Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta do XM8.


Recommended Posts

Mam mały problem z moją XM8 od SRC a dokładniej z lunetą. Ta z repliką jak dla mnie ma za małe powiększenie i zbyt wąski kąt widzenia, wyjąłem więc lunetkę z obudowy i pomyślałem żeby wsadzić zamiast niej normalną lunetę lecz tutaj pojawia się problem, normalne lunety są za długie. Czy jest jakaś możliwość aby skrócić zwykłą lunetę? A może lekko rozwiercić otwór przy końcu fabrycznej lunetki, tylko jak to wszystko rozebrać? Nie zależy mi na zrobieniu porządnej lunety snajperskiej ale żeby dało się z tego w miarę wygodnie celować bo obecnie mi to przeszkadza zamiast pomagać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na tak technicznych sprawach się nie znam, ale oryginalny celownik można całkowicie zdemontować dobrze pamiętam? Jeżeli tak a wydaje mi się że tak jest to wystarczy kupić jakiś inny celownik optyczny i zamontować w jego miejsce, no chyba że chcesz mieć replikę z oryginalną optyką ponieważ tak podoba Ci się całokształt.

Link to post
Share on other sites

Wiem jak wygląda XM8 bez lunety, rozumiem Cię też mi się nie podoba bez niej. Tak wracając do tematu, może poszukaj szkieł do wymiany, wewnętrznie są szkła (napewno nie jest to profesjonalna nazwa) które powiększają obraz, jest tam ich chyba więcej niż jedno ale nie jestem pewien ponieważ tak dobrze nie znam się na lunetach, budowa kolimatora jest trochę łatwiejsza :-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...