Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co sądzicie to tej masce ?/


Recommended Posts

Moim zdaniem bez sensu. Nie ma żadnych danych o klasie bezpieczeństwa zamontowanych gogli. Maska nie nadaje się do ASG o czym świadczy komentarz zamieszczony w opisie produktu:

Produkt nie stanowi ochrony balistycznej oczu i używanie go w tym celu jest niezgodne z przeznaczeniem. Próby wytrzymałościowe wykazały, iż na szkłach/szybkach mogą powstać wgniecenia, rysy, a nawet pęknięcia (również oprawek) w momencie zderzenia z wystrzeloną kulką BB.
Link to post
Share on other sites

Temat tego tekstu dodawanego do każdego z produktów przeznaczonych do ochrony oczu wraca jak bumerang - nie chce mi się po raz kolejny o tym pisać, więc Powała poszukaj sobie "PO CO" się to pisze...

1. Nie zgodzę się z Tobą, że do każdego, jakoś przy Uvex'ach i Bole takich adnotacji nie ma!

2. Chyba nie zrozumiałeś mojego postu, ja nie muszę szukać "PO CO" się to pisze, ponieważ wiem. Zwróciłem na to uwagę w celu ostrzeżenia Snicksona przed zakupem czegoś co moim zdaniem nie spelnia roli ochronnej. Czyżbyś był innego zdania o tej masce?

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz ją na oczy widzę, więc nie mam o niej zdania. Faktem jest, że lepiej dołożyć kasę i jeśli już kupować taką maskę to już raczej lepiej obejrzeć się za 'profesjonalnymi' tworami do PB. Natomiast ta adnotacja o 'bezpieczeństwie' wcale nie musi wykluczać takiego wyposażenia z użycia.

Link to post
Share on other sites
1. Nie zgodzę się z Tobą, że do każdego, jakoś przy Uvex'ach i Bole takich adnotacji nie ma!

 

Przy goglach Bolle X800, Revision Locust i okularach ESS Crossbow miałem tekst, że nie jest to produkt do ASG i podobnych.

 

Edit: Chyba, że o samym sklepie piszesz :icon_smile: Co do maski to lepiej kupić TMC, albo maskę "transformers" i wywalić gogle siatkowe. Jak zaczynałem z ASG to na początku miałem taką maskę http://gunfire.pl/product-pol-1152190730-Maska-ochronna-na-twarz-.html (ale tylko dolną część). Gogle lepiej mieć sprawdzone, a nie jakieś chińskie bez atestów.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o:

"Produkt nie stanowi ochrony balistycznej oczu i używanie go w tym celu jest niezgodne z przeznaczeniem. Próby wytrzymałościowe wykazały, iż na szkłach/szybkach mogą powstać wgniecenia, rysy, a nawet pęknięcia (również oprawek) w momencie zderzenia z wystrzeloną kulką BB."

 

To wygląda na zabezpieczenie, żeby w razie wypadku użytkownik nie miał pretensji do producenta. Nawet w atestowanych ochronach oczu. :)

Link to post
Share on other sites

@Appreciated, to pokaż mi takie zastrzeżenie tutaj, albo tutaj. To tylko przykłady, które można by mnożyć.

 

Nie doczytałem się tam tych zastrzeżeń.

W takim razie nie wiem od czego ten dopisek zależy, skoro OFF mówi, że nawet przy Bollach on się znalazł.

 

A co do tej maski, nie wypowiedziałem się w poprzednim poście.

 

Jeżeli już, brałbym coś sprawdzonego i solidnego. Zamiast tego lepiej wziąć oddzielnie maskę + gogle oddzielnie. Gogle Bolle albo jakieś inne, renomowane, a maska może być chociażby ta na twarz ze stalową siatką.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...