Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mp5 jg i g36 jg


Recommended Posts

Tego się nie da przynajmniej określić,bo po pierwsze te repliki produkują już od dobrych paru lat,raczej w niezmienionym środkiem,chociaż być może jakieś kosmetyczne zmiany zaszły od początku produkcji.No i najważniejsze to są repliki chińskie każda egzemplarz może strzelać trochę lepiej,trochę gorzej,być lepiej albo gorzej złożonym ( zdarza się to też u markowych producentów replik).

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jestem aktualnie w posiadaniu tej samej MP5, a moją pierwszą repliką była właśnie G36C JG, tak więc mam porównanie.

Osobiście uważam, że obie repliki mają swoje plusy i minusy. W G36C są przyrządy celownicze do których wygodniej się "przyłożyć", z drugiej strony w obydwóch replikach potrzeba wymienić lufę i gumkę HU, bo stokowe na pewno nie zachwycają.

Co za tym idzie, w G36C masz 250mm, które warto wymienić na 300mm precyzyjne. No i do tego jest potrzebny tłumik, żeby to zakryć.

Niestety, jak wszystkim wiadomo, w gietach JG jest problem z gwintem pod tłumikiem płomienia (niestandardowy, mniejszy) i jest poważny problem z zamocowaniem tłumika. Do tego dochodzi potrzeba zdejmowania go przy każdej wymianie akumulatora.

Ja osobiście miałem tłumik o średnicy 30mm i lekko poszerzyłem otwór w chwycie przednim i nie musiałem go za każdym razem odkręcać.

W MP5 masz ten komfort, że nie musisz nic zmieniać i kombinować, tylko instalujesz lufę do 320mm bez pierdnięcia, a tłumik to i tak zakryje. Osobiście tylko jedno mi się nie podoba w MP5, bardzo nisko osadzone celowniki mechaniczne. Ale to raczej sprawa osobista.

Link to post
Share on other sites

Osobiście radziłbym MP5SD6, regulowana kolba, skuteczny tłumik w standardzie. Od czterech lat strzelam z G36 (pełnej długości) i z MP5SD6. W stocku osiągi porównywalne ze wskazaniem na G36, ale to rezultat znacznie dłuższej lufy. Po zamontowaniu w MP5 preclufy 6,04 i sprężyny M110 i zielonej gumki G&G, osiągi się wyrównały, na kulkach 0,25 G&G, 390-400 fps, zasięg skuteczny 40 m.

Ostatnio na mrozie większość replik (nawet te z LiPo) "padło", moja SD6 "grzała do końca bezawaryjnie na baterii 9,6V 1600 mAh.

Link to post
Share on other sites

Po co pchać dłuższą preckę i zakrywać ją tłumikiem skoro na to samo wyjdzie jak wstawisz normalnej długości? Co do wyboru, ja wybrałbym mp5. Sam miałem wersję a4 i śmigało mi się z nią znakomicie. Działa do teraz na stockowych częściach, a ma już 5 lat. Był tylko smarowany gearbox i wymieniona gumka hop siup.

Link to post
Share on other sites

Ja bym bral G36C ze wzgledu wlasnie na uniwersalnosc. W porownaniu do MP5 latwiej na niej zamontowac dodatkowe wyposazenie (szyny montazowe w standardzie), skladana klba G36 jest jednak bardziej wytrzymala niz ta w MP5 dotakowo wyposazona jest w gumowe zakonczenie(lepiej trzyma sie na ramieniu), gearbox w wersji V3 i mozliwosc láczenia ze soba magazynkow. Wady w porownaniu do MP5 to napewno rozmiar, MP5-tka jest mniejsza.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tego tematu, bo właściwie zdecydowałem się już na zakup JG096. Z tego co czytałem stockowe gumki nie radzą sobie z zimnem. A, że mamy zimę przydałoby się coś bardziej niezawodnego. I tutaj pytanie - czy coś takiego dałoby radę? Szczerze mówiąc o tunningu nie wiem nic, więc wolę zasięgnąć opinii.

Link to post
Share on other sites

A GB może się "rozpierczniczyć" w mp5 bo czytałem że może pęknać.

Każdy GB może pęknąć, w każdej replice jeśli będziesz nieumiejętnie posługiwal się repliką i zaniedbasz konserwacji.

 

Jak wcześniej napisałem wybrałbym, podobnie jak Fusi replikę z rodziny MP5, tyle, że w wersji http://gunfire.pl/pr...go-JG067MG.html. W tej chwili są niedostępne, ale mają być za 4 dni. Jak Ci się spieszy poszukaj w innych sklepach, to tak popularna replika, że na pewno będzie gdzieś dostępna.

 

 

(...) bo te wbudowane tłumiki są słabe :icon_smile:

Nie zgodzę się z Tobą, jest duża różnica przy strzelaniu z repliki MP5SD6 bez i z tłumikiem.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...