Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dopasowanie maski stalker v3 i hełmu 'kevlar' PASGT


Recommended Posts

Już chyba z godzinę próbuję wszystko zgrać i mi nie wychodzi :maniak_smutny: Problem jest następujący: kiedy maske i okulary już mam jako tako dopasowane i zakładam hełm - pasek od hełmu zakładając na 'brodę' maski, to maska boleśnie wciska mi okulary w twarz. Kiedy z kolei zakładam pasek na gardło to nie mogę śliny przełykać. Kiedy zaś poluźnię pasek na gardle to hełm zaczyna latać :maniak_strach: Wygodnie i stabilnie było jedynie kiedy miałem na głowie maskę i hełm z paskiem na brodzie maski - ale bez okularów.

 

Pomocy :icon_neutral:

 

Bardzo przydałaby mi się opinia kogoś kto nosił taki zestaw. Chyba, że się tego i wygodnie i w pełni stabilnie założyć po prostu nie da...

Edited by Yahalom
Link to post
Share on other sites

Nosiłem zestaw BrassGuard Stalker, MICH i do tego raz gogle ESS, raz Uvex I-vo. Tyle, że moje okulary są na gumce. Robiłem tak, że najpierw szła macha, następnie hełm, a guma od gogli/okularów była na hełmie. i Wszystko było wygodne.

 

Inna sprawa, że chinskie kopie brassguarda mają inne wymiary niż oryginał, przez co np. na mojej mordzie podsuwały mi gogle w górę. Kupiłem oryginał i problemu ni mo, bo jest bardziej profilowany.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Starkera (r!) V3 od GFC... Hełm taki: http://www.redberet....taktyczne-.html , a okulary Peltor Tora.

 

O, po ostatnim poodginaniu maski założyłem na to hełm i nawet okulary w miarę pasowały (poprzednio maska trzymała się najbardziej nad uszami, a teraz bardziej się trzyma dookoła brody). Może poprostu po dłuższym przyzwyczajeniu się i dalszym podginaniu będzie to wszystko lepiej pasować...

 

Muszę jeszcze zobaczyć jak się będzie mi 6 godzin w hełmie biegało. Najwyżej będe polował na jakiś nowszy model MICHa (te nowsze są chyba mniej głębokie) no i z lepszymi paskami niż ta chińszczyzna. Albo wogóle zrezygnuje z garnka.

Edited by N0mad
Link to post
Share on other sites

Ja mam Starkera (r!) V3 od GFC... Hełm taki: http://www.redberet....taktyczne-.html , a okulary Peltor Tora.

 

O, po ostatnim poodginaniu maski założyłem na to hełm i nawet okulary w miarę pasowały (poprzednio maska trzymała się najbardziej nad uszami, a teraz bardziej się trzyma dookoła brody). Może poprostu po dłuższym przyzwyczajeniu się i dalszym podginaniu będzie to wszystko lepiej pasować...

 

Muszę jeszcze zobaczyć jak się będzie mi 6 godzin w hełmie biegało. Najwyżej będe polował na jakiś nowszy model MICHa (te nowsze są chyba mniej głębokie) no i z lepszymi paskami niż ta chińszczyzna. Albo wogóle zrezygnuje z garnka.

 

Ja nigdy nie rozumiałem logiki noszenia plastikowej wydmuchy. przed kulką chroni tak samo, jak dobra czapa/pakol/gruba chusta, a przed stropem itp. zupełnie nie.

 

Moja rada - olej ten nocnik i zainwestuj w grubą chustę. Rosyjskie mają nawet specjalne wstawki w miejsce czoła do zbierania potu - amortyzują strzał tak, że 'buby' nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Lesio, chyba rzeczywiście zrezygnuje z tego hełmu. Troche szkoda, ale za trzy tygodnie jest w Poznaniu larp w klimacie Metro 2033, więc może się nie zmarnuje i do stylizacji przyda - jeśli się uda go w miarę stabilnie założyć na 'buldoga'. I tak miał być bardziej do lansu niż ochrony przed kulkami...

 

Dobra, update tematu:

Dzisiaj trochę podyskutowałem z tatą (który na marginesie kupił mi ten hełm) no i pokazał mi jak na nim leży: założył maske, hełm, a nawet okulary, i wyglądało to wszystko nawet dobrze. Przy potrząsaniu głową nic mu nie latało, okulary aż tak się w twarz nie wbijały. A u mnie to jest niemożliwe. Olałem już nbawet maske i okulary; założyłem sam hełm i maksymalnie zacisnąłem paski, że ledwo usta mogłem otworzyć. A hełm jeździł jak na kółkach nadal. Zmieniałem ustawienia pasków i dużo to nie dało. Wychodzi na to że mam zbyt podłużny łeb - bo tak jak przód i tył całego fasunku mi nawet pasuje, to boki są mega luźne. A nie da się ich ściaśnić w jajowaty kształt. Szkoda żeby się garnek na półce kurzył, więc może spróbuje wymienić ten hełm na coś takiego:http://www.redberet....taktyczne-.html Wygląda, że bardziej mógłby mi pasować.

Edited by Yahalom
Link to post
Share on other sites

Może komuś się przyda: http://operationhelm...rg/helmets.html

Dopiero dzięki temu trochę rozgarnąłem co jest co; i że to co mam to nie jest wogóle MICH. Ciekawa sprawa, że w oryginale ma takie samo dwupunktowe zawieszenie jak mój chińczyk. Ciekawe, czy wobec tego oryginalny by mi tak samo po czerepie jeździł. Możliwe że nie, bo w końcu te PASGT mają jakieś gąbki jeszcze, a mój ani jednej.

Edited by N0mad
Link to post
Share on other sites

Mhm, Yahalom, też już to zauważyłem... Anyways, tymczasowo stanęło na tym, że pojade do jakiejś Castoramy, poprzymierzam hełmy robocze i jak mi jakiś będzie się dobrze na głowie trzymał i kosztował nie-za-dużo to go kupie, wybebesze z plastikowego fasunku, i przemontuje go do mojego PASGTa. I jeśli będzie się też w miare trzymał to będe brał hełm TYLKO na cqb, a do lasu ogranicze się do jakiejś czapki/bandamki.

 

Dzięki za pomoc!

Jak mi się uda coś zmontować to jeszcze zupdejce temat.

Edited by N0mad
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...