Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

vanar

Użytkownik
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

4,497 profile views
 1. Tak, tłumik Para. Co do gripa to ciężko powiedzieć. Bo jak masz tradycyjny dwójnóg to tylko ten chwyt montowany na mocowaniu tripoda, ten http://www.evike.com/products/36548/ Z tego względu, że "ulepszony" dwójnóg (jak na twoim foto) nie zakrywa risa po złożeniu i możesz założyć jaki chcesz chwyt. Tu masz porównanie:
 2. Stary elcan od 2005 roku na pewno nie. Najczęściej i najbardziej poprawne będzie małe ILBE 2gen. Stosunkowo często można spotkać się plecakiem z systemu ALICE. Rzadko, ale też widziałem Camelbak'a Talona lub któreś modele Mystery Ranch i Eberlestock'a (choć te to częściej w SS).
 3. Mogę odpowiedzieć tylko jak to wygląda u gruntów. M249 używają głównie w tej wersji Lance Cpl. Nicholas W. Sainz, an assistant team leader in 1st Platoon, E Company, 3rd Light Armored Reconnaissance Battalion, provides security during operations in Helmand province on April 16, 2011. Sainz stood watch while other Marines conducted a search. Lufa 18" lub 21". Obie długości występują tak samo często, przynajmniej ja tak to odbieram. Podobnie tradycyjny dwójnóg i ten "ulepszony". Kolba najczęściej to ta teleskopowa Improved Collapsible Buttstock jak na fotce. Z optyki p
 4. Witam, Czy któryś z naszych rodzimych krawców jest w stanie uszyć mi coś z cordury w kolorze Coyote 498 lub bardzo zbliżonym. Ewentualnie gdzie mógłbym nabyć taką cordurę?
 5. Może tak, chodzi Ci o rozładowywanie indukującego się prądu przy rozłączaniu styków. Jeśli tak, to wystarczy Ci tylko schottky równolegle do silnika, tak jak masz na drugim schemacie. Stosujesz to głównie to ochrony mosfeta. I używamy typu N, a nie jak na pierwszym schemacie typu P. W drugim schemacie masz pull-downa, na mosfecie, 220R, o ile nie planujesz użycia co najmniej 1Watowego rezystora to polecam zmienić na co najmniej 10k AB służy do zatrzymania silnika poprzez chwilowe, odwrotne spolaryzowanie silnika, a nie zwarcie.
 6. Wypodkładkowałem zębatki z krzywą ośką, potem wyciągnąłem łożysko (8mm, to dla którego chciałem modyfikować gniazdo) , wsadziłem łożysko 7mm i zakleiłem dwuskładnikowym klejem. Nie ma oporów, wszystko ładnie siedzi.
 7. Witam, Mam "mały" problem ze szkielet GB i z ustawieniem zębatek, otóż jakiś czas temu kupiłem zębatki 100:300 do repliki. Zamontowałem je, ale zauważyłem że mają jakiś opór przy pewnej pozycji zębatki tłokowej. Przyczynę tego określiłem jako problem z helikalnymi zębatkami lub problem jakościowy zębatek SHS. Jako że replika była potrzebna działająca to ją skręciłem i pojechała na strzelankę. Następnie zamówiłem normalne zębatki (18:1 SHS) i zabrałem się do wymiany. Okazało się, że problem dalej istnieje. Po głębszej analizie doszedłem do tego, że zębatka środkowa nie jest ustawiona
 8. vanar

  Glock 18C [CYMA]

  Nie zmieści się, za szerokie.
 9. http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=15514822 Ktoś zawzięcie wrzuca podróby z opisem, że są to balistyczne ESS'y. Zgłaszanie naruszenia zasad do Allegro chwilowo wygląda jak walka z wiatrakami. Dlatego radzę uważać.
 10. Widzę, że trochę chaosu wprowadziłem. Jak masz na ramkach APEL to dobrze, bo to akronim od Authorized Protective Eyewear List. I jeśli dobrze pamiętam to miały je głównie okulary z NSN'em (woreczek z dla żołnierzy). Na komercyjnym rynku nie widziałem ich jeszcze, swoje też w takim zestawie nabyłem (pokrowiec i dwie szybki 2LS). Co do samych wizjerów, podróbki mają takie szkła, że jak weźmie się je do ręki to już czuć chinola. I najważniejsze, średnio pasują do oryginalnych oprawek.
 11. Nie każdy kto używa ESS'ów to airsoftowiec, dla którego 600 fps to max co mu grozi. Jest pewien człowiek na allegro od którego nieszczęśliwie nabyłem ten zestaw. Sprzedał tego więcej z tego co wiem. Można poszukać w zakończonych.
 12. Witam, Jakiś czas temu pojawiły się na polskim allegro podróby ESS'ów Crossbow, sam się o nie niestety pokusiłem. Zestaw składa się z 3 szybek, oprawek, wkładki korekcyjnej, pudełka i jakichś tam gadżetów. Wszystko fajnie wygląda do momentu głębszej inspekcji lub porównania z oryginalnymi ESSami. Tak wygląda zestaw podróbek: I różnice. Bursztynowa szybka(później z oprawką i korekcyjnymi szkłami) to oryginalne ESSy, żółty wizjer jest kopią. Różnicę widać w zaczepie, kopie mają naklejki świadczące o ochronie UV. Ponadto kopie mają wyraźnie cieńsze szkła, które z łatwością wyginają
 13. vanar

  Glock 18C [CYMA]

  18650 to wielkie są jak krowa, pomijam fakt kłopotu z łączeniem ogniw bez zgrzewarki. Po za tym gdzie ty masz stabilne 7,4V, wiesz jak to funkcjonuje? Samsungi przy zwarciowym 200A nie wybuchają. Normalna praca przy prądzie 15A to też nie problem. W CM.030 masz prąd rzędu 6-8A przez moment.
 14. Zanim zaczniecie rozwijać ten wątek, chciałbym zapytać co to ma wspólnego z komisem? Bo o ile pamiętam Gunfire nie wystawia w komisie ogłoszeń.
×
×
 • Create New...