Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Custom] Mosin Nagant 91/30 (części VSR)


Recommended Posts

Witam,

Od dłuższego czasu czytam wszystkie wątki na temat upgrade'u replik sprężynowych, tak samo długo zbieram materiały na temat Mosin Nagant'a. (Był też temat o wymiary l96, ale wtedy nie miałem zaczętej tej całej dłubaniny)

Zaczęło się od "przeróbki" APS'a 2 od Maruzena na pseudo Mosina, jednak był to słaby efekt wizualny, na dłuższą metę bardzo irytujący, pozbyłem się go z planami skompletowania od nowa całkiem nowej konstrukcji.

Otóż mam już finalne stadium rozwoju mojego karabinu i brak mi pewnych informacji które zapewne są znane użytkownikom VSR'ek.

 

Budowę rozpocząłem i nie jest to temat "żółtodzioba bambusa" który chce wam zawracać głowy, prędzej czy później skończę z jakimś tam wynikiem, potrzebuję tylko pomocy w sprawie wymiarów.

 

Nie robię broni od zera, to się mija z celem, wielu próbowało i praktycznie nikomu to nie wyszło z jakimś zadowalającym efektem. Moja konstrukcja to mix oryginału, 2 części od tokarza i reszty części ASG które muszę zakupić.

 

Co i jak:

Oryginalne części:

-Kolba

-Kurek

-Magazynek + sróby

-Muszka

-Szczerbina

 

Części dorabiane:

-Komora zamkowa

-Lufa

-"Rączka zamka"

 

Części do dokupienia:

-King Arms - stalowy cylinder

http://www.specshop....23#!prettyPhoto

 

-PDI zero trigger (podalem pierwszy lepszy)

http://www.specshop....SR10_-_Standard

 

I tu pojawiają się pytania ode mnie. Potrzebuje kilku informacji i wymiarów.

Z tego co mi wiadomo to średnica wewnętrzna cylindra VSR to 22mm + 2x ścianki po 1mm co daje w sumie 24mm śr. zew.

Muszę mieć bardzo precyzyjne dane aby móc wywiercić w komorze zamkowej odpowiedniego rozmiaru "dziurę" na sówliwy ruch zamka. Do tego jaka jest długość cylindra (samej tuby). Pytam bo nie opłaca mi się w ciemno kupować tej części. King Arms'a wybrałem ze względu na to, że jest stalowy - będę mógł dospawać rączkę zamka. Problem obrotu zamka mam zamiar rozwiązać wycinając dodatkowe wcięcie na końcu tłoka na zaczep spustu tak, że całe wycięcie z formy I przyjmie kształt litery L umozliwiając ryglowanie tłoka.

Te wymiary są mi konieczne aby podać je mojemu tokarzowi który zacznie dla mnie wykonywać komorę i lufę.

 

Do tego podejdzie oczywiście komora hop up do VSR i bebechy, ale wybór wywnioskuje już z gotowych tematów o tuningu tej repliki.

 

Jeżeli któreś z moich objaśnień jest niejasne mogę podać rysunki poglądowe oraz schematy które uszykowałem i zebrałem.

 

PS

Jaka jest grubość puszki od triggera tak na oko?

Edited by IvanAssassin
Link to post
Share on other sites

Nie bier spustu od PDI, to je kał. Ścianka cylindra nie ma całego 1mm chyba o ile pamiętam, będę w pracy to zmierzę Ci ile ma.

 

Nie tnij cylindra bo bedziesz musiał wydziarać dwie szczeliny w poprzek (na zaczep tłoka oraz zaczep prowadnicy sprężyny. Kąt obrotu raczki zamka w VSR to 60 stopni, w mosinie 90 więc jedna czwarta obwodu cylindra odpada- za duże osłabienie. Zrób po ludzku, obrotową rączkę względem zamka.

Link to post
Share on other sites

Si. Tyle, że w rynkowych karabinkach całe obciążenie idzie na dupę cylindra bo tam znajduje się rączka zamka. Tutaj właściwie wycięcie znajdowało by się poza strefa naprężeń gdyż rączka jest w stosunku do niego znacznie z przodu, a sprężyna opiera się na elemencie z zespołu spustu. Wydaje mi się, że w takim wypadku dupa cylindra nie jest poddana jakimś kolosalnym siłom. Dobrze to rozumuje? :P

Link to post
Share on other sites

Tak jak tutaj: przyspawać w odpowiednim miejscu bezpośrednio do cylindra:

1 rzut jest od prawej strony, na czerwono zaznaczyłem miejsce spoiny.

2 rzut jest od dołu cylindra i prezentuje wycięcie L kształtne (w zamyśle ma 90 stopni, tutaj to tylko pogląd)

cylinder%2520mosin.jpg

Edited by IvanAssassin
Link to post
Share on other sites

Od biedy można zrobić w standardzie ale z grubszymi ściankami od zera własny, przeraża mnie tylko polerowanie itd. Dlatego mój projekt zakłada, że wszystkie części typowo mechaniczne ASG będą firmowe nie dorabiane. Chociaż pogadam jeszcze moim znajomym co mi będzie wykonywał komorę zamkową jak to jest z tym spawaniem tak cienkiej stali.

A co z tymi wymiarami? Długość cylindra i jego średnica wraz z ściankami? Dało by radę zmierzyć? :P

Link to post
Share on other sites

Mam świadomość, z tym, że nie kupie cylindra w ciemno, najpierw muszę wiedzieć ile ma średnicy, żeby dopasować to do już istniejących założeń. Padło na VSR ze względu na dostępność części do tuningu. Potrzebuje tylko tych wymiarów, żeby móc zacząć działać, jesli na rysunku mi spasuje to kupie cylinder i będę robił... Nie pali mi się, tylko są tu 2 sprzeczne informacje co do średnicy. Moge podejść do specka ale wątpię czy mi dadzą zmierzyć...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Kolejny etap za mną,

Mam części do VSR'ki i ukończonego Mosina. Będzie teraz trochę męczarni:

Muszę, wyryć miejsce w komorze zamkowej na komorę hop-up, do tego powiększyć przelot w komorze, żeby cylinder od vsr był spasowany. Miejsce na mechanizm spustowy jest, będzie trzeba tylko jeszcze wydłubać trochę kolby na adapter kapsuł co2 od mancrafta.

No i dospawać do cylindra rączkę przeładowania :P

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpgDSC_0003.jpg

Edited by IvanAssassin
Link to post
Share on other sites

Tylko zamek ma bicia CLK, ale jego nie tykam, pójdzie tam inny i wiadomo - pod ASG.

Mosina składałem sam od dłuższego czasu, pomógł mi znajomy którego ojciec ma zakłady mebli, a na wyposażeniu rozmaite tokarki i frezarki :icon_smile:

Aktualnie uzgadniam z mancraftami jak bardzo są w stanie zminaturyzować swój układ, bo może ni będę musiał przekształcać komory zamkowej (repliki komory dokładnie).

 

@Dexter - ja pamiętam czasy gdy nie było LCT i VFC i jakiś użytkownik na umór robił repliki z zdekowanych Worksów 11 AKM, ciekawe jak jemu potem się toczyło z tymi replikami (w końcu nawet wstawienie GB może być uznane za próbę przywrócenia sprawności broni)

 

A na to co potrzebne papiery mam, tylko książeczkę trzeba iść wyrobić a biorą za to 90zł :o

Edited by IvanAssassin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...