Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STANAG mid cap ARES


Recommended Posts

  • 3 years later...
  • 10 months later...

Magazynka rozebrać mi się nie udało. Niestety zaczęły mi się ciąć od brudu, a to jedyne midcapy, na których KWA mi nie marudzi (oczywiście musiałem je dopasować pilnikiem pierw), więc w akcie desperacji postanowiłem je... wyprać.

Pierw nalałem zimnej wody od góry. Dekielek sprężyny na dole magazynka najwyraźniej jest zalewany na końcu procesu produkcji, bo już na tym etapie cieknie nim woda razem z syfem zebranym przez prawie rok z ładownic, więc nie jest to tylko odlew.

Następnie nalałem do umywalki gorącej wody i rozpuściłem w niej trochę łagodnego mydła. Zanurzyłem w tym magazynki, poczekałem aż się napełnią, potrząsnąłem, wylałem. Powtórzyłem kilka razy.

Na końcu przelałem zimną wodą parę razy i wypłynęło jeszcze trochę brudu.

Zostawiłem na 24h na gorącym grzejniku, co jakiś czas próbując wytrzepać ze środka jak najwięcej wody.

Pierwsze próby strzelania dłuższymi seriami dały bardzo dobre rezultaty, magazynek podał wszystkie kulki. Nie wiem jak ewentualne resztki mydła w środku wpłyną na zbieranie brudu od nowa, ale co mam do stracenia? :P

Link to post
Share on other sites

Ja te dekielki powoli rozwiercałem aż dało się je wydłubać, były mocno wklejone. Później wyciągałem prowadnicę i sprężynę. Następnie czyściłem "wyciorem" z cienkiej linki rowerowej z szmatką na końcu, syfu wyszło sporo. Po montażu sprężyny prowadnicę zabezpieczałem trytytką przeciagniętą przez otwory wywiercone w poprzek magazynka. Kulki typu kilo9 i rocketsy dalej się tną xD. Tylko kompozyt g&g dobrze mi śmiga w tych magach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...