Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&P 901S Sentry Troy :


Recommended Posts

Witam mam pytanie co do tunningu repliki G&P 901S Sentry Troy. Replika stockowo ma około 350 fpsów.

Do repliki wsadziłem.

Lufa precyzyjna GUARDER 407mm

Gumka Hop-Up SYSTEMA

 

Replika właśnie wyszła z serwisu, gdzie wstawili

 

M130 Ultimate

Nowy tłok

Nową głowice tłoka

Nową prowadnice sprężyny.

 

Wyszło 430 fpsów. Wydaje mi się, że to za mało jak na taką sprężynę. Za tunning beknąłem 280zł za same części. Jak myślicie źle to poskładali, czy o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie co do tunningu repliki G&P 901S Sentry Troy. Replika stockowo ma około 350 fpsów.

Do repliki wsadziłem.

Lufa precyzyjna GUARDER 407mm

Gumka Hop-Up SYSTEMA

 

Replika właśnie wyszła z serwisu, gdzie wstawili

 

M130 Ultimate

Nowy tłok

Nową głowice tłoka

Nową prowadnice sprężyny.

 

Wyszło 430 fpsów. Wydaje mi się, że to za mało jak na taką sprężynę. Za tunning beknąłem 280zł za same części. Jak myślicie źle to poskładali, czy o co chodzi?

 

Gunfire z tego co wiem zaniżył fps'y swoich g&p.Znajomego G&P sentry z gunfire w opisie miał 360fps,a u mnie na chrono pokazało 420.

Link to post
Share on other sites

To jest replika kupiona na wgc rok temu, nie na gunfire. Chronowalem ja z prec lufa i gumka systemy i miala 355, ale podobno ten chrono zaniżał jakieś 15 fpsów, wiec by sie zgadzało.

 

Po tunningu ma 430 co też mi sie wydaje za mało i gadałem ze znajomymi ze dziwnie mało. Komora i lufa oklejona teflonfixem przez serwis sle bede to rozbieral bo mam wrazenie ze kulki skrecaja i ze komore cos badziewnie poskladali...

Link to post
Share on other sites

Przypuszczam że replika wyszła z serwisu od Taktycznych...

Widząc zakres prac, jestem zdziwiony.

 

Fabrycznie G&P posiada aluminiową głowice cylindra nadającą się jedynie do płaskich tłoków.

Fabryczna głowica tłoka co prawda polimerowa zapewnia bardzo dobre uszczelnienie w czasie pracy a co za tym idzie sprężanie.

 

Nie rozumię po co wymieniano ci głowicę tłoka ?

 

Jak oddali Ci głowicę tłoka G&P to podmień sobie przynajmniej z niego oring.

Edited by Cervantez
Link to post
Share on other sites

Replika była w Madonionie. Wstepna wycena tunningu to 100-150zl z usluga. Zadzwonili ze trzeba wymienic cos jeszcze i ze wyjdzie kolo 340zl. Dalem sie wrobic bylem na uczelni, spieszylem sie wiec powiedzialem zeby robili, po prostu brak asertywnosci. Tyle tez zaplacilem i mam poczucie ze dalem sie wydymac. Przy odbiorze repliki uslyszalem ze wyszlo tyle bo inaczej za jakis czas musialbym cos wymieniac i bym jeszcze wiecej zaplacic za rozbiorke. Znajomy mowil ze przy wymianie samej sprezyny i tloka w GP jak robili u taktycznych wyciagnal ponad 460 fpsow a za tunning zaplacil blisko 150zl. Mialem tez robic u taktycznych ale so madonionu mam znacznie blizej wiec zawiozlem do nich.

 

Dokladnie to co wstawili

Glowica tloka POM, guru technology

Ultimate sprezyna 130 powerblack

Ma-46 prowadnica sprezyny

Madbulltłok xfactor fullteeth

 

Dodam ze czesci fabryczne ktore dostalem spowrotem sa w dobrym stanie za wyjatkiem tloka- minimalnie zjechany, ale docelowo mial i tak isc do wymiany.

Link to post
Share on other sites

Replika była w Madonionie. Wstepna wycena tunningu to 100-150zl z usluga. Zadzwonili ze trzeba wymienic cos jeszcze i ze wyjdzie kolo 340zl. Dalem sie wrobic bylem na uczelni, spieszylem sie wiec powiedzialem zeby robili, po prostu brak asertywnosci. Tyle tez zaplacilem i mam poczucie ze dalem sie wydymac. Przy odbiorze repliki uslyszalem ze wyszlo tyle bo inaczej za jakis czas musialbym cos wymieniac i bym jeszcze wiecej zaplacic za rozbiorke. Znajomy mowil ze przy wymianie samej sprezyny i tloka w GP jak robili u taktycznych wyciagnal ponad 460 fpsow a za tunning zaplacil blisko 150zl. Mialem tez robic u taktycznych ale so madonionu mam znacznie blizej wiec zawiozlem do nich.

 

Dokladnie to co wstawili

Glowica tloka POM, guru technology

Ultimate sprezyna 130 powerblack

Ma-46 prowadnica sprezyny

Madbulltłok xfactor fullteeth

 

Dodam ze czesci fabryczne ktore dostalem spowrotem sa w dobrym stanie za wyjatkiem tloka- minimalnie zjechany, ale docelowo mial i tak isc do wymiany.

Lepiej byś wyszedł na tym jak byś oddał replikę któremuś z forumowych serwisantów... Co do wyników fakt, słabe.
Link to post
Share on other sites

 

Czyli rozumiem ze po prostu sprezyna slabej jakosci? A serio widzieliscie sens wymiany pozostalych czesci oprocz sprezyny i tloka, bo mam zamiar wystawic opinie serwisowi i nie chce podejmowac pochopnych decyzji ale jak dla mnie to za taka kase to powinienem miec w replice z 490 fpsow...

Edited by gotrik
Link to post
Share on other sites

Zaczniejmy od najprostszej sprawy-jak dogadałeś się z serwisem? Powiedziałeś "zrób mi pan m130" czy "zrób mi pan XYZ FPS"? Jeśli to pierwsze to serwis się nawet ogarnął-wycisnęli więcej niż fabryka daje. Wybrałeś drogi sklep i, jak widać, drogi serwis, zrobili Ci na samych markowych częściach, a za markę też przychodzi sypnąć kasą.

Link to post
Share on other sites

420 FPS ma obecnie stockowe G&P na tych samych częściach co miałeś w Sentry od nowości. Chciałeś 430-450 trzeba było kupić Guardera M120 i wsadzić samemu, nic więcej nie kombinować. Wszystko by wyszło mniej jak 60 zł. Przy M130 Guardera już trzeba myśleć o wymianie tłoka, mocniejszych zębatkach ale FPSy też inne (470-500)

Link to post
Share on other sites

A cylindra nie wymieniałeś? Zmieniłeś lufę na dłuższą od stockowej i możliwe że zmiana typu cylindra by pomogła. Do tego po cholerę wymieniali Ci prowadnice sprężyny?

 

Wymieniłem tylko to co jest napisane w poście. Nie wiem po cholere wymieniali prowadnice sprężyny.

 

Jak dla mnie przy 350fpsach stockowo w GP, lufie precyzyjnej 407(dłuższa niż stockowa), gumka systemy, wymiana samego tłoka i spręzyny powinny dać 430 fpsów...

Link to post
Share on other sites
http://www.wgcshop.c...item=GP-AEG-902 przecież tutaj jest 360 w stocku?

 

No tak i zmierzam do tego że przy tych samych częściach wewnętrznych z inną sprężyną obecnie repliki mają 420 FPS

 

wymiana samego tłoka i spręzyny powinny dać 430 fpsów...

 

Wystarczyła wymiana samej sprężyny na M120

A tak po prawdzie Gotrik, trzeba było zapytać pierw na ASG Kraków to bym Ci wszystko powiedział nim oddałeś replikę do Mad Onionów.

Edited by Cervantez
Link to post
Share on other sites

No tak i zmierzam do tego że przy tych samych częściach wewnętrznych z inną sprężyną obecnie repliki mają 420 FPS

 

 

 

Wystarczyła wymiana samej sprężyny na M120

A tak po prawdzie Gotrik, trzeba było zapytać pierw na ASG Kraków to bym Ci wszystko powiedział nim oddałeś replikę do Mad Onionów.

 

W ramach wyjaśnienia nie jestem jakoś dobrze obeznany, ale wiedze podstawową mam. Od początku nastawiałem się na wymianę sprężyny i tłoka i też tak mi powiedzieli przy wstępnej wycenie. Chodzi oto, że serwis zadzwonił, że trzeba wymienić coś jeszcze- to oni są przecież ekspertami niech robią. CHodzi oto, że części które dostałem spowrotem są w bardzo dobrym stanie i się zastanawiam, czego to jest kwestia? Niekompetenty serwisant, czy może polityka sklepu nastawiona na naciąganie klientów?

Link to post
Share on other sites

To chyba jednak sklep Cię naciągnął. Nowe repliki G&P powinny dawać 430efów na springu M120, a tego springa to bebechy łykają jak młody pelikan (flernych osiek zębatki nie liczę, bo one lecą się kochać nawet na stocku).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie.

Wystarczy że sklep sprowadził replikę od dystrybutora który zamawia repliki na konkretny rynek np Echigoya - repliki z tamtad są fabrycznie downgradeowane.

 

Replika przywieziona prosto z HongKongu :icon_smile: I tak jak mowie chronowana w Warszawie chyba 17 marca około 355 fpsów przy zaniżeniu około 15 fpsów co by się zgadzało. Fabrycznie 350-360fpsów i trochę więcej po wsadzeniu lepszej lufy i gumki.

Edited by gotrik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...