Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr Aug A2 (Custom JG/Cyma) - problematyka


Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam replikę Steyr Aug A2 firmy JG, a dokładnie tylko body, front z lufą i układem Hop-Up.

Reszta, czyli GB z silnikiem jest z G36 Cymy (CM003), po paru przeróbkach.

Wszystko ładnie pięknie, jednak mam pare problemów, po zmontowaniu wszystkiego i nie wiem czego dokładnie to jest wina.

 

1. Magazynek hi-cap JG słabo podaje kulki, czy każdy hi-cap JG jest mało użyteczny?

Na mid-capie od MAG'a kuleczki podają idealnie (JG, Guarderki i G&G).

 

2. Rozrzut kulek jest bardzo duży, tzn. pole rażenia (wymiana lufy i gumki za dużo nie dają, obstawiam na winę komory Hop-Up).

Kulki różnie lecą, raz się podkręcają delikatnie, raz lecą prosto, a to opadają lub wylatują z lufy na 5-10 metrów, a nawet zdarzają się podwójne strzały (tzn. dublety).

 

3. Co należy wymienić obowiązkowo w tej replicę? Rozchodzi mi się o dyszę, komorę. Jakich firm i gdzie zakupić najlepiej.

Lufę wymienię na Prometheus'a lub KM Head'a. Gumkę mam G&G zieloną w 100% sprawną i nieuszkodzoną.

 

Specyfikacja Gearbox'a:

- Zębatki Super High Speed 13:1 SHS

- Nowe łożyska ślizgowe 7mm stalowe SHS

- Tłok HiSpeed RED Big Dragon

- Sprężyna SP120 Guarder

- Silikonowe okablowanie modelarskie + MOSFET AB + wtyczki XT60

- Dysza JG stock (o ile się nie mylę)

- Reszta stock z Cymy

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

Witaj!

 

1. Magazynki typu Hi-Cap są dobrymi magazynkami (chodzi mi o podawanie), widocznie trafił Ci się trefny egzemplarz.

 

2. Rozrzut.. Miałem również takie zjawisko, kulki biły na każdą stronę. Zmiana komory na G&P oraz wymiana gumki + dorobienie dystansera wyeliminowały wszelkie problemy.

 

3. Dysza - Guarder, nie bierz Ultimate/Shs niestety pierwsza jest za krótka zaś druga nie chce wejść na "pinek" od głowicy cylindra.

Komora - jak powyżej, G&P.

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

@Miszcz120

 

1. Na moje 3 albo 4 hicapy JG tylko jeden jest kapryśny.

 

2. Zadbaj o dobry docisk gearboxa przez tylną płytkę. Przyklej tam gąbkę czy kawałek miękkiej podkładki pod mysz.

 

3. Kup doszczelnioną dyszę od Classic Army. Komora HU jest ok, nie wymieniał bym jej.

 

@maly46

 

U mnie te zęby od kilku miesięcy spisują się bez zarzutu przy circa about 340 fps. Nie wiem w jakiej są wersji ale raczej tej tańszej.

Link to post
Share on other sites

Teraz pytanie, gdzie można zakupić tą komorę HU G&P jak w Polsce jej nie ma, z tego co widziałem w sklepach...

 

I tak u mnie kawałek komory pękło, a dokładnie na początku szyjki, gdzie jest jeden z dwóch bolczyków, gdzie się nakłada pierścień mocujący odpowiedzialny za pierścień dociskający dystanser.

 

Mam jeszcze następujący problem z magazynkami. Dokładnie chodzi o mid-capy King Arms'a.

Nie podają jak należy, przy seriach podaje pare i nie podaje, lub co drugą, trzecią dopiero. Co mogę zrobić? Przeczyściłem każdy, nasmarowałem olejkiem silikonowym, ale zero skuteczności. Tylko się kulki nie ścinają w magazynku, a tak to praktycznie to samo.

 

@maly46 - Mam te tańsze i póki co nie narzekam. Ładnie śmigają i nie ma żadnych problemów. Nie wiem czym się różnią od tych 2x droższych, pewnie wykonaniem i materiałem, niczym więcej chyba.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Edited by Miszcz120
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, czy ma ktoś namiary/ potrafi sam zrobić mosfet z ab do Auga od JG + zmiana kabli na niskooporowe (taki gotowy pakiecik do zamontowania na GB). Chodzi o osoby w Poznaniu i okolicach. Pozdrawiam

 

Teraz pytanie, gdzie można zakupić tą komorę HU G&P jak w Polsce jej nie ma, z tego co widziałem w sklepach...

 

 

 

Gdzieś wyczytałem, że komora HU (metalowa) pasuje od M14 ale CA standard. Gdzieś wczoraj widziałem taki zestaw za 110 zł, dostępny. Róznica jest taka, że zestaw ten posiada oring niepotrzebny w augu

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Pozwolę odkopać temat, może komuś się przyda.

 

Modyfikowałem AUG, na różne sposoby. Miałem też komorę od G&P i preclufki. Efekty były minimalnie lepsze ale rozrzut był i tak spory.

Jednak na jednej strzelance znajomy użyczył mi swój front od AUG i leciało epicko po sznureczku. Ja miałem sporo części i nie mogłem uzyskać nawet w miarę poprawnego skupienia. Miałem ze 2 fronty, 2 body i wszystkiego x2.

 

Możliwe, że nie mam ręki do tego typu replik, albo ogólnie do replik :P

 

Parę tygodniu temu, znajomy pożyczył mi swojego AUG na strzelance. W moich rękach i na moich oczach, widziałem jak się zasięg pogarszał. Rozebrałem i złożyłem, a efekt był jak u mnie w tym starym AUG. Później powiedział, że to była wina jakiegoś paprocha w lufie czy coś, choć nie chciało mnie się w to wierzyć, bo efekt u mnie ten sam, a swojego to czyściłem wiele razy.

 

Wydaje mi się, że to coś musi być jakiś luz między frontem a body i jakimiś konkretnymi elementami, ale do tej pory nie wiedziałem jakimi. No i te kulki co wlatywały do body, to też towarzyszyło temu zjawisku mega rozrzutu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...