Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maxcom WT350 - dobór PTT


Recommended Posts

Posiadam: MaxComa WT350, kopie Bowmana (Barvo) z wtyczką w standardzie Motoroli oraz radio MR350 Motoroli (GSMR).

Wtyczka w standardzie Motoroli nie jest kompatybilna z tym MaxComem. Przy czym radio to współpracuje z zestawem słuchawkowym od telefonu GSM Motoroli. Ten zestaw nie ma jednak przycisku PTT

Kopia Bowmana jest sprawna, współpracuje bezproblemowo z radiem Motoroli.

Pozdrawiam Marcin

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

http://www.navcomm.e...nload/wtyki.pdf

 

Czy któryś z tych wtyków będzie pasował do ww. Maxcoma?

Niestety mam złe wieści, nie będzie pasował. Ale możesz sobie sam zestaw polutować (rysunek poniżej). Musisz tylko włączyć funkcję VOX na bardzo czułą. Kiedy włączysz przycisk i zaczniesz mówić automatycznie włączy się nadawanie. Biegałem z takim zestawem około roku i nie mogłem narzekać. Nie pomiń tylko włącznika PTT, inaczej użytkownicy wspólnego kanału cię zjedzą jak zaczniesz sapać do mikrofonu. :maniak_zle:

Wcześniejsza wersja tego zestawu nie miała przycisku PTT, i bez włączonego VOX-a używałem przycisku PTT radia, a samo radio miałem przyczepione do szelek na ramieniu. Słuchawki miałem takie fikuśne komputerowe, uwaliłem tylko prawą słuchawkę :icon_wink:

Da się? Da się. Trzeba się tylko chwilunię pobawić z lutownicą.

Nie jestem tylko pewien czy podłączenie mikrofon-słuchawka są na rysunku w odpowiednich łączach jack-a, czy nie trzeba ich zamienić miejscami, ale o ile mi się wydaje, to tak jest dobrze.

maxcomheadset_zps7462df90.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Pozwolę sobie odkopać temat.

 

Dostałem wczoraj jako prezent Maxcoma WT350, ucieszony myślą, że nie będę musiał wydawać tych 130 zl na baofenga zacząłem się rozglądać za słuchawkami. Bede chciał zamówić Bowmana Evo III, ale nie wiem, który PTT wybrać. Czy kwestia kompatybilności przycisków z tym radiem zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...