Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wyjęcie dystansera pomoże ?


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam M4 KWA, 450 FPS, lufka systema 509, komora hopup dwuczęściowa stockowa, gumka CA gumowa (z poszerzonym kołnierzem). Kulki G&G 0.25.

 

Problem mam następujący : kulki zatrzymują się na gumce i wytaczają się (słychać charakterystyczny dzwięk), wymieniłem dystanser na zwykły gumowy (wcześniej H) i troche pomogło (jak się rozgrzeje to strzela co jakiś czas), ale jak wiadomo nie da schować się całkowicie hop upa. Czy myślicie że jak całkiem wyjąłbym dystanser to problem na zime zniknie ?

 

Z Góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Jak dobrze zrozumiałem z twojego opisu, problem występuje przy niskich temperaturach. Też borykam się z podobnym problemem, choć jestem o krok od pozbycia się go.

 

Proponuje Ci eksperyment, wyjmij komorę z lufą, rozkręć hopa na zero, dystanser zostaw. Replikę bez tego elementu wystaw za okno na jakieś 10-15 minut. Potem złóż karabin i spróbuj oddać strzał.

Przewiduje, że efekt będzie ten sam jaki opisałeś. Jesli tak, to winny jest oring na głowicy tłoka, który kurczy się i w cylindrze nie tworzy się odpowiednie ciśnienie.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu robiłem M4 KWA. Strasznie w tym ciasna komora hop up. W przeze mnie robionym egzemplarzu nie było aż tak hardkorowego objawu jak u Ciebie, że kulki się aż zatrzymują ale mocno podkręcała nawet na ustawieniu "zero". Zaradziłem na to po części prawie idealnie dając mięciutki dystanser (wtedy akurat miałem pod ręką JG który był najmiększy ze wszystkich które miałem), dało to prosty lot kulki zakończony lekkim wzniosem na samym końcu. Spróbuj u siebie tego zabiegu, jeśli nie pomoże to jest i na to rada. Rozpiłuj otworek na dystanser żeby był szerszy i żeby dystanser mógł pójść bardziej w górę, aby nie dociskał za mocno gumki. To pomoże na 100%. Jednak zanim zaczniesz piłować, pokombinuj z mięciutkimi dystanserami, i dystanser z przezroczystego Guardera wcale nie jest najmiększy bo i tego sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak dobrze zrozumiałem z twojego opisu, problem występuje przy niskich temperaturach. Też borykam się z podobnym problemem, choć jestem o krok od pozbycia się go.

 

Proponuje Ci eksperyment, wyjmij komorę z lufą, rozkręć hopa na zero, dystanser zostaw. Replikę bez tego elementu wystaw za okno na jakieś 10-15 minut. Potem złóż karabin i spróbuj oddać strzał.

Przewiduje, że efekt będzie ten sam jaki opisałeś. Jesli tak, to winny jest oring na głowicy tłoka, który kurczy się i w cylindrze nie tworzy się odpowiednie ciśnienie.

 

Witam,

 

troszeczkę "odgrzeję" temat, właśnie wróciłem z weekendowej akcji i miałem podobny problem z KWA LMT Defenderem. QW niskiej temperaturze (-7 C) replika (przy skręconej hopce na zero) oddawała strzał na odległość 1m, jakiekolwiek minimalne podkręcenie hopki powodowało klinowanie się kulki w komorze. Gumka w środku to silikonowa Systema, także raczej to nie wina gumki samej w sobie. Dzisiaj wykonam test jak opisano powyżej. Jeżeli okaże się, żę jest to oring na głowicy to czy posiada ktoś informację z jakiego materiału najlepiej kupić nowy o-ring - silikon, EPDM etc. Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...