Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 AimTop


Recommended Posts

Witam,

Przeglądając internet natknąłem się na ową replikę, lecz informacji z jej sprawowania niestety nie mogłem się doszukać. Jestem Ciekaw czy ktoś może u nas miał do czynienia z nią i byłby wstanie podzielić się wrażeniami, tymi złymi jak i tymi dobrymi.

 

 

Link do czeskiego sklepuhttp://airsoftpro.cz...roducts_id=1033

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

A muszę przyznać, że nie sprawdziłem na allegro :) Dzięki :) Ale przed zakupem chciałem się dowiedzieć od kogoś kto miał z nią do czynienia, jak mu się sprawowała. Repliki z tego co piszą osiągają dość wysokie FPS ciekawi mnie po prostu, jak to się przedkłada na awaryjność.

Link to post
Share on other sites

Też jestem ciekaw tej broni, czasu na zakup mam coraz mniej, muszę coś na szybko i dobrze wybrać. Fps to naprawdę zagadka, w stockowym karabinku takie liczby :x. Co do wyglądu to jest piękna, chętnie też chciałbym się dowiedzieć czy to replika godna polecenia. Chociaż ten rok zaskakuje nas nowościami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

Zakupiłem tą repilkę w styczniu tego roku. Jest dostępna w sklepie miltary.pl:

http://www.military.pl/aim-top-m4-a1-full-metal-gen-iii-450-480-fps_8684t

 

Replika nie była jeszcze użyta w "akcji". Ale przestrzeliłem ją ok.4000 kulkami (paczka 1kg AimTop 0,23g) aby sprawdzić jak się sprawuje.

Ponieważ wnętrze repliki jest dosyć mocne (m130) używam w chwili obecnej akumulatorów 9,6V 2000mAh. Przewody zasilające wyprowadzone są do chwytu przedniego, gdzie idealnie mieści się taki akumulator:

http://www.military.pl/akumulator-intellect-nimh-9-6v-2000mah-t_6254t

 

Strzelanie:

Na początku sprawdziłem skupienie na dystansach 25,30,35, 40m.

 

Na 25 i 30m można spokojnie władować całego hi-capa lub Magpulowskiego PTS (120 BB) z gwarancją 99% skuteczności trafienia w kartkę A4. Na tym dystansie skupienie pozwala strzelać np.: do puszek, butelek etc.

 

35, 40 tutaj osiąga się przeciętnie 80%(kartka A4). Myślę że to raczej kwestia regulacji przyrządów celowniczych, po przerzuceniu się na Kolimator wynik był bardziej zadowalający (w granicach 90% - kartka A4).

 

Po regulacji Kolimatora, Uop-upa (szczerze mówiąc nieznacznie - miałem wrażenie że można to było sobie nawet podarować) pożyczyłem z pracy taśmę mierniczą i zaaranżowałem sobie w pobliskim lesie mały tor strzelecki. 50m jest zasięgiem bardzo pewnym, jeśli poślemy kulkę w konar o średnicy sylwetki to trafimy na 99% (zawsze zdaży się kulka, która z niewiadomych przyczym leci jak rakieta w filmach akcji). 60-70m to maksymalny zasięg skuteczny repliki, nośność to około 80m (trafienie na takim dystansie w wcześniej określony pień to jakieś powiedzmy 20-30% szansy).

 

Bateria 9,6V 2000mAh wyśmiga na mrozie -12C ok. 600 BB, przy -2 jest znacznie lepiej i można się dłużej pobawić.

 

Kwestia wyglądu itd.:

Replika sprawia bardzo dobre wrażenie na początku, waga jest jak najbardziej odpowienia i zdecydowanie nie sprawia wrażenia trzymania w rękach zabawki. Wyważona jest dobrze, elementy metalowe są bardzo stabilnie spasowane.

O wiele gorzej jest z elementami plastikowymi (polimerowymi, ABSem czy czymkolwiek to można nazwać).

Na pierwszym "patrolu" odłamał mi się zaczep zawieszenia przy kolbie, cóż, świadczy to o małej wytrzymałości tego materiału - zdecydowanie nie polecam jego połączenia z zawieszeniem jednopunktowym.

Znacznie lepszy miejscem na ten zaczep było by miejsce między kolbą a body, niestety takiego punktu brakuje.

 

Można oczywiście go spokojnie dokupić za kilknanaście PLN i bez problemu dodać, np.:

http://gunfire.pl/product-pol-1152189730-Metalowy-uchwyt-zawieszenia-taktycznego.html

 

Kolejne słabe elementy to chwyt przedni. Patrząc na metalowe ementy repliki poprostu wieje tandetnym plastikiem.

Uchwyt ma też niestety luzy, za stabilność muszki wraz z nim odpowiada mała śruba imbusowa. Po dokręceniu problem znika (nie wiem na jak długo, może by warto by to jakoś wzmocnić).

 

Magazynek współpracuje wzorowo z komorą hop-up (wykonaną z tworzywa) i podaje kulki bardzo dobrze. Zjawiska wystrzelenia dwóch kulek lub zacięć są tutaj nieobecne. Ze spasowaniem już gorzej - ma spore luzy, choć trzyma się pewnie. Do repliki idealnie pasują Magpulowskkie magazynki PTS OD 120rds (te żebrowane oliwkowe - magazynki z widokiem imitacji łusek nie pasowały).

 

Jeśli interesują Was jakieś dodatkow szczegóły, poszę o pytania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...