Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pęknięta batka NiMH


Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio w ręce dostała mi się replika M16A1 od AGM z baterią Firefox 9,6V 2000mAh NiMH (na dużych ogniwach). Tak się składa że bateria siedzi strasznie ciasno w kolbie, żeby ją wyjąć trzeba się naprawdę natrudzić. Tak się złożyło że chciałem ją wyjąć do podładowania. Musiałem się z nią nieźle naszarpać, aż w końcu bateria wyszła... Tyle że pęknięta w połowie, tzn. 4 ogniwa wisiały pod kablami, kolejne 4 ogniwa dyndały na kawałku tej przezroczystej koszuli termokurczliwej. Nie wiele myśląc złożyłem baterię do kupy i usztywniłem ją taśmą izolacyjną. Replika strzela mniej więcej z tą samą szybkostrzelnością co wcześniej, występuje jednak ciekawe zjawisko podczas ładowania na mikroprocesorówce. Według wskazań wyświetlacza ładowarki bateria ładuje się do 15,2V, w momencie gdy taki pakiet teoretycznie powinien się ładować maksymalnie do 12V. Różnicy na szybkostrzelności nie widać. Potrafi mi ktoś ten fenomen wyjaśnić :icon_biggrin:?

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...