Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [DragonCustoms]


Recommended Posts

Witam, dragona mam od ponad miecha i sprawuje sie całkiem miło. Zasieg przecietny czyli plus minus 50m. Jak ktoś wcześniej wspominał koniecznie zalecam wymienić gumke ;p Zmieniłem również kolbe na stałą od m16 bo nie mogłem zdzierżyc tej latającej na boki. Ogólnie za tę cene (a jeszcze trafiłem na promocje ;D) styknie dla średnio wymagających.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Historia pt.: "Mój airsoftowy epizod z Dragon Cumshot"

- kupiłem

- odebrałem

- rozpakowałem

- wziąłem do rąk

- zdziwiony lekko masą pogłaskałem fajne nawet matowe body

- odłożyłem

- poszedłem przestrzelać

- wróciłem do domu

- zapakowałem w kartonik w którym przyszła

- odesłałem

- odebrałem pieniądze

 

Zasięg +/- 30 metrów. Kultura pracy - miauczący kotek. Śmiesznie lekka, przedni chwyt R.I.S. wykonany kiepsko (nadlewki, w ogóle to to jakieś krzywe było), z kolei body nawet fajne, matowe. Podejrzewam, że gdyby się pobawić w środku, byłoby lepiej, chociażby wymiana gumki czy komory. Ale nie chciało mi się. :P

 

Do środka nie zaglądałem, gdyż praktycznie od razu odesłałem. Na koniec taki mały bonusik :

 

DSCN1381.JPG

 

Nie kupiłbym tego drugi raz, serio. Strata 20 zł na paczkę powrotną.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No, ja też mam od tygodnia, zabrałem ją ostatnio na akcję i powiem tyle: wykonanie i spasowanie części bardzo dobre.

Zasięg standardowy do replik w tym przedziale cenowym, a nawet lepszy. Bardzo porównywalnie do cymek, czyli rzeczywiście koło tych 40 metrów na dobrze wyregulowanej hopce. Mimo iż body ładne, to plastik, co mnie trochę boli. Mam zamiar zapolować na jakąś metalową wydmuszkę m16 i dam znać jak wyszło. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witajcie. Postanowiłem przetestować tą replikę. Wystrzelałem 10000 kulek 0.25 i 5000 kulek 0.20. Zasięg świetny. Co najlepsze, znajomy który bawi się w ASG, sam serwisuje kumplom repliki stwierdził, że bebechy są w świetnym stanie! Po tym włożyliśmy gumkę zieloną g&g i preclufę systemy. Skuteczny zasięg repliki wynosił około 60 m. Z takiej odległości trafialiśmy w puszkę. Następnie włozyliśmy baterię 11.1 lipo. I tu pokazała się wada repliki. Silnik nie wytrzymał. Spalił się. Zastanawia mnie czy włożenie m150 było dobrym pomysłem przed tym testem. Pozostał test korpusu. Najpierw upadek z 2 m. Brak uszkodzeń. 5 m. Odprysk farby, lekkie pęknięcie risa z przodu po lewej. 10 m. Pęknięcie body, odprysk połowy risa górnego, kolba kilka metrów dalej, reszta w stanie opłakanym. Co nam zostało? Test wytrzymałości mechanicznej gearboxa. Wiertatka - brak znacznych uszkodzeń. Szlifierka - przepiłowała. Kamień - brak uszkodzeń. I przyszedł czas na ostatni test - test stockowej lufy wewnętrznej. Nikt normalny nie zgina jej na drzewie. No, ale łatwe to to nie jest. Potrzebny był młotek. Jakość repliki oceniały na 5-, lecz w stosunku jakość/cena dajemy pełną piątkę!

 

Link to post
Share on other sites

Widzę panowie poświęcili replikę bogu airsoftu.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to do sposobu testowania wytrzymałości gb.

Poza tym nie widzę też jakiś świetnych wyników jeśli chodzi o wytrzymałość korpusu. Cóż plastik to plastik.

10000 kulek to też nie jest jakiś zabójczy przebieg. Jednak sadzę że te emki to ciekawa alternatywa dla kultowej cymy 28.

Mam wrażenie że ogarnął was szał destrukcji zwłaszcza w temacie gięcia lufy wewnętrznej.

Poświęcając replikę można zrobić wiele znacznie bardziej miarodajnych testów, gdyż te które wykonaliście po prostu zniszczyły replikę nie dając nam zbyt wielkiego pojęcia o wytrzymałości użytych przy jej produkcji materiałów.

Jednak szacunek za poświęcenie repliki w celu jej przetestowania : ) Nie wielu porwało by się na takie coś w celu powiększenia wiedzy na temat dość świeżej marki.

 

 

Edit: Literatki

Edited by Wojtasasg
Link to post
Share on other sites

Repliki te w środku to boyi, czyli gówniane łożyska kulkowe, słaby silnik, głowica cylindra z luzami na prowadnicy dyszy oraz sprężyna kupa, prowadnica bez szału, zębatki ok, głowica tłoka - może odpaść (pęknie gwint w środku), tłok jest oki. Kable do zmiany.

Link to post
Share on other sites

To była obiektywna opinia, nie ma tu żadnych podkolorowań, no chyba że "upoetyźniane" tekstu

 

 

W piątek do niego jadę. Z początku mysleliśmy ze ta replika to chińskie gówno takie jako boje do 200 zł więc traktowaliśmy ją bezlitośnie. Jeżeli wszystkiego nie zniszczył, lub nie wyrzucił, to fotki w piątek wyśle.

Link to post
Share on other sites

Napisanie przebiegu wydarzeń opinią być nie może.

 

Jak już napisałem, proszę o fotki zdemolowanej repliki.

 

EDIT: Sam jesteś opinia. Skoro w trakcie "testów" nie robiliście zdjęć to Twoja wiarygodność zmalała w moich oczach do zera.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

koleś zakupił ten wynalazek

odnośnie fps - zmierzymy i dam znać :icon_wink:

zasięg - 45-50 metrów

celność...no da radę trafić w sylwetkę przy tych 50m

gumka hu do wymiany

leciutka jest bo w 80% to plastik - nawet lufa, więc "waży" w sumie sam GB . Prędzej będzie w niej coś trzeszczeć jak dzwonić czy klekotać. Plastik matowy, da się lubić, za to plastikowe risy z przodu to porażka wg mnie. Tylko tyle, że są.

szczerze mówiąc zdziwiłem się bo liczyłem, że sprzęt za taką kasę będzie bardziej gówniany :]

dobra replika na start, to taka przysłowiowa cm028 w wersji M :icon_smile:

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Kupiłem to w promocji za 270 zł na gunfajerze. Ogólnie to nie oddałem strzału i już było popsute, ale nastawiłem się na to. Rozkręciłem to cudo i muszę przyznać, że zaskoczyłem się niemiłosiernie. Metalowe łożyska kulkowe, Prowadnica sprężyny łożyskowana metalowa, tłok wygląda solidnie, strzykawka lepsza niż w aptece można dostać.Zatykam palcem dyszę i nie mogę tłoka wcisnąć, koła zębate wyglądają solidnie, silnik taki sobie, podobny do cymy 027. Kable kaszaneczka. Wszędzie smar, smar i smar. Bardzo dużo smaru. Nigdzie indziej tyle nie spotkałem. Szkielet - ciężko powiedzieć. Dziwne było to, że śrubki były niedokręcone, a zębatka silnikowa była źle spodkładkowana - odwrotnie niż powinno być (przełożyłem górę podkładek na dół i jest dobrze, ale nie idealnie). Styki wyglądały pięknie. Kultura pracy? Ciężka, teraz nie miałem czasu dokładnie podkładkować i zrobiłem tylko tak, żeby strzelało, a strzela mocno. Tyle mogę powiedzieć, że kulki zapierdzielają po opuszczeniu lufy. Celność? Nie powiem bo wszędzie smar. Jak doprowadzę to do porządku to powiem. Szybkostrzelność na 9.6 a n 8.4 (obie naładwoane) nie zauważyłem różnicy. Cała bryła trzyma się w kupie, oprócz kolby, można z tym żyć. Lekka, fantastycznie lekka - dla jednego wada, dla drugiego zaleta (chociaż to jest rzadziej spotykane).

Link to post
Share on other sites

Wczoraj rozkręcałem swoją, i widzę że małe chińskie rączki naprawdę losują co kto dostanie. Bo może i działała i działa do teraz, ale metalowej łożyskowanej prowadnicy sprężyny na 100% w mojej nie było, tylko jakiś dziwny wymysł który boyi pcha do emek, czyli metalowa podstawa i plasticzana prowadnica, a o strzykawce mogłem pomarzyć, głowica tłoka latała sobie jak chciała w cylindrze, meeega przeciągi na dyszy, ale tego w sumie się spodziewałem wydając niecałe 250zł na replikę. A smaru faktycznie tyle, że spokojnie można nasmarować nim ze 3 repliki. Kultura pracy jest zerowa, sprężyna dość paskudnie jęczy, silnik jest strasznie głośny, ale znowu: to jest replika za +/- połowę obecnej ceny cm.028 czy 0.32, a i tak da się tego używać i nie być zdeklasowanym podczas strzelanek. A po poskładaniu tego do kupy, uszczelnieniu i wstawieniu nowej gumy hopa i jakiejś precrurki, powiem że jestem nawet zadowolony.

Edited by lisek1994
Link to post
Share on other sites

Poczyściłem i postrzelałem. Niestety replika po wystrzelaniu blisko 150 kulek dalej sieje mi smarem i znudziło mi się czyszczenie lufy po każdej serii. W oczy od razu się rzuciło, że kulki lecą lobem, który jest chyba spowodowany gumką (oby) - kulka zaraz za lufą leci parabolą /\. W sumie to nawet na wyłączonym hopie to widać - krzywa lufa [?]. Jeżeli chodzi o zasięg skuteczny to w kartkę a4 trafiałem z 10 metrów, ale nawet nie tam gdzie celowałem bo kulki strasznie do góry podbijało (a regulacja celownika już się skończyła). Jeżeli chodzi o strzelanie z 30 metrów to nawet (na semi) ciężko było trafić patrząc na lot kulki i wprowadzając korektę (zerowa powtarzalność). Zasięg maks udało mi się zmierzyć około 50 metrów. Ciężka sprawa z gumką jest bo w pewnym momencie czuć taki przeskok przy regulowaniu i wtedy kręci jak szalona, przed przeskokiem to masakra. Replika wyjęta z pudełka ani trochę nie nadaję się na manewry - bynajmniej mój egzemplarz. Bateria wydaje się być w porządku, magazynek też choć ma duuuże luzy w gnieździe (pewnie nie jego wina). Wymienię gumkę, wypodkładkuję i może wykręcę jakiś film.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chyba ciężka sprawa z tym będzie. W drugiej połowie lutego będę chciał przełożyć lufe z CA sportline. Jeżeli ktoś się orientuje - czy w emce CA sportline powinna być atrapa rury gazowej?

 

Ogarnąłem trochę system i wymieniłem gumkę, dystanser, poprawiłem podkładki i wymieniłem uszczelkę na tłoku. Na początku, przed pierwszymi strzałami szczelność była niesamowita, po dwóch hi-capach tej szczelności w ogóle nie było - jakby uszczelka się skurczyła. Nie chciałem przedobrzyć z podkładkami na silnikowej, ale widzę, że jednak trzeba będzie bo przy strzelaniu replika lekko charczy, lekko w porównaniu do tego co było wcześniej - ogólnie już jest git. Szybkostrzelność wzrosła i to znacznie, a repliczka już się nie zacina. Testowane na baterii z zestawu, która się w miarę spisuje - w giecie od JG daje niezłego ROFa.

Co do celności nie zawiniła gumka tylko właśnie dystanser i jeszcze jeden myk. W lufie zewnętrznej jest tak duży otwór na lufę wewnętrzną, że lufa wewn. idzie dosyć w górę i za to skończył mi się celownik. Stary poczciwy kolimator pozwolił mi ominąć ten problem szerokim łukiem :icon_biggrin:

Po modyfikacjach mało strzelałem, ale widać różnicę gołym okiem. W niedziele będę w terenie i będzie okazja aby wytestować replikę hardcorowo. Po kilku oddanych strzałach i niezupełnie idealnie ustawionym kolimatorem zasięg skuteczny z mocnym uderzeniem w drzewo to 40 metrów, a kulka poleci jeszcze ze 15 metrów dalej. Celowałem w znak szlaku konnego - wymiary mniejsze od kartki A4.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...