Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 G&P - Nie oddaje strzałów, wina repliki czy akumulatora?


Recommended Posts

Witam!

 

Dziś chciałem zaprezentować koledze z klasy moją replikę M16A3, niestety niesamowite wrażenie zepsuł fakt, iż replika po naciśnięciu spustu wydała z siebie dźwięk jakby przewijały się zębatki, coś w ten deseń. Każdy następny nacisk spustu powodował, że było słyszalne tylko stukanie. Co jak co, ale ostatni raz replika strzelała próbnie w środę (6.02) i wszystko ładnie śmigało, ale ze względu na niskie temperatury gumka Hop Up wariowała jak i NiMh (którego specyfikacji nie jestem pewien, ale 9.6V prawdopodobnie). Od tamtej pory replika schowana, wyjęta dopiero dziś i taka o to niespodzianka. Dodam, że akumulator był przez te kilka dni ciągle podłączony (głupi ja, ze zmęczenia zapomniałem odpiąć tego diabła!), a dziś temperatura również była ujemna, ale wątpię by w minutę aż tak się to odbiło na replice :icon_smile: NiMh niby naładowany przez kolegę, ale z tego co ja je użytkowałem, to one rozładowują się nawet gdy po prostu leżą.

 

Z góry dziękuję za pomoc :icon_smile:

 

PS. Replikę wysyłam niedługo na tuning (przegląd w sumie też, ale jak się dowiem teraz to zamówi się i te części, które padły) do znajomego więc jeśli możecie to doradźcie proszę, czy taki zestaw będzie współgrał ze wszystkim w środku i nie rozleci się na pierwszej większej strzelance.

- http://www.specshop....ka_Silent_-_Red

- http://www.specshop....zczelniona_M4A1

- http://www.specshop....-_Sprezyna_M130

- http://gunfire.pl/pr...t-type-SHS.html

- http://gunfire.pl/pr...rezyny-V-2.html

- http://gunfire.pl/pr...dow-do-M16.html

 

@Edit.

Sprawdziłem przed chwilą replikę, która cudownie ożyła, jednakże pozostał problem taki, iż semi nie działa, a jak działa to tak od niechcenia wydaje odgłos, ogień automatyczny działa jak należy, jedynie semi, a to się zatnie, a to strzeli i się zatnie, ale przerzucenie na auto, oddanie strzału i ponownie na semi sprawia, że znów mogę oddać jeden strzał na semi. Dobrze, że chociaż automat jest :icon_smile:

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

W takim razie takie "działanie" selektora jest z winy przerywacza? :icon_wink:

 

Powiedzcie mi jeszcze, odnośnie tuningu, jeśli mogę Was o to uprzejmie prosić... Odkopałem mail, w którym kontaktowałem się z pewnym serwisem i zostały do repliki wybrane części na wymianę by uzyskać stabilne ~450FPS oraz 60m skutecznego zasięgu. Zestaw, o jakim mowa to:

 

 

- Kable gumowe niskooporowe + mosfet merf 3.2

 

- Lufa precyzyjna Prometheus lub inna podobna jakościowo

 

- Gumka zielona G&G / Czarna Systema

 

- Głowica cylindra

 

- Sprężyna na jakąś również z wyższej półki (M130-M140)

 

- Ew. zestaw poszerzonego cylindra.

 

- Zębatki 21:1 G&G

 

 

Czy do zasilenia całego zestawu wystarczy Li-Po 7.4V, czy może bez obaw mogę inwestowąć w 11.1? :icon_wink: + taki zestaw jest opłacalny i przedstawione wyżej osiągi mogą zostać osiągnięte? Jeśli chodzi o tuning i ogółem wnętrzności to doświadczenia brak i niestety jestem zmuszony wierzyć opiniom w internecie...

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

W takim razie "działanie" jest z winy przerywacza? :icon_wink:

 

działanie to jedno (napisałem że prawdopodobnie wina batki), strzelanie tylko na auto to drugie :icon_wink:

ja bym podpiął 11,1 i spróbował na singlu. powinno ruszyć bez problemu

M130/140 i tylko 450 fps?

hmmm no to ciekawy "serwis"

 

Pozdro

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites

Źle najwyraźniej podałem informacje. Zależy mi głównie na tym, by mieć 450FPS, a też napisałem informację sprzeczną, że być może włożyć do środka M130/M140. Cóż, kilka razy we wcześniejszym poście wspomniałem o osiągach jakie mnie interesują. Na jakiej sprężynie da radę to osiągnąć i czy cały zestaw się spisze i potrzyma z rok, może dwa lata, tego nie wiem, strzelałem :icon_biggrin:

 

#edit.

Jeśli na M130/M140 można osiągnąć więcej FPS'ów (co - chyba - przekłada się również na żywotność pozostałych elementów), chętnie usłyszę jaka to liczba, 480-540? Jak na szturmówkę, według mnie trochę za dużo :icon_biggrin:

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Pytanko, może nie związane z tematem, ale na prawdę mnie zastnawia jedna rzecz. Jak do tej puchy włożyłeś jakikolwiek akumulator? :D Pojemnośc 400mAh? :P

 

Postanowiłem, że w marcu wyślę replikę na tuning do zbrojowni, postaram się też ubłagać o naprawę selektora ognia, może odpowiedzą co było nie tak to się doda post czego to może być wina (a nóż jednak coś zupełnie innego, czego się nie spodziewamy).

Link to post
Share on other sites

Probowales na innym aku postrzelac? u mnie jak jest slaba batka np 8,4 juz na wykonczeniu to tez potrafi sie na semi przyciac a juz jak przelacze na auto to dalej smiga.

Pozycz od kogoas aku jak nie masz innego i sprawdz bo w zbrojowni pewnie dodatkowy hajsik ci za to policza:)

Link to post
Share on other sites

Pytanko, może nie związane z tematem, ale na prawdę mnie zastnawia jedna rzecz. Jak do tej puchy włożyłeś jakikolwiek akumulator? :icon_biggrin: Pojemnośc 400mAh? :icon_razz:

 

Postanowiłem, że w marcu wyślę replikę na tuning do zbrojowni, postaram się też ubłagać o naprawę selektora ognia, może odpowiedzą co było nie tak to się doda post czego to może być wina (a nóż jednak coś zupełnie innego, czego się nie spodziewamy).

Lipolek Firefoxa 11,1 bodaj 1200mah. Wystarczy na cały dzień siania kompozytem, w razie czego mam jeszcze drugi w zanadrzu ;).

Link to post
Share on other sites

A tak na marginesie to silniki hi-speed nie mogą mieć magnesów neodymowych?

 

Ano mogą. Poprostu wirniki tych silników różnią się ilością uzwojeń i przekrojem użytego drutu.

 

Taki np. silnik systema a-z. Jak dorwę jakiś tani hi-speed, to wstawie wirnik w obudowę z magnesami neodymowymi.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...