Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

urywanie tłoków GB.v2


Recommended Posts

Witam!

 

Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu mojego problemu.

Po złożeniu Gearboxa v.2 (pełen stock od G&P) zerwał mi się tyłek tłoka z pierwszym najgrubszym zębem.

 

 

Niezrażony tym faktem zrzuciłem winę na zrzuty tłok (trochę był eksploatowany), ponownie korzystając z kolejnego tłoka od CA. I tutaj wystąpiła ta sama historia_- tyłek tłoka poszedł.

 

Za każdym razem po zerwaniu tłoka pojawiał się dźwięk wiertarki. Zębatki się kręciły bez oporu. Tak sądzę.

 

Jestem zdruzgotany, bo sądziłem że za każdym razem gearbox został poprawnie złożony.

 

Zębatkę tłokową ustawiałem na godzinie 1.

 

Głowica cylindra jest płaska aluminiowa.

Silnik M120 G&P

 

Sprężyna M110/M100

 

Anti-reversal działał

 

Uważam,_że replika jest dobrze spodkładkowana.

 

Po oględzinach za każdym razem stwierdzałem,_że wszystkie inne części znajdujące się w gearboxie są całe. Na zębatkach nie było widocznych śladów ubytku itp.

 

Nowicjuszem w składaniu replik nie jestem. Bynajmniej to nie jest moja pierwsza replika,_z którą się bawię. A pozostałe jakie miałem udawało mi się doprowadzać do stanu zadowalającego.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Generalnie AOE u siebie ustawiam blizej 12 lecz nigdy na równo z 12 i jeszcze nigdy mi tłoka nie urwało, no może raz jak zapodałem mocnego springa z podwójnym łożyskowaniem. Mam rozumieć że sprawdziłeś czy tłok swobodnie pracuje miedzy polówkami gb skręconymi? Jeśli możesz to wsadź jeszcze jakaś słabą, zużyta sprężynę.

 

pozycjonowanie tłoka... tak mi się wydaje

Też mam takie odczucie, bywa że tlokowa podnosi nam tłok w początkowej fazie naciagania. Pytanie jeszcze ile zębów ma tłok ?
Link to post
Share on other sites

Nie usuwałem, żadnych zębów w tłoku

 

Aha i jeszcze jedno. Replika przestawała mi poprawnie funkcjonować nie po pierwszym strzale ale po kilkunastu. A mianowicie po kilkusekundowej serii na trybie automatycznym.

Edited by patryk910
Link to post
Share on other sites

Najlepiej, jak masz gb rozłożony, lecz podzespoły są na miejscu, i ustaw zebatke tlokowa ciut wcześniej aby nie łapała tloka i powoli krec nią, lecz musiisz także trzymac tlok aby sie jakoś nie wyginal , powoli kręcąc zebatka patrz w którym miejscu sie stykają zęby tłoka z zebatka tlokowa, tzn powinno być mniej więcej na godz 12 i zęby powinny sie stykac całą powierzchnia tzn od razu całą powierzchnia a nie po trochę.....jeśli żeby zaczynają sie stykac od krawedzi stopniowo - wtedy podkładke między gł tloka a tłok, i 2 ząb na tłoku do kasacji....

Link to post
Share on other sites

Najlepiej, jak masz gb rozłożony, lecz podzespoły są na miejscu, i ustaw zebatke tlokowa ciut wcześniej aby nie łapała tloka i powoli krec nią, lecz musiisz także trzymac tlok aby sie jakoś nie wyginal , powoli kręcąc zebatka patrz w którym miejscu sie stykają zęby tłoka z zebatka tlokowa, tzn powinno być mniej więcej na godz 12 i zęby powinny sie stykac całą powierzchnia tzn od razu całą powierzchnia a nie po trochę.....jeśli żeby zaczynają sie stykac od krawedzi stopniowo - wtedy podkładke między gł tloka a tłok, i 2 ząb na tłoku do kasacji....

Ale wszystko to już zostało powiedziane...
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...