Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trzmiel

Moderator I
 • Content Count

  714
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

11425 profile views
 1. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Na OLX wisi za mniejsze pieniądze wiec 500EUR to żaden biznes.
 2. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Pojawiają się takie sprzęty, ale ze względu na fakt tę to technologia która w okolicy roku 90 zniknęła z produkcji, a zapasy tub skutecznie wyprzedawano juz 10 lat później, obecnie nie ma dużej dostępności do wojskowych tub gen 2. Alternatywa mogą być Photonisy, Philipsy i brytyjskie tuby serii EEV ale ich ceny bywają rożne i dostępność też losowa. Poza tubą trzeba też zdobyc optykę która to po promo ma różne ceny a po drugie jest słabo dostępna. Problem dodatkowo komplikuje fakt, że są to wyroby z listy towarów o podwójnym zastosowaniu lub z listy uzbrojenia więc trzeba zwracać uwagę co się kupuje.
 3. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Klasyczne gen 2 (np. MX9916) na pewno tak, ale podobne problemy miały tuby gen 3 omni I-III (i nie były wiele jaśniejsze) choć nadal mówimy o czasie rzędu 5000h. Współczesne dobre tuby gen II (Photonis , Harder) raczej mają taką samą żywotność jak gen 3(~10000h). Powiem więcej w pewnych warunkach nowy przetwornik gen 2 będzie lepsza od gen 3, sprawa nie jest już taka prosta. Najważniejsze to nie kupować rosyjskich i chińskich tub, są dużo gorszej jakości i mają słabsze parametry. W twoim budżecie raczej w grę wchodzą przeróbki PVS-5, zabawki pokroju pulsarów, armasightów czy dedali omijaj szerokim łukiem.
 4. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Generalnie budżet 3,5-4k pozwala na sensownej, używanej generacji II. Świat powoli odchodzi od zachwytu termowizją i okazuje się, że noktowizja w wielu sytuacjach jest po prostu niezastąpiona, więc o ile termowizja traci mocno na wartości co roku, o tyle w noktowizji pewien status quo jest zachowany.
 5. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Tomek54, zapraszam na pw jeżeli nadal jesteś zainteresowany.
 6. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Nope. To odpowiada wzmocnieniem generacji 1.
 7. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Żadna gen I w lesie nie da rady bez iluminatora. Wybrałeś dwa skrajnie różne modele, do czego chcesz używać tego noktowizora?
 8. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Może to faktycznie po prostu jakaś forma BSP?
 9. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  W sprzedaży jako osobne akcesorium - nie, ale generalnie mają taki produkt, bo są dostępne te monokulary z obiektywem 1x24.
 10. Sprawa jest zabawna. Teoretycznie Leupold zrobił wszystko co mógł i LTO nie jest teoretycznie objęty ITARem. ALE to nie zmienia faktu, że wszyscy sprzedawcy w USA traktują go tak jak by podlegał regulacjom.
 11. Wiesz, chodzi po prostu o to że nie mam 1911 żeby to zwymiarować.
 12. Glock19, jak załatwisz rysunek z wymiarami,i to mogę coś takiego zmodelować i wydrukować.
 13. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Leupold LTO to akurat pomyłka :P a szczególnie jego ceny w PL. Obecnie za 1150USD jest do kupienie ATN Thor, pełnowymiarowy celownik termo z drugiej ręki o świetnych parametrach. To z Ten sam celownik na początku roku kosztował 2199USD. To pokazuje co się dzieje z cenami. A będzie jeszcze taniej bo obecnie nieurządzenia z rdzeniem FLIR BOSON pokazują przewagę przy cenie nowego sprzętu na poziomie 1799/2199USD. Tak więc warto czekać. Jeżeli chodzi o noktowizję, to tu za wiele się nie dzieje i nadal ma swoją przewagę nad termo. Warto kupić gen 2/3 i tyle. Co do oświetlaczy i gen 1, to one są również widoczne gołym okiem (samo źródło światła, np. taka latarka z diodą IR). Soją drogą mam ładnego przerobionego PVSa 5 i Elcana( ten do złożenia) na dobrych tubach gen 2 :D
×
×
 • Create New...