Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Custom] Mosin Nagant 91/30 (części VSR)


Recommended Posts

Żeby zakończyć lajtowy offtop deko itp. UES nawet opylał ponoć te kałachy, na Rus-Mil'u gdzieś jest nawet temat o ile dobrze pamiętam.

Niby wystarczyło to porejestrować i był spokój. No, ale po co kusić los, ja mam nie ostre zamienniki ;P

Link to post
Share on other sites

Co jakiś czas są na allegro lunety PU - chodzą zazwyczaj po 500zł na kup teraz, choć czasem są to aukcje wtedy chodzą nawet po 1000zł -.-

Choć ja celuje w inna + tłumik (tak, tak II wojenne mosiny mogły mieć tłumiki, co prawda wytrzymywały tylko 100 strzałów, ale dla snajpera to dużo ;p)

P8170021.jpg

P8170033.jpg

lahglus1.jpg

k259844_suppressor%2520Russian%2520WW2%25201939r%2520Mosin-Nagant%252091-30%2520ri.jpg

 

Ok, kolejny etap "projektowo/załorzeniowy" za mną. Na wstęp aby nie przerabiać wszystkiego pod gruby cylinder vsr'ki podejdzie próba wykonania zamka w oryginalnym rozmiarze, z specjalnie wykonaną do tego konwersją mancrafta.

Jedyne co będzie trzeba przeskoczyć to niestandardowe o ringi na dorabianej głowicy cylindra (jeszcze nie wiem jak to rozwiązać, bo sam teflonfix przy takich ciśnieniach może długo nie wytrzymać). Reszta idzie od VSR'ki czyli - trigger, komora hop up, lufa.

Całość pozwoli nie niszczyć wymiarów komory zamkowej, tak aby nadal szło używać oryginalnego zamka deko :icon_wink:

 

Jeśli się nie powiedzie to idzie na rozwiertak pod 22mm do cylindra vsr.

 

I tu pytanie:

Dorabiał ktoś kiedyś jakieś customowe elementu uszczelnień - oringi, podkładki i uszczelki? Jak się za to zabrać? ;p

 

edit:

trigger i komora są zamontowane już, jedynie jeśli się nie powiedzie to będzie trzeba komorę popchnąć sporo do przodu aby było miejsce na długi cylinder vsr.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam po długim czasie. Były problemy z czasem, pieniędzmi i motywacja co do projektu... Ale wróciła lepsza passa i kontynuuje moje dzieło.

Na wstępie informuję, że musiałem porzucić stare koncepcje przerabiania na sprężyne systemu VSR, czy też custom'a na bazie Mancraft'a.

Nowa idea miała na celu maksymalne uproszczenie konstrukcji oraz zachowanie jak największej ilości mechanizmów z 4taktu.

 

Bazą do pomysłu było legendarne Asahi m40.

Otóż zasada funkcjonowania wygląda następująco:

Z oryginalnego magazynka podawane są customowe łuski wypełnione przez zawór CO2, O2 lub Green Gazem. Zamek karabinu jest oryginalny z imitacją iglicy (tyle, że sporo grubszą by nie budzić kontrowersji podczas np kontroli Policji). Iglica uderza w zawór w miejscu spłonki co powoduje zwolnienie blokady wewnątrz łuski i uwolnienie gazu (identycznie jak w granatach do granatników).

I tutaj pojawia się ważne założenie - przednia część łuski jest uformowana w kształt dyszy identyczny jak w przypadku dyszy karabinków M4 - przez co po zaryglowaniu szyjka łuski wchodzi częściowo w komorę Hop-Up typu M4 i uwalnia gaz bezpośrednio do niej zachowując maksymalną możliwą szczelność. Jeżeli chodzi o kulki są podawana z malutkiego rurowego magazynka (takim jak w mosinie zeta lab) prosto do komory Hop-Up.

 

Dość skomplikowane w opisie ale jeżeli chodzi o działania - pestka.

Zaletą jest wysoka szczelność i mała ilość części customowych (w zasadzie są nimi tylko łuski).

Jedyna wada to konieczność ładowania osobno łusek i kulek - jednak mialem na uwadze, że gdyby kulka była w łusce to albo trzeba było by zrezygnować z hop-up'a, lub trzeba by było zastosować ten jak kar98 Boyi - a jak wiadomo tam układ jest mało szczelny.

 

Na tą chwilę Mosin ma zamontowaną komorę hop up oraz lufę. Czekam na dojazd z allegro tłoka zaporowego z wyrzutnikiem od mosina gdyż w moim pazur łapiący za kryzę zmęczył się grzebaniem przy prototypie i wymaga wymiany.

Również łuski wymagają porządnego projektu do maszyn CNC, aktualnie pomaga mi w tym kolega z "polibudy". Jedyne co jest pewne w ich przypadku to kształt czyli typowy ruski 7,62 Mosina z szyjką imitująca pocisk ale spełniającą rolę dyszy M4.

Tak więc jeśli uda się wykonać łuski to Mosin będzie gotowy, jeśli coś nie wyjdzie to pomyśli się dalej.

 

Zachęcam do dyskusji może ktoś ma jakiś fajny pomysł do podrzucenia, albo ktoś ma idee jak sprawić by kulka była ładowana do łuski bez konieczności rezygnacji z Hop-Up'a.

Edited by IvanAssassin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...