Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cytat, bo z wiadomości

Jestem bardziej kolekcjonerem, niż graczem, więc jakoś super dużo kulek to ona nie wypluła. Na strzelance nie była żadnej, służyła póki co tylko do cieszenia oka na ścianie, i jeszcze większego cieszenia po braniu w łapki i przeładowywaniu (dźwięk miodzio :D), bawienia sie blołbekiem.

 

Moje wcześniejsze obserwacje:

Lufa dość szybko się zbija w miejscu gdzie jest uderzana przez zamek (http://scr.hu/0a70/po7tc). W zamku fragment który odpowiał za popychanie lufy się ułamał po krótkim czasie - acz strzela dalej bez problemu, poprostu w innym miejscu lufa jest popychana :P Doprowadziło to do tego, że lufa miała mocny luz i klekotała (recepturka na lufie stabilizująca ftw - widoczna na zdjęciu).

Do tego kurek ma luz, za słabo jest dociskany przez sprężynę powrotną (a za mocno też nie może być, bo przestanie strzelać :D) -

sorry za jakość, kręcone kapciem

 

Co do celności i zasięgu to się nie wypowiem, bo na dworze strzelałem z niej raz, a na strzelance w ogóle. Ale ogólnie pomimo wszystkiego klamka mi się podoba. Zamek ma niewielki luz według mnie (acz porównania zbytnio nie mam).

 

Aha, dość mocno odłazi farba z magazynka.

 

Z kurkiem też sobie poradziłem, trzeba było podszlifować popychacz kurka (w sensie to od sprężyny kurkowej, nei wiem czemu na forum napisałem że sprężyny powrotnej...). Kurek nie lata jak na nagraniu (tylko przy zabezpieczonym, nie wiem dlaczego tak), ale trzeba zrobić to ostrożnie, bo za dużo się spiłuje, i pistolet może przestać strzelać. Farba z bezpieczników też odłaziła, więc się jej w ogóle pozbyłem - pewnie widziałes na zdjęciach.

Blowback mi się podoba, jest całkiem przyjemny - acz porównania zbytniego nie mam.

Magi - chyba tylko dedykowane do Px4, za granicą można dorwać. Decocker można bardzo łatwo wymontować, dzięki czemu można zablokować pistolet bez zrzucenia kurka - i tak wole tego nie używać, bo po co wywoływać niepotrzebne naprężenia na znalu.

 

 

Mały update do magów - bywają u krakmana, akurat wyszły zanim zdążyłem zamówić. Dostawy spodziewają się na początku czerwca. Części nie musiałem na szczęście jeszcze wymieniać, więc nie wiem jak z kompatybilnością z częściami dedykowanymi do TM - a jakie są do TM to musisz się rozeznać, bo jak wyżej, nie musiałem ich używać, więc i szukać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

No i sprężynka spustu poleciała. Po rozbiórce okazało się, że pękł także gwint na śrubkę w korpusie (tej z przodu) - podobnie jak dzieje się w guarderowych korpusach do glocków.

 

Update po długim czasie, zresztą nawet długo po sprzedaży zabawki. Jeden z użytkowników przypomniał mi o tej replice, więc się wypowiem nieco.

Oprócz wcześniej wspomnianej pękniętej sprężynki spustowej, rozkruszonego gwintu śruby i odpękniętego fragmentu wewnątrz zamka, wystąpiły dodatkowe awarie.

Mianowicie, pękł podajnik kulek (https://lh3.googleus...00/IMG_3129.JPG), zbicia na komorze i wnętrzu zamka uniemożliwiały prawidłową pracę repliki - pluła ona gazem, zamek nie wykonywał pełnej drogi. Po wyjęciu lufy zewnętrznej i strzelaniu bez niej, problemy natychmiastowo ustępowały. Kulki potrafiły czasem wytoczyć się z lufy, ale to już raczej kwestia zbyt słabego dogięcia blaszki dociskającej gumkę HU. Dolny zawór także nie grzeszył szczelnością, potrafił nagle stać się nieszczelny.

Link to post
Share on other sites

Również jako kolekcjoner mogę dodać, że dla celów kolekcjonerskich - nie warto ;d. Oznaczenia są niby atutem, ale zerżnięto je z TM, więc nie są licencjonowane. Dlatego zamiast PX4 Storm, możemy zobaczyć PX4 Custom...

 

Od siebie mogę polecić PX4 od RA-TECH (jeżeli zależy Ci na metalowym zamku i oznaczeniach).

 

http://en.ratech.com.tw/english/index.php?option=com_content&view=article&id=1248:ra-at-g-ghost-island-7&catid=151&Itemid=580

 

Oznaczenia co prawda nie są tłoczone tylko wypalone laserem, ale przynajmniej są zgodne z oryginałem. O jakości użytkowej (i wartości bojowej) się nie wypowiadam ;>.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...