Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 zimą, co robić


Recommended Posts

Ludzie, ratujcie bo już mi ręce opadają... . Od dawien dawna mam problem z moją gietą. Otóż jak tylko temperatury spadną poniżej 5 stopni zaczyna się problem - nie da rady strzelać. Kulki są ledwo wypluwane z lufy. Znam się na replikach i tuninguję je "zawodowo", dlatego mówcie co wam przyjdzie do głowy. Z żadną repliką nie mam tego problemu, tylko z G36. Gumka G&G zielona (na czarnej G&G i Systemie tak samo tragicznie). Komora hop-up od JG, na SHS jest tak samo. Pomysły? Może to jakiś osobliwy problem i można go łatwo rozwiązać?

Link to post
Share on other sites

Mam pewien pomysł i chodzi tu o dyszę. Sądzę, że za płytko wchodzi i nie przepycha odpowiednio mocno kulki do wewnątrz lufy przed wystrzałem. Oring na tłoku był wymieniany. Jeśli tamto zawiedzie (przez chwilę testowałem i jak na razie niby działa) to spróbuję oringi jeszcze inne.

Link to post
Share on other sites

W ciepłych temperaturach dysza pracuje normalnie a przy niskiej temperaturze chcesz ją wymienić. Gdzie tu logika?? Aż tak bardzo rozszerzalność temperaturowa ciał stałych nie ma tu wpływu na dysze. Jeśli masz gumowy dystanser to zmień na plastikowego H. Gumka G&G się sprawdza w niskich temperaturach.

Link to post
Share on other sites

Ludzie, ratujcie bo już mi ręce opadają... . Od dawien dawna mam problem z moją gietą. Otóż jak tylko temperatury spadną poniżej 5 stopni zaczyna się problem - nie da rady strzelać. Kulki są ledwo wypluwane z lufy. Znam się na replikach i tuninguję je "zawodowo", dlatego mówcie co wam przyjdzie do głowy. Z żadną repliką nie mam tego problemu, tylko z G36. Gumka G&G zielona (na czarnej G&G i Systemie tak samo tragicznie). Komora hop-up od JG, na SHS jest tak samo. Pomysły? Może to jakiś osobliwy problem i można go łatwo rozwiązać?

 

Mam podobny, problem. A jakie masz to G36?

 

Mi przez kilkadziesiąt minut na niskich temperaturach działa, po czym zaczyna ledwo wypluwać kulki, a później w ogóle przestają wylatywać. Sprawdzałem strzelając z ciepłego pomieszczenia - wtedy wszystko jest w porządku.

Jednak w moim przypadku zastanawiam się jeszcze nad dopasowaniem części - mam Aresa 005 i w porównaniu do Umarexa CV troche inaczej wygląda tłok. W Umarexie jest większy i przylega do komory hopup, u mnie jest mniejszy i oddalony o nieco więcej niż średnica kulki, od komory. Pisząc spasowanie części miałem na myśli, że naciskając lekko na zamek komora rusza się delikatnie o jakiesz części milimetra.

Link to post
Share on other sites

W ciepłych temperaturach dysza pracuje normalnie a przy niskiej temperaturze chcesz ją wymienić. Gdzie tu logika?? Aż tak bardzo rozszerzalność temperaturowa ciał stałych nie ma tu wpływu na dysze. Jeśli masz gumowy dystanser to zmień na plastikowego H. Gumka G&G się sprawdza w niskich temperaturach.

 

Czy ja powiedziałem, że chcę dyszę wymieniać? Nie, chodziło tylko o jej pracę. Podpiłowałem zaczepy w komorze i sprawa wygląda nieco lepiej bo dysza wchodzi głębiej. A dystanser w tym przypadku nie ma nic do rzeczy, bo nie raz był zmieniany. Nawet po jego zupełnym wyjęciu było tak samo.

 

Leonidas, moja Gieta to ma mnóstwo części od różnych producentów, ale blok gazowy, komora hop-up i dysza sąd od JG.

Link to post
Share on other sites

Z tym piłowaniem komory to uważaj bo przestanie ci adapter podawać kulki. Zmień oringa na głowicy tłoka i dobrze ja wysmaruj smarem do cylindrów i sprawdź Dysza JG stock powinna mieć 25,2mm długości Najgorsze jest to że ciężko ją zmienić na inną gdyż większość nie pasuję ze względu na jej nietypową konstrukcje.

Link to post
Share on other sites

Rozłóż giete tak, żeby został gerbox w chwycie. Wystaw na dłuższy czas za okno. Potem sprawdź jak działa dysza tzn. czy swobodnie pracuje na głowicy cylindra - czy nie siedzi za ciasno ( oczywiście ręcznie ). Możesz też wyjąć zespół tłoka i cylindra, włożyć na chwilę do zamrażarki i sprawdzić czy występuje efekt strzykawki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...