Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Recenzja] Beretta M9A1 KJW CO2 Full Metal


Recommended Posts

Witam

 

Chciałem zaprezentować wam moją Berette M9A1 firmy KJ Works z magazynkiem CO2.

Replika jest wykonana praktycznie w całości z metalu. Posiada ona zarówna system blow-back jak i hop-up . Klame dostajemy w styropianowym pudełku, spełniło swoją powinność w ochronie podczas transportu.

 

 

dscf0645p.jpg

 

 

 

Oczywiście góra pudełka oblepiona jest instrukcjami w j.polskim oraz ostrzeżeniem że jest do stosowania dla osób powyżej 18 roku życia.

 

Wewnątrz zaś....

 

dscf0650z.jpg

 

... otrzymujemy zapakowany w folię Replikę M9A1 z Magazynkiem na CO2 a poza tym:

 

- Kilka kulek Startowych

- Dwa klucze imbusowe Jeden do wymiany naboju CO2 a drugi do regulacji Hop upa

- 3 częściowe narzędzie do ładowania kulek

- Instrukcje obsługi w języku Angielsko/Chińskim

- Krótką instrukcję w j.polskim

- Tarcze strzeleckie

 

dscf0653yn.jpg

 

Jak pisałem wcześniej replika jest metalowa, dosyć ciężka waga około 900g. Fabrycznie powinna osiągać około 350 Fps ale nie mam chronometru aby to potwierdzić. Metalowy magazynek typu

Low-cap mieści w sobie 22 kulki oraz nabój CO2. Replika posiada dwustronny bezpiecznik skrzydełkowy. Dzięki zastosowaniu takiego zabezpieczenia replika może być bezproblemowo wykorzystywana przez osoby prawo jak i leworęczne. Na szkielecie umieszczona została szyna RiS 22mm na wszelakie akcesoria

 

 

dscf0627fv.jpg

 

Przyrządy celownicze są stałe z białymi kropkami ułatwiającymi celowanie przy słabym oświetleniu.

 

dscf0638p.jpg

 

Prowadnica sprężyny powrotnej jest bardzo ładnie zabezpieczona przed zmiana pozycji za pomocą trzpienia który łączy się ze sobą cały mechanizmem nie powodując żadnych luzów.

 

dscf0624a.jpg

 

Replika jest jak dla mnie celna i głośna z 5 metrów puszki nie miały żadnych szans. Bardzo dobrze wykonana, nie dostrzegłem żadnych niedorobień lub nieprzewidzianych luzów. Wszystko przylega do siebie tak jak powinno i trzyma się bardzo dobrze. Zadziwiająca jest dla mnie gazożerność gdyż w warunkach piwnicznych bylem wstanie wystrzelić na jednej kapsule cztery magi bez jednej kulki. Wystrzelone tak trzy kapsuł i zawsze pozostawała jedna kulka w czwartym magu więc nie ma co narzekać.Mankamentem dla mnie było wyciągnięcie zamka w celu wyczyszczenia, gdyż najpierw musiałem odciągnąć sprężynę z prowadnicą, wyjąć lufę a dopiero resztę. W opisie jest rysunek że można wyciągnąć wyciągając w bok ale u mnie jest to wszystko tak dobrane iż nie jest to możliwe.

 

innym problemem może być śruba znajdująca się zaraz obok kurka, na powierzchni po której przesuwa się zamek. Nie dokręcenie tej śruby może powodować zacinanie się wiec trzeba pamiętać alby odpowiednio ją dokręcić. Na szczęście osadzona jest ona nie co głębiej więc nie ociera ona o resztę konstrukcji.

 

 

dscf0614t.jpg

 

 

Podsumowując. Replikę oceniam na bardzo dobrą dla osób początkujących jak ja sam, choć może przypadnie do gustu bardziej zaawansowanym gracą. Cena też jest niewygórowana gdyż kupiłem ją za ciut ponad 300zł ( big THX czaja ). Ma piękne brzmienie i kopie bardziej niż repliki na GG. Wykonana jest starannie i czuć w dłoni iż nie rozleci się od pierwszego upadku choć bym tego nie sprawdzał.

 

Dla porównania jest to moja druga replika, pierwszą był Colt Socom Gear WE z którego byłem totalnie rozczarowany a kosztowała drugie tyle co Beretta. Zacinał się i schodził z niej lakier od nowości i nie można było wystrzelić pełnego maga bez doładowania GG. A jak bóg dał to można było walić do końca gazu gdyż zamek nie pozostawał w tyle.

 

 

Dziękuje za przeczytanie i poświęcenie mi trochę czasu mam nadzieje że pomogłem.

W razie jakichś moich nie dopatrzeń lub błędów proszę o info poprawie.

 

 

Ps. Zdjęcia są mojego autorstwa i nie zgadam się na ich rozpowszechnianie bez mojej zgody

( albo bez postawienia postawienia piwa )

Link to post
Share on other sites

Posiadam Berette M9A1 KJW co2 od oklo 1,5 roku. Replika full metal, dos ciezka, spasowanie czesci stoi na dosc dobrym poziomie. Co do fps to moja osiaga 320-330fps przy 10C na 0,2g (Miezone na Xcortechx3200). Jes to moja replika ''boczna'' i wtej roli spisuje sie zupelnie przyzwoicie. Wada tej repliki jest jej ciezar - zdecydowanie ciezsza od glocka, ale jest to rowniez wada wersji ostrej.

Po 18 miesiacach uzytkowania nie odnotowalem zadnych roblemow z pistoletem - uzywana 2-3 razy w miesiacu, przebieg oceniam na 1000 - 1500 kulek.

Co do problemow z magiem to rzeczywiesie wystapily, po mniej wiecej roku magazynek zaczal przepuszczac gaz w miejscu gdzie naboj co2 (szyjka) laczy sie z magazynkiem. Problem wyeliminowalem przez zalozenie gumowej uszczelki (z palca rekawiczki jednorazowej) na kazdy naboj co2 ktory laduje do magazynka.

Dla mnie najwieksza zaleta Beretty Co2 jest jej dzialanie w temperaturach nizszych niz 10C (2 pelne magi na jednym naboju co2). BlowBack tez kopie znacznie mocniej niz na GG.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Myślę że takie rozszczelnienia się magazynka to normalnie po roku wykorzystywania. No nic nie jest wieczne to samo tyczy się uszczelek i części ruchomych. Z biegiem czasu po prostu trzeba po wymieniać przed tym nic nas nie uchroni.

 

Tego typu rozszczelnienie można skutecznie naprawić, sam to przerabiałem. Na zużytą kapsułę dajemy silikon, robimy szerokim kołem opaskę wokół główki którą się przebija. Wkładamy kapsułę, dokręcamy, w ten sposób kształtuje się nam nowa uszczelka. Po dokręceniu od razu wykręcamy i wyjmujemy kapsułę. Czekamy aż silikon wewnątrz magazynka zaschnie i gotowe.

Edited by zOMFG
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...