Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Chłopaki mam prośbę potrzebuję dokonać niezłych zman w mojej pukawce. A mianowicie dostałem na urodziny w prezencie GR16 R4 firmy G&G identiko jak ta http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=1521&name=G&G_-_GR16_R4#!prettyPhoto

Na chrono wychodzi mi 360 FPS a obecnie na starej broni wyciągam 560FPS ale że to juz wysłużona broń zamienił bym ją na ta nową ale nie bardzo znam się na tuningu. W sklpepie powiedzieli mi ze takiej mocy nie wyciągną. Ale z doświadczenia wiem ze ludziska wyciągają i znacznie więcej. Więc jeśli mógł by mi ktoś pomóc stuningować broń było by super. Zależało by mi na wyciągnięciu dużej mocy w granicach 560-600 FPS oraz przydało by sie poprawić jej wygląd wizualny.

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Hehe 560 fps to bardzo dużo żeby wyciągnąć tyle z tej repliki musisz wydać hmmm jeżeli dobrze policzę coś kole 1200zł :icon_smile:. Jeżeli masz takie pieniądze i chcesz te pieniądze na to udać to napisz tu na tym poście że masz i chcesz to postaram ci pomóc dobrać części do tego potworka :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

GB KWA 2GX - 350zł

Bore UP Guarder - 200zł

Zębatki Double Torque Prometheus - 300zł

Komora HU JBU + gumka HU - 150zł

Precka Promoetheus - 250zł

Silnik High Torque JBU/Guarder etc - 200zł

Mosfet z AB - 100zł

Styki, kable, wtyczki - 20zł

LiPo 11,1V z dobrym C + ładowarka - 150zł

Sprężyna Guarder 150/160 - 60zł

 

Serwisant który to poskłada....

Jeśli źle piszę to niech mnie ktoś poprawi.

Link to post
Share on other sites

GB KWA 2GX - 350zł

Bore UP Guarder - 200zł

Zębatki Double Torque Prometheus - 300zł

Komora HU JBU + gumka HU - 150zł

Precka Promoetheus - 250zł

Silnik High Torque JBU/Guarder etc - 200zł

Mosfet z AB - 100zł

Styki, kable, wtyczki - 20zł

LiPo 11,1V z dobrym C + ładowarka - 150zł

Sprężyna Guarder 150/160 - 60zł

 

Serwisant który to poskłada....

Jeśli źle piszę to niech mnie ktoś poprawi.

1. Zamiast Bore-up guardera lepiej wziąć systemę/modify.

2. Komora H-U lepsza będzie KA albo Madbull.

3. LiPo + DOBRA ładowarka to nie 150zł, bo sam Imax kosztuje 169zł (z zasilaczem), natomiast odpowiednie lipo można kupić od ok. 60zł (Turningy 11,1 2200mAh, 20-30C).

4. Mosfet może zrobić samemu albo zlecić serwisantowi (zwykły, bez AB bo po co?).

Link to post
Share on other sites

1. Zamiast Bore-up guardera lepiej wziąć systemę/modify.

2. Komora H-U lepsza będzie KA albo Madbull.

3. LiPo + DOBRA ładowarka to nie 150zł, bo sam Imax kosztuje 169zł (z zasilaczem), natomiast odpowiednie lipo można kupić od ok. 60zł (Turningy 11,1 2200mAh, 20-30C).

4. Mosfet może zrobić samemu albo zlecić serwisantowi (zwykły, bez AB bo po co?).

Komore miałem na myśli Madbull nie wiem czemu JBU mi się wrzuciło, never mind.

Za Imaxa B6 u siebie w modelarskim dałem 129zł + LiPo 11.1V 1200mAh Redoxa 65zł. Ładowarki do LiPo PowerBean te proste to koszt chyba kolo 50zł i się super sprawdzają więc warto.

Co do Bore Up to niczym sie nie różnią po za ceną...zasada działania ta sama wiec po co przepłacać .....

Sam mam komorę KA i nie narzekam, a cena to około 109zł.

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Co do Bore Up to niczym sie nie różnią po za ceną...zasada działania ta sama wiec po co przepłacać .....

Różnią się, różnią. I to znacznie. Choćby sama grubość o-ringu pasującego do guardera a ta do Systemy/modify/CA. Do tego twardość zderzaka na głowicy tłoka i stopień wyciszenia. W głowicy cylindra też są różnice - w systemie/modify jest grubszy i miększy.

To mimo wszystko znaczące różnice, rozumiem do "super uber pancernej cymy na sp130 i full auto na lipo 11,1" można włożyć guardera, ale przy takim tuningu lepiej nie oszczędzać i zadbać o części :icon_wink:

Edited by szymucha2353
Link to post
Share on other sites

Szymucha2353, części do zestawów Bore up wszystkich producentów są wymienne, mieszałem je w zestawach nie raz, i wcale nie powiem, że najlepszy jest zestaw Systemy. Aby uzyskać idealną szczelność do tej pory do każdego zestawu BU dobierałem i tak "ręcznie" o-ring.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Aby osiągnąć 520f/s ta replika wymaga wymiany 3 części:

- SP150 GUARDER,

- silnik o zwiększonym momencie obrotowym (dowolny),

- LiPo o wartości 25C.

Jak chcesz wydać więcej pieniędzy to oczywiście możesz się nie powstrzymywać :)

Strzelam z tej repliki w tej konfiguracji od 2 lat i nic się nie dzieje. A różnica 40f/s chyba Ci różnicy nie zrobi?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już robię tuning G&G to zawsze wymieniam zębatki - za dużo mi się ich sypało na nawet słabszych sprężynach - i nie łamią się w tym wypadku zęby w zębatkach tylko łamie się w pół zębatka silnikowa i robi się z niej "sprzęgiełko".

 

https://picasaweb.google.com/108540683766582708948/M14GG#5633052756751360674

 

Drugim elementem to szkielet - G&G i Top-techowi nie ufam. Co prawda gb w gr-25 mnie zaskoczył i wytrzymuje m155 - możliwe że tam jest nieco inny szkielet...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...