Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.028 - PROBLEM Z AKUMULATOREM/OKABLOWANIEM (?)


Recommended Posts

Cześć,

 

W piątek zadowolony wróciłem do domu z repliką CM028, którą kupiłem na redberet.pl . Wszystko fajnie, ok. Wyjąłem body i podłączyłem akumulator. Wszystko ok, pięknie strzelało. Po paru minutach postanowiłem, że odłączę batke i chwilkę ją podładuje. Było to chwilowe ładowanie, więc po 10 minutach odłączyłem akumulator. Problem w tym, że nie popatrzyłem, czy ów czerwona dioda się świeci na akumulatorze ...

 

No ale dobra, w sobote postanowiłem postrzelać do celu, wyregulować HU. Strzelało się kosmicznie. Jednak po 30 minutach zacząłem odczuwać na trybie auto, że silnik traci obroty i po chwili ucichł. Wiedziałem, że chodzi o baterie, więc wróciłem do domu i podłączyłem baterie na noc ( 12 godzin ).

 

Wstaje rano zadowolony, że będę mieć full moc na batce a tu lipa ! Kiedy podłączyłem styki, nacisnąłem spust nic się nie stało ... Ponownie podłączyłem baterie do ładowarki, ładowarkę do gniazdka. Cholernie się zdziwiłem, gdy zobaczyłem że ów " czerwona diodka " się nie świeci, a akumulator jest kompletnie zimy. Od razu wiedziałem, że przez całą noc nic się nie naładowało i zacząłem się zastanawiać dlaczego to nie działa :icon_mad: Ponownie podłączyłem batke do karabinu i na semi wypluł jeden strzał, po czym ucichł .. Czasami słychać, że jak trzymam spust to coś tam w środku próbuje się ruszać, ale po chwili to coś cichnie .. Wiem, że alternatywą jest albo nowa ładowarka + akumulator albo oddać to na sprawdzenie do tego sklepu ( mam 12-mscy gwarancji )

 

Moje pytania:

 

1) Czy dioda w podstawowej ładowarce powinna podczas ładowania się świecić na czerwono ?

 

2) Czy może to być wina okablowania repliki ? Chodzi tutaj oto, że jak mamy styki w kolbie CM028, to jest w nich taka biała, plastikowa część a w niej schowane przewody. Kiedy ją lekko docisnąłem, to karabin wypluł jeszcze jeden strzał :icon_question:

 

3) Czy zestawowa bateria zawsze jest ciut naładowana ? Chodzi mu tutaj oto, że jak wyjmujemy replike z kartonu i od razu podłączamy akumulator to zaczyna strzelać.

 

4) Ogólnie co poradzicie mi w tej sytuacji.

 

5) Czy może to być winna wadliwej ładowarki ? Jeśli tak, to jestem cholernym pechowcem ...

 

Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam.

Edited by finZUU
Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o ten przewód? Jak jest cały to spoko, jakby był zerwany to znaczy, że się przepalił i musisz wymienić bezpiecznik. Jeśli chcesz sprawdzić okablowanie, a masz znajomych, którzy posiadają jakikolwiek akumulator z tym samym wtykiem to podejdź, podłącz, spróbuj strzelić, jak strzela to wina Twego akumulatora najprawdopodobniej. Sam tego doświadczyłem gdy zapomniałem przed wyjściem odłączyć ładowarkę, Ni-Mh przestała działać przez nadmierne przeładowanie i to sprawiło, że pokusiłem się wydać te 200zł na redox v2 (imax b6 na allegro można znaleźć w niskiej cenie) i li-po, niestety obecnie redox jest niedostępny na GF i na RC-Team, ale to nie znaczy, że w ogóle ich nie można kupić :) Polecam, będzie pan zadowolony.

 

#edit.

Mam też drugą radę, poczekaj z podejmowaniem decyzji na wypowiedzi kogoś bardziej doświadczonego bo czuję zaburzenia mocy, ktoś chce mnie zjeść za dawanie takiej rady.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Przed chwilką na nowo podłączyłem akumulator do okablowania. Nacisnąłem spust i było słychać ruch zębatek, ale taki strasznieee powolny. Tak więc możemy (chyba) wykluczyć winę okablowania i akumulatora. Moim zdaniem on jest totalnie rozładowany i ta fajfusowska ładowarka nie działa :icon_neutral2:

Link to post
Share on other sites

Witaj mam pytanie masz jakiegoś znajomego który ma ładowarkę jeżeli tak to spróbuj się z nim dogadac czy by ci ta swoja nie naładował i byś sprawdził czy replika strzela. Jak wszyscy wiemy standardowe ładowarki to jest większy shit niż m4 od boja za kwotę 200zł tak samo bateria ale jeżeli ładowałeś ta baterię 12 godzin to może ładowarka się zjechała spróbuj naładowac tą baterię innym aku.

Link to post
Share on other sites

Ok, słuchajcie zróbmy tak - prosze Was o dobór akumulatora oraz ładowarki ze strony www.redberet.pl . Dlaczego tutaj ? Ponieważ w tym sklepie kupowałem gnata i prawdopodobnie w piątek udam sie tam z repliką. Powiem w czym problem, ale nie chce reklamowac akumulatora i ładowarki. Poprosze go, aby podpiął akumulator, który mi polecicie i jeżeli bedzie działac, to go wezme. Jeśli bedzie to wina repliki, to na podstawie gwarancji ją zostawie w sklepie na przegląd.

 

Tak wiec jeszcze raz zapraszam Was na www.redberet.pl w celu pomocy przy doborze akumulatora + ładowarki do 130 zł !

Link to post
Share on other sites

130zł za aku + ładowarka nie da się, ale prawdopodobnie nie potrzebujesz nowego aku, tylko ładowarkę szlag trafił. Jeśli masz w domu miernik napięcia to proponuję sprawdzić ładowarkę i baterię. Z tanich ładowarek na redberecie to zostaje Ci chyba tylko PowerBean Captain. ewentualnie do niej LiPo 7,4V PowerBeana za 50zł Troszkę ponad 130zł ale będzie działać lepiej niż stockowy zestaw.

 

http://www.redberet.pl/p/86/1152206969/multi-ladowarka-powerbean-captain-ni-cd-ni-mh-lipo-li-fe--ladowarki-do-baterii-akumulatory-i-ladowarki.html

 

http://www.redberet.pl/p/83/1152192904/akumulator-powerbean-lipo-7-4v-1200mah-15c-1-1--akumulatory-7-4v-akumulatory-i-ladowarki.html

 

Możesz też kupić Redoxa, wg. mnie lepsza bateria i odrobinę lepsze parametry, http://www.redberet.pl/p/83/1152216983/akumulator-redox-lipo-1400mah-7-4v-20c-akumulatory-7-4v-akumulatory-i-ladowarki.html ale wiąże się to ze zmianą wtyczki w replice i odrobinę wyższą ceną.

 

A na przyszłość radzę też przeczytać instrukcję ładowania pakietów Ni-Mh bo najpierw wypadałoby przeprowadzić formatowanie pakietu.

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli ten pakiet, który Ty poleciłeś, tj. ładowarka + akumulator spokojnie starczą do mojej CM028, tak ? Mówie tutaj o tym 1'wszym zestawie.

 

Z kolei co do tej droższej baterii, gdzie musiałbym wymieniac styk w replice, to czy jest to kosztowny wydatek ?

Link to post
Share on other sites

Wtyczkę w replice masz jedną aby podpiąć baterię, koszt to zakup wtyczki męskiej T-Deans i przylutowanie jej zamiast starej, w sklepie elektronicznym jeden wtyk + koszulka termokurczliwa aby zabezpieczyć luty to koszt kilku złotych. Jeśli nie umiesz posłużyć się lutownicą to na bank znasz kogoś kto potrafi, czas pracy to kilka minut.

 

Jak by nie wystarczało i źle się sprawowało to bym chyba nie podawał takiej propozycji?

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą wróciłem do domu ze sklepu i już piszę co i jak.

 

Po pierwsze, to pudełkowa ładowarka była ot tak zepsuta ;)

 

Po drugie karabin nie chciał strzelać bo:

 

a) bateria była pednięta

b) bezpiecznik był zepsuty ;)

 

Miły Pan wymienił bezpiecznik na nowy oraz dał nową ładowarkę i wszystko hula jak nowe. Co do baterii, to kupiłem takie jak polecił mikunda i serdecznie Ci dziękuję ! Zarówno ładowarka + baterie wpisują się wybornie :)

_______________________

 

Teraz taki nały "off-top". Chodzi mi o selektor ognia w kałaszku. Ciągle się luzuje - macie na to jakiś sposób, czy trzeba go cały czas dokręcać ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...