Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trzmiel

Moderator I
 • Content Count

  717
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

11,992 profile views
 1. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Od 2 lat produkujemy noktowizory ( i niektóre składamy) w PL. Mamy koncesje i stosowne licencje importowe. Jak coś zapraszam na razie na FB www.facebook.com/nextgennightvision Generalnie mamy też L4G24 (nie są to Wilcoxy) ale są w 100% w specyfikacji. Obecnie kończymy frezowanie konwersji do jarmów na płetwy wilcoxa (100% produkcja w PL).
 2. Od razu Ci odpowiem. 1) ATN nie wyśle nic z USA do Polski. W EU jest osobna dystrybucja i ceny są wyższe. Co więcej bardzo dużo (jakieś 80%) Marsów jeździ na naprawy gwarancyjne. Padają wyświetlacze lub całe moduły najprawdopodobniej od odrzutu. Generalnie te sprzęty są już zastąpione THORem 4 W tym budżecie żadnego nowego celownika nie dostaniesz w PL. Przy obecnym kursie dolara raczej słabo widzę cokolwiek do 5k. Sensowny sprzęt w niezłej cenie robi MTD, ale raczej są to droższe produkty niż 5k. Termo najlepiej sprawdza się jako celownik. Wąskie kąty widzenia bardzo ograniczają m
 3. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Tak się zastanawiam, ani obudowa ani wskazany przetwornik nie może być używany ma .308 Moim skromnym zdaniem albo uszkodziło elektronikę w obudowie albo tubę.
 4. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Na OLX wisi za mniejsze pieniądze wiec 500EUR to żaden biznes.
 5. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Pojawiają się takie sprzęty, ale ze względu na fakt tę to technologia która w okolicy roku 90 zniknęła z produkcji, a zapasy tub skutecznie wyprzedawano juz 10 lat później, obecnie nie ma dużej dostępności do wojskowych tub gen 2. Alternatywa mogą być Photonisy, Philipsy i brytyjskie tuby serii EEV ale ich ceny bywają rożne i dostępność też losowa. Poza tubą trzeba też zdobyc optykę która to po promo ma różne ceny a po drugie jest słabo dostępna. Problem dodatkowo komplikuje fakt, że są to wyroby z listy towarów o podwójnym zastosowaniu lub z listy uzbrojenia więc trzeba zwracać uwagę co się k
 6. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Klasyczne gen 2 (np. MX9916) na pewno tak, ale podobne problemy miały tuby gen 3 omni I-III (i nie były wiele jaśniejsze) choć nadal mówimy o czasie rzędu 5000h. Współczesne dobre tuby gen II (Photonis , Harder) raczej mają taką samą żywotność jak gen 3(~10000h). Powiem więcej w pewnych warunkach nowy przetwornik gen 2 będzie lepsza od gen 3, sprawa nie jest już taka prosta. Najważniejsze to nie kupować rosyjskich i chińskich tub, są dużo gorszej jakości i mają słabsze parametry. W twoim budżecie raczej w grę wchodzą przeróbki PVS-5, zabawki pokroju pulsarów, armasightów czy dedali omijaj
 7. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Generalnie budżet 3,5-4k pozwala na sensownej, używanej generacji II. Świat powoli odchodzi od zachwytu termowizją i okazuje się, że noktowizja w wielu sytuacjach jest po prostu niezastąpiona, więc o ile termowizja traci mocno na wartości co roku, o tyle w noktowizji pewien status quo jest zachowany.
 8. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Tomek54, zapraszam na pw jeżeli nadal jesteś zainteresowany.
 9. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Nope. To odpowiada wzmocnieniem generacji 1.
 10. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Żadna gen I w lesie nie da rady bez iluminatora. Wybrałeś dwa skrajnie różne modele, do czego chcesz używać tego noktowizora?
 11. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  Może to faktycznie po prostu jakaś forma BSP?
 12. Trzmiel

  NOKTOWIZJA

  W sprzedaży jako osobne akcesorium - nie, ale generalnie mają taki produkt, bo są dostępne te monokulary z obiektywem 1x24.
 13. Sprawa jest zabawna. Teoretycznie Leupold zrobił wszystko co mógł i LTO nie jest teoretycznie objęty ITARem. ALE to nie zmienia faktu, że wszyscy sprzedawcy w USA traktują go tak jak by podlegał regulacjom.
 14. Wiesz, chodzi po prostu o to że nie mam 1911 żeby to zwymiarować.
×
×
 • Create New...