Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator a muszka?


Recommended Posts

Witam! tak sie zastanawiam czy w przypadku posiadania kolimatora potrzebna jest muszka. Osobiście nie zauważam róznicy ale wielu twierdzi ze jest niezbędna do poprawnego celowania. I tu rodzi sie pytania do tych co wiedzą czyli, przeczytali, odsłużyli w wojsku i uzywali takiego sprzętu itd prosze bez "wydaje mi sie" bo mi wydaje sie ze owa muszka jest zbędna ;]

 

 

Pozdrawaiam

Kai

Link to post
Share on other sites

powiem ci tak - kiedyś na Mce używałem 552 i miałem stałą muszkę i składany przeziernik - muszka przeszkadza (była na wysokości znaku koli) , w aimpoincie M2 który miałem na wysokim montażu to jakoś nie przeszkadało

Link to post
Share on other sites

Tak jak powiedział piter- po jaką cholerę mieliby produkować kolimator, który trzeba zgrywać z muszka, skoro to zadanie ma spełniać szczerbinka? Koli służy do szybkiego i dobrego celowania bez dodatkowych przyrządów celowniczych, oczywiście po uprzednim zgraniu go z torem lotu kulek.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie, kto Ci powiedział, że do kolimatora potrzebna jest muszka i czy nie doszło do nieporozumienia? Jak Ci bateria w celowniku padnie to celujesz z pamięci, jeżeli szybki są odpowiednio profilowane. Tak jak napisał Hatch, trzeba uprzednio wyregulować punkt celowniczy, żeby kulki trafiały tam, gdzie celujesz. Możesz też w ten sposób dokonać regulacji na zasięg.

Link to post
Share on other sites

@zbyt jeśli poprawnie się korzysta z kolimatora (tzn celujesz z wykorzystaniem obojga oczu) to nawet całkowicie przysłonięty kolimator od strony celu np. zaślepką nie uniemożliwia celowania.

 

@TheOne dobrze jest zawsze mieć mechaniczne przyrządy celownicze w pogotowiu w razie awarii kolimatora (kiedy żadne zapasowe baterie nie pomogą), poza tym można łatwo sprawdzić czy np. kolimator trzyma zero. Ostatecznie jednak kolimator nie potrzebuje wykorzystania dodatkowo muszki czy szczerbinki do poprawnego celowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...