A4 CA haha! a więc zmniejszyłem kruciec na średnicy wewnetrznej cylindra,widocznie zwiekszyło się ciśnienie wpadające do lufy i z tego podniosla sie jeszcze troszke moc ! a jak poprostu wklejiłem kawalek koszulki z kabla cienkiej zmniejszylo to o ok.0,5mm na średnicy.

NIEZŁA ZABAWA A EFEKTY ZASKAKUJĄCE !

Link to post
Share on other sites
zmniejszyłem kruciec na średnicy wewnetrznej cylindra,widocznie zwiekszyło się ciśnienie wpadające do lufy i z tego podniosla sie jeszcze troszke moc ! a jak poprostu wklejiłem kawalek koszulki z kabla cienkiej zmniejszylo to o ok.0,5mm na średnicy.

 

Czy mógłbyś troszeczkę jaśniej to opisać :D. Przedewszystkim co to jest "koszulka z kabla" :?: Proszę o dokładniejszy pois, jakiś prowizoryczny pysunek może 8).

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
zmniejszyłem kruciec na średnicy wewnetrznej cylindra

 

A co to jest ten "kruciec"?

 

[ Dodano: 09 Lis 2006 10:40 ]

ok obas juz nie musisz pisac , zwiekszylem juz skok tloka ;]

 

I jak efekt??

Samo zwiekszenie skoku cos daje (bez zmiany sprężyny itd.) ??

 

Ja zastanawiam się nad zrobieniem cylindra i tłoka samemu z jakiegoś metalu, chyba będzie to mosiądz, kupię jakąś rurkę o średnicy większej niż orginalny cylinder DE, zobaczę, może da się wcisnąć średnicę wew. 25mm (oczywiście sam szkielet gearbox'a też przerobię), tłok też bym zrobił z jakiejś rurki.

Nie wiecie czym się łączy takie rurki od grzejników? Czy lutowanie lutownicą wystarczyłoby?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...