Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mutowanie kamizelki- pattern 83 z PLCE


Recommended Posts

Witam, ostatnio przeglądając szafę z gratami mnie olśniło. Od 2 lat mam nieużywaną kamizelkę pattern 83 w DPM (chyba produkcji vipera) i przez myśl przemkną mi szatański pomysł na odprucie ładownic i przymocowanie ich do brytyjskiego PLCE (czy to przyszycie do main belta, czy jakieś prowizoryczne palsy z adapterem). Oczywiście zdaję sobię sprawę że nie wszystkie ładownice się nadadzą (w kilku nie ma tylnych ścianek) i będę musiał kilka kupić, ale portfel miałby szansę odetchnąć. Tu pojawia się pytanie, czy takie coś ma sens? Oczywiście te dziwne zaczepy i rzepy wymieniłbym na klasyczne klamerki czy inne fastexy, a przyszycie palsa nie byłoby duzym problemem :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sam pas od PLCE? To też nie ma sensu. Potrzebne jeszcze szelki, a szelki mocuje się do pasa za pomocą ładownic amunicyjnych (mają uszy do tego) z przodu. Z tyłu są D-ringi na pasie.

Pas od PLCE przewidizany jest do mocowania łaodwnic stystemu PLCE na T-ringach. Na upartego podejdzie jeszcze oporządzenie na klipsach ALICE. Oczywiście da się założyć konwencjonalne szlufki, tylko po co? Osprzet się będzie przesuwał, a ideą PLCE było, żeby się nie przesuwał.

 

PALSów w tym nie było, nie ma i nie będzie.

 

Słowem, kupa roboty, wydatki na materiały (plastiki chcesz w ładownicach wymieniać) a efekt i tak będzie do kitu. Odpuść, szkoda Twojego czasu i wysiłku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...