Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 JG - co myslicie ?


Recommended Posts

witam ,

otoz zamierzam kupic sobie g36 firmy JG : http://gunfire.pl/product-pol-1152189535-Replika-karabinu-szturmowego-JG608.html

 

Bedzie to moj pierwszy karabin , poniewaz zaczynam moja przygode z ASG . Co sadzicie o tym karabinku ? Warto go kupic dla poczatkujacego ; jak sie sprawuje i jak to wyglada z funkcjonalnoscia ?

 

 

Jeszcze jedno pytanie , otoz slyszalem ze te karabiny maja slaba baterie ktora jest dolaczana do kupna - to prawda ?

 

Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

witam ,

otoz zamierzam kupic sobie g36 firmy JG : http://gunfire.pl/pr...wego-JG608.html

 

Bedzie to moj pierwszy karabin , poniewaz zaczynam moja przygode z ASG . Co sadzicie o tym karabinku ? Warto go kupic dla poczatkujacego ; jak sie sprawuje i jak to wyglada z funkcjonalnoscia ?

 

 

Jeszcze jedno pytanie , otoz slyszalem ze te karabiny maja slaba baterie ktora jest dolaczana do kupna - to prawda ?

 

Pozdrawiam .

 

Mam tą zabawkę już rok. Dobrze śmiga.Padła mi płytka selektora,komorę ma delikatną,ale to szczegóły.Nie mam porównania do innych producentów,ale jak dla mnie jest dobra. A bateria jest jaka jest,działa,ale i tak wymienisz pewnie.

Link to post
Share on other sites

Po co w ogóle o to pytać? Gieta od JG jest tak samo oklepana jak cm 0.28... Tematów od cholery o nich na forum, każdy początkujący o nią pyta i każdy dostaje tą samą odpowiedź. Tak, nadaje się na zaczęcie zabawy.

 

Edit : Stockowa batka pociągnie Ci ok. pół roku. Jeżeli chcesz wymieniać baterie, to najpierw pozbądź się wolnoładowarki i zainwestuj w ładowarkę z wyższej półki.

Edited by Cichy112
Link to post
Share on other sites

Osobiście proponowalbym G36K, jest nieco droższy ale bardziej uniwersalny i moim zdaniem ładniejszy (G36C wygląda jak "obrzyn") ale to rzecz gustu. Obie repliki "bebeszki" mają takie same. Przy zamówieniu weź od razu gumkę Hop-Up zieloną, wzmocnioną G&G lub przeroczystą, silikonową Guarder i napisz, żeby Ci ją zamontowali.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Osobiście proponowalbym G36K, jest nieco droższy ale bardziej uniwersalny i moim zdaniem ładniejszy (G36C wygląda jak "obrzyn") ale to rzecz gustu. Obie repliki "bebeszki" mają takie same. Przy zamówieniu weź od razu gumkę Hop-Up zieloną, wzmocnioną G&G lub przeroczystą, silikonową Guarder i napisz, żeby Ci ją zamontowali.

 

Niech weźmie krótszą i oszczędzi 60zł. Za to może już wstawić gumkę.

Link to post
Share on other sites

Im krótsza,tym lepsza. Nie ze względu na wygląd, czy wygodę,jednak na spapraną konstrukcję bloku gazowego.Długa lufa lata w tej replice jak żyd po pustym sklepie.Nie wspominam już co się stanie,gdy przydzwonisz lufą o drzewo,czy glebę.Po prostu się rozleci,a lufę wewnętrzną skrzywisz.Jest konstrukcyjnie lepsza gieta w podobnej cenie.

 

@ Powała.

 

A na czym ta uniwersalność polega?W budynku jest gorszy,a w terenie różnicy na zauważysz.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

@Nitro, to jest moje odczucie, napisałem wyraźnie:

(...)bardziej uniwersalny i moim zdaniem ładniejszy (...) ale to rzecz gustu.

Mi wygodniej posługiwać się wersją "K", a do budynku z racji mocy (po tuningu 420 fps) i tak z nią nie wchodzę, od tego mam pistolet, z którym jeszcze łatwiej poruszać się w pomieszczeniach niż z K36C.

Piszesz:

Im krótsza,tym lepsza.
Z czego to wywodzisz? Jeśli tak to może polecisz mu Skorpiona?
Długa lufa lata w tej replice jak żyd po pustym sklepie
To dokręć lufę, bo u mnie nie "lata".
Nie wspominam już co się stanie,gdy przydzwonisz lufą o drzewo,czy glebę.Po prostu się rozleci
To nie przydzwaniaj bo nie dotego służy lufa, a jeśli już stanie się to przypadkowo - nieszczęście może się przydarzyć w każdej replice. Nota bene z mojej strzelałem 4 lata i jakoś nie przydzwoniłem.

 

Dobrze napisał Errhile

Niech weźmie tą, która jemu się bardziej podoba / lepiej w ręku leży.
i z tym się w pelni zgadzam. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

nie wiem o jakie gumki chodzi ,ale bede pamietal i dzieki za rady ;]

Chodzi o gumki Hop Up. Gumka siedzi sobie w komorze HU (Hop Up), na początku lufy i zanim kulki przelecą przez lufę i wylecą poza replikę przelatują przez gumkę. Gumka może je podkręcić i dzięki temu możemy uzyskać większy zasięg (jeśli odpowiednio ustawimy sam Hop Up - nie jest to trudne). Stockowe gumki (czyli te, które są firmowo montowane w replikach) są często słabej jakości i słabo kręcą. Kupując za około 30-40zł nową, dobrą gumkę możemy polepszyć osiągi repliki - chyba najtańszy sposób na polepszenie osiągów.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Powała. Wybacz ale muszę podważyć Twoje doświadczenia. Mam najdłuższą giete i na prawdę jej funkcjonalność jest ograniczona. Tu nie chodzi o to czy dokręcić czy odkręcić lufę. Ona po prostu nie ma jakiegoś elementu który by ją sztywno trzymał z przodu. W dodatku jest tłumik płomienia przez co przód jest trochę cięższy i lufa lata przy szybkich ruchać repliką. Trzeba mieć cierpliwość do tej repliki bo osiągami w stocku nie nadrabia funkcjonalności. Ja na poczatek brałbym 36C.

Link to post
Share on other sites

@Powała

 

Nie chodziło mi o to,żeby polecać jemu jak najkrótszą replikę,lecz jedyną moim zdaniem sensownie zbudowaną gietę w systemie TM (czyt g36c)

 

Miałem takie 3 kwiatki już na stole i wiem na bazie własnego doświadczenia,że ten blok gazowy lubi się rypać.

 

Ty może nie przyorałeś o drzewo,ale widziałem jak ludzie wywijali fikołki z replikami na strzelance biegnąc z górki czy zahaczając nogą o korzeń,czego efektem były właśnie uszkodzone kolby,lufy itd.

Link to post
Share on other sites

Replika na początek świetna, a co do batki - proponuje wybrać się do najbliższego sklepu modelarskiego i poprosić o złożenie batki do tej że repliki, sam wybierasz sobie ogniwa ich pojemność itp... Według mnie bardziej opłacalne, sam biegam z składaną baką i zastrzeżeń nie mam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Replika na początek świetna, a co do batki - proponuje wybrać się do najbliższego sklepu modelarskiego i poprosić o złożenie batki do tej że repliki, sam wybierasz sobie ogniwa ich pojemność itp... Według mnie bardziej opłacalne, sam biegam z składaną baką i zastrzeżeń nie mam.

 

Pozdrawiam

 

Wy też wymyślacie z tymi batkami strasznie, jakoś miałem dwa lata zwykłą batkę od Cymy i trzymała bardzo OK. Po drugie te z JG jeszcze lepsze niż Cymowskie, po prostu wystarczy o nie dbać i ładować przed odpowiedni czas.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wy też wymyślacie z tymi batkami strasznie, jakoś miałem dwa lata zwykłą batkę od Cymy i trzymała bardzo OK. Po drugie te z JG jeszcze lepsze niż Cymowskie, po prostu wystarczy o nie dbać i ładować przed odpowiedni czas.

 

... i odpowiednią, mikroprocesorową ładowarką, a nie wołoładownikiem z zestawu :)

Link to post
Share on other sites

... i odpowiednią, mikroprocesorową ładowarką, a nie wołoładownikiem z zestawu :icon_smile:

 

Święte słowa, ja wolnoładowarki z zestawu z mojej giety jeszcze ani razu nie podłączałem, używam imaxa b6 oryginalnego i przez pół roku używania batka dalej w świetnym stanie, chociaż jak to ni-mh przy niskich temp. przy tej pojemności dosyć szybko pada, dlatego przerzucam się na li-po.

Edited by Luminofor
Link to post
Share on other sites

Ostatnio używam tych baterii, moim zdaniem są bardzo dobre.

Jeśli chodzi o gumkę, to polecam zieloną, wzmocnioną G&G, lub silikonową, przezroczystą MadBulla.

Jeśli chodzi o łożyska, wydaje mi się, że stalowe, ślizgowe są trwalsze od kulkowych, ale to moja subiektywna opinia, mogę się mylić.

 

Pamiętaj, używaj zawsze najlepszych kulek, a na dzień dzisiejszy to G&G i MadBull (do G36 optymalne są 0,25g).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...