Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka a rozładowywarka.


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem.

 

Pożyczyłem replikę od znajomego, razem z nią dostałem rozładowywarkę i ładowarkę.

Niestety straszna ze mnie ciapa i pudełko w którym była rozładowywarka zostało opróżnione z zawartości i zawartość została położona obok ładowarki, przez co za cholerę nie wiem które jest które.

 

Dodam, że tył (na którym są napisy) jest taki sam, napisy te same, oznaczenia, wtyczki, kabel.

 

Da się to jakoś rozróżnić, czy to kolega coś spierniczył i dał mi dwie ładowarki (lub broń boże dwie rozładowywarki)?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy nie masz jakiegoś jeszcze elektronicznego pudełka, Jeżeli nie, to Twój kolega jest albo nieogarnięty z ładowaniem pakietów albo zapomniał wsadzić ładowarkę i rozładowywarkę. Mógł też pomylić się i wpakować nie te urządzenia co trzeba.

Link to post
Share on other sites

Czyli? Mógłby ktoś wytłumaczyć łopatologicznie czym się różni ładowarka od zasilacza? ;d

Ładowarka kontroluje parametry ładowania akumulatora (odpowiednio dozuje prąd i ustala napięcie ładowania zgodnie z ustawieniami). Zależnie od jej "inteligencji" rozłączy ładowanie gdy uzna, że pakiet jest naładowany, mierzy, wyświetla, tylko kawy nie parzy ;)

Natomiast zasilacz to taki "prosty robol" który dostosowuje napięcie z sieci do takiego, którym zasila się urządzenie. Często nie ma tam żadnej kontroli przed przeciążeniem, więc jakby komuś przyszło na myśl ładować baterię zasilaczem, to może łatwo stracić baterię (zbyt duży prąd lub napięcie), zasilacz (zbyt duży prąd) lub wywołać pożar (jeśli te wymienione wcześniej doprowadzą do zapłonu).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...