Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox v2 Słaby rof


Recommended Posts

Witam, ostatnio zmieniłem szkielet na deep fire ponieważ stockowy był pęknięty, zlozyłem wszystko, raczej dobrze wypodkładkowałem, musiałem prowadnicę trochę przerobić bo nie pasowała do szkieletu. Po złożeniu i podłączeniu baterii 9,6 zauważyłem znaczny spadek rofu i po kilku strzałach bateria zaczyna tak jakby wysiadać, kiedy sprawdzałem ją na drugiej replice wszystko działa dobrze, czym to może być spowodowane ?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy silnik się dobrze kręci luzem (podłącz baterię), sprawdź czy zębatki się kręcą luzem, wyjmij wszystko z gb i zostaw same zębatki, muszą zrobić około 2 - 3 obrotów po zakręceniu ich palcem, później sprawdź czy zębatka tłokowa dobrze zahacza o tłok (AOE). Sprawdź też czy tłok swobodnie się przesuwa w prowadnicach gb tak jak koledzy wyżej pisali.

Link to post
Share on other sites

Wyjmij sprężynę i prowadnicę, skręć GB i sprawdź czy zębatki kręcą się bez oporów i tak jak kolega wyżej pisał: czy tłok chodzi płynnie. Być może jednak źle wypodkładkowałeś, koniecznie musisz sprawdzić to na skręconym gb.

 

 

EDIT: ubiegli mnie ;P Zębatki płynnie, a tłok ?

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

Najlepiej jak by ktoś zerknął świeżym okiem, bo możliwe, że popełniasz ciągle ten sam błąd. Grzejący silnik - może być źle wypozycjonowany, zobacz czy dobrze nakładasz wtyczki na silnik, przy złym połączeniu może iskrzyć i tracić na rofie. Spadek fps jak sprawdziłeś? Bo jeśli faktycznie brakuje mocy to może jednak tłok: jeśli nie chodzi płynnie to i rof spadnie i fps bo sprężyna musi pokonać dodatkowy opór. Albo fpsy uciekają gdzie indziej: połączenie komora - szkielet (w końcu zmieniłeś)

 

EDIT: Gdzieś mi umknęło, że podpiłowywałeś prowadnice. To może być przyczyna, musisz sie upewnić, że prosto sie osadza. Po nie udanej przeróbce tłok może wadzić o prowadnicę i to również może spowolnić tłok, przez co silnik się grzeje, oraz wpłynąć niekorzystnie na rozprężenie sprężyny. Nie wiem jeszcze jak to sprawdzić, najlepiej oblukać dokładnie przez okienko w tylnej części gb. Daj link do szkieletu w ogóle;)

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

Zasięg starsznie spadł. Źle wypozycjonowany to znaczy ? Mógłbyś wytłumaczyć ? :icon_smile: Wydaje mi się że spadek fps może być to przez tą modyfikowaną prowadnicę spręzyny, może lekko się wykrzywia i ociera się gdzieś. Jest taka możliwość ?

 

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4356

Edited by SnowMat
Link to post
Share on other sites

Edytowałem powyższy post chwile przed twoją odpowiedzią. Pozycjonowanie silnika: od spodu chwytu jest malutka śrubka na imbus, dokręcając dociskasz bardziej zębatkę osi silnika do silnikowej w gb. W twoim przypadku może być za mocno dokręcona ale najpierw sprawdź tę prowadnicę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...