Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5k Galaxy czy cyma?


Recommended Posts

1. Lepszy stosunek cena/jakość (Galaxy jest o połowę tańszy).

2. Lżejszy o 1/2 kg a z tego co wiem chcesz go używać między innymi jako broni zapasowej.

 

Ps

Jest dostępny też u KRAKMANÓW o 8.- zł taniej. :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak coś kupować to kupować dobrze...

a czy według was ta replika zasługuje na miano "dobrej"?

Jeszcze jako majsterkowicz chciałbym się zapytać:

Czy części od innych modeli do niej pasują? (jeśli nie to jakie, jeśli tak to jakie?)

czy da się z niej zrobić hi-endową replikę? (w sensie stuningować ją tak aby to było opłacalne?)

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobnie lipo 11.1 by wystarczyło.

 

Może o tuningu powiem inaczej. Po co tuningować replikę wartą mniej niż średnio-dobra lufa precyzyjna?

 

po to bo nie ma innych mp5k :D (no jest jeszcze JG) w tym przedziale cenowym a potrzebuje boczniaka...

czyli jeśli już tak bardzo chciałbym tuningować to tylko cymka?

Link to post
Share on other sites

bierz galaxy

"swąd silnika i zgrzyt zębatek..."

ja na stocku JG z liptonem 11,1 mam rof 22bb/s i 350 fps i śmiga :icon_razz:

 

JG to nie Galaxiak

 

A jeśli mieli byśmy ustawić jakość bebechów to co by było na którym miejscu? (JG, Galaxiak, Cyma)

@axel

nie wydaje się za mocna prawda? :icon_mrgreen:

Krakmani:

"Prędkość wylotowa pocisku: 330 fps"

Edited by KaXardas
Link to post
Share on other sites

Mam Cymę i powiem Ci, że moim zdaniem jeśli chcesz mieć dobrą MP5 to bierz Cymę i nie patrz na inne. Tuning jest opłacalny, bebechy są dosyć mocne, wytrzymają duży rof na stockowych częściach i batce 11,1V. Do tego dochodzi bardzo dobry silnik który już w stocku jest na neodymowych magnesach, wytrzyma bardzo dużo. Stalowa łożyskowana prowadnica sprężyny w stocku, nie trzeba wymieniać, tłok i głowica tłoka nie łożyskowane ale dobrej chińskiej jakości - mogą być na początek, cylinder i gł. cylindra to standard i też są w porządku, trzymają szczelność całkiem nieźle, ale można poprawić. Sprężyna to chińskie m120 i na chrono pokazuje ~400FPS, ale skoro mówisz "dla majsterkowicza" to wystarczy, że ją wymienisz na jakieś m90/m100 i masz broń do CQB. Zębatki są bardzo mocne, wytrzymają bardzo dużo i nie trzeba ich wymieniać, jedynie można spodkładkować bo mają lekkie luzy na ośkach. Komora jest szczelna, gumka stockowa to chiński silikon, kręci naprawdę dobrze, lufa to chińska pół-precka, celniejsze to od M4 KWA (porównywałem obydwa stocki). Chcesz mieć dobry karabinek do CQB? Bierz CYMĘ, tuning nie jest drogi a będziesz dużo bardziej zadowolony niż przy Galaxy czy JG.

Link to post
Share on other sites

MP5 PDW Cymy na chronowaniu przy zakupie w sklepie (gdzieś w tym roku ale nie pamiętam dokładnie kiedy) wyszło 380 +- uwaga uwaga: 3. Trzeba pochwalić chińczyków bo to bardzo małe odchyły.

 

Trzeba wymienić gumkę jeżeli chce się strzelać na zimnie (koledze wymiękała), ewentualnie sprężynę jeżeli chcesz do CQB mieć replikę i hulaj dusza piekła nie ma.

 

BTW: Jeżeli nie masz na CM to może jednak zastanów się czy nie lepiej metalową MP5k od JG niż plastik Galaxy.

Edited by RalphPL
Link to post
Share on other sites

Ta plastikowa, czteroletnia Galaxy w tym roku na Bastogne w Piekarach (mrozik -8'C) wytrzymała na baterii NiMh 8,4 1600 mAh kilka godzin intensywnego strzelania, podczas gdy inne markowe AEG-i padały jak muchy.

Osobiście wolę dobrze strzelać za 270.- zł niż dobrze strzelać za 540.- zł. Chyba, że komuś bardziej zależy na "lansie" niż na dobrej zabawie.

Mimo wszystko upieram się, że stosunek cena/jakość/wygląd szereguje te repliki: Galaxy>CM>JG. Ale to mój subiektywny pogląd.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Dobra!

Dziękuję wszystkim za pomoc :D

Zdecydowałem że jeśli do cm041 będzie mi brakować więcej niż 200zł to kupuję Galaxiaka

Temat do zamknięcia, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pytania :]

zapraszam zaś do innego mojego tematu (tym razem chodzi o dwójnóg)

Link to post
Share on other sites

Mogę się podłączyć do tematu ?

 

Szukam MP5 w cenie 400-500 zł, nejlepiej koło 450 :P

Rozglądam się między:

 

http://allegro.pl/replika-aeg-classic-army-mp5a4-tlf-sprawna-gratisy-i3219553212.html

http://allegro.pl/gfc-mp5-metalowy-korpus-410-fps-cyma-0-41-i3206309255.html

http://allegro.pl/mp5-replika-broni-cm041-full-metal-asg-i3207283236.html

 

Ciekawi mnie co to za wynalazek GFC? jakieś sugestie ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...