Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zapychające się karabin


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem.

Karabin pożyczyłem od znajomego, razem z nim dostałem jakieś 300 - 400 kulek.

Kumpel powiedział, że hop up wyregulował, wszystko jest ok. powiedział, żebym sobie postrzelał.

 

Wczoraj skończyły mi się kulki i poszedłem kupić inne (sklep militaria.pl w Krakowie).

Padł wybór na Gold Fire 0,25g 3000 sztuk, ale nie było (albo "miało nie być") i gościu mi dał 3000 sztuk 0,25g Blastera.

 

Uradowany, że mogę sobie dalej strzelać, włożyłem kulki do magazynka i zacząłem strielać.

Naciskam spust i kulka nie leci, słyszę dźwięk, który mógłbym określić jako coś pomiędzy pustym strzałem, a wystrzałem (problem w tym że kulka nie leci). Naciskam drugi raz i to samo. Za trzecim razem kulka leci, razem z dwoma innymi i tak dalej, aż dochodzi do pięciu - siedmiu naciśnięć i wyplucia z lufy na 2 - 3 metry kulek.

 

Wie ktoś co to może znaczyć?

Dodam, że kulki które dał mi znajomy, działały miodnie, wszystko ok. (postaram się dowiedzieć jakie mi dał te kuleczki)

 

Zrobiłem także eksperyment, sprawdzałem pewną rzecz, a mianowicie wytrzymałość kulek (zważyć nie mogłem, nie mam tak wyczulonej wagi) uderzając w nie młotkiem.

 

Kulka od kolegi:

http://funkyimg.com/u2/4415/406/15559020130420_223013.jpg

 

Spłaszczona, pęknięta do połowy.

 

Kulka Blastera:

http://funkyimg.com/u2/4415/456/80463020130420_223032.jpg

 

Potraktowana większą ilością uderzeń i mocniejszych.

 

 

Karabin M4, upgradeowany, nie wiem za bardzo jaki model, ale bodajże od SRC, dość stary sprzed kilku lat.

Link to post
Share on other sites

Zderegulowałem, z Blasterami trochę lepiej, ale wystrzał co 2 - 3 naciśnięcie spustu. Jednak widzę różnicę między całkiem naciągniętym hop upem, gdy prawie w ogóle nie strzela (tzn. pluje po 6 - 7 naciśnięciach, taką samą ilością kulek). Z resztką kulek od znajomego jest ok ze strzelaniem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...