Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozsądny wybór za 400zł.


Recommended Posts

Witam.

Planuję zakupić swoją pierwszą replikę. Na ten cel przeznaczyć mogę +/- 400zł.

Moją uwagę przykuły konkretne trzy modele, a mianowicie:

 

>CM028A http://gunfire.pl/pr...ego-CM028A.html

 

>G-001 EBB http://gunfire.pl/pr...-G-001-EBB.html

 

>JG608 http://gunfire.pl/pr...wego-JG608.html

 

Powiem szczerze, że najbardziej interesuje mnie model CM028A, ponieważ czytałem sporo pozytywnych opinii na temat jego klasycznej wersji (CM028). Tutaj pojawiają się moje pytania:

1. Czy chwyt przedni wyżej wymienionego karabinku jest równie wytrzymały jak jego klasycznej wersji ?

2. Czy istnieje możliwość późniejszej rozbudowy tej repliki tak, aby choć w niewielkim stopniu przypominała karabinek "wz. 96 Beryl" ? (Nie jest to pytanie priorytetowe. Pytam z ciekawości)

 

Obrazek do pytania 3 i 4:

nowyobrazmapybitowejm.jpg

3. Do czego służy zaznaczona na czerwono "dźwignia" ?

4. Czym jest rzecz zaznaczona na zielono ?

Edited by Magiczna Parófka
Link to post
Share on other sites

Ja bym Ci bardziej polecił G36 od JG (JG608), co do repliki cm0.28A to mój brat ma i zdarzyło mi się strzelać z niej na spotkaniu.

Przedni chwyt bardzo solidny i sztywny ale za to chwyt pistoletowy skrzypi ;/

 

ad.3 To atrapa. Przeziernik (to nad zamkiem z takim suwakiem) jest umieszczony pomiędzy dwoma połówkami górnego korpusu? a to coś u Ciebie w czerwonej ramce ma za zadanie trzymanie tych połówek w kupie.

 

ad.4 Boczna szyna RIS np. na latarkę, laser.

 

 

Duży minus estetyczny tej repliki to to, że z czasem suwak? zamka(to srebrne z języczkiem) łapie duże luzy. Tak samo górna pokrywa (to nad zamkiem i selektorem ognia).

 

Poza tym jak czytałeś replika nie do zdarcia.

 

 

 

Tak jak już wyżej pisałem polecam bardziej G36 JG. Kolega ma już parę lat i tylko lufę wymienił. Nic mu się jeszcze nie popsuło.

Replika nie ma zbytnio wad estetycznych, jest poręczniejsza(dzięki składanej, solidnie wykonanej i przymocowanej kolbie).

 

O replice G36 BOYI nic nie słyszałem.

Link to post
Share on other sites

2. To zależy co rozumiesz poprzez stwierdzenie w niewielkim stopniu.

Miałem na myśli wymianę górnej głównej okładziny na taką "bardziej berylowską", na której dałoby się umocować jakąś optykę czy coś takiego. Jest to w ogóle wykonalne ?

 

4. Szyna ris do montażu np latarki.

Czyli tak jak przewidywałem jest to po prostu taki najzwyklejszy kawałek szyny RIS tak ? ; )

 

Duży minus estetyczny tej repliki to to, że z czasem suwak? zamka(to srebrne z języczkiem) łapie duże luzy. Tak samo górna pokrywa (to nad zamkiem i selektorem ognia).

Mój przyjaciel ma klasyczną CM028 i suwak nie sprawia żadnych problemów. Pewnie kwestia indywidualnego egzemplarza repliki. A co do górnej pokrywy to owszem. Luz jest. Ale minimalny (kwestia 0,5-1mm). Myślę, że to dlatego, że pod nią znajduje się miejsce na podłużną wersję baterii tak jak w AK ze składaną kolbą (mogę się mylić).

Co do G36 JG to ma chyba trochę za krótką lufę wewnętrzną, co przełożyć się może na zasięg i skupienie (tak ?). Nie jestem do niej przekonany w 100%, gdyż rozgrywki w których uczestniczę odbywają się głównie w terenie zalesionym, gdzie jednak odrobina zasięgu ma znaczenie.

Edited by Magiczna Parófka
Link to post
Share on other sites

Chwyt przedni, czyli łoże, jest tak samo mocny. Co do szyny grzbietowej z Beryla - będzie za krótka, a z Cymy 039 mogłaby pasować - pytanie tylko, czy chce Ci się kombinować z jej montowaniem, bo musiałbyś dorobić jej zaczepy na podstawie szczerbinki i obsadzie kolby. Co do 3 pytania - to atrapa rygla rury gazowej - w modelach systemu VFC (czyli na kołkach, w przeciwieństwie do systemu TM, który masz w starszych generacyjnie replikach AK) umożliwia zdjęcie rury gazowej przez obrót tej dźwigni. Na zielono oznaczyłeś boczną szynę RIS, możesz na to dać latarkę, laser...

Masz wybór między AK, a G36 - osiągi podobne (jako repliki), tylko w G36 ergonomia lepsza (obustronny selektor ognia, szyny w standardzie). Bierz, co Ci się podoba.

PS. JG robiło wcześniej jakoś bardziej udane te gietki, może poczytaj temat o G36 Boyi, bo może być lepszy (klon Aresa, a JG to klon TM)

Link to post
Share on other sites

Mój przyjaciel ma klasyczną CM028 i suwak nie sprawia żadnych problemów. Pewnie kwestia indywidualnego egzemplarza repliki. A co do górnej pokrywy to owszem. Luz jest. Ale minimalny (kwestia 0,5-1mm). Myślę, że to dlatego, że pod nią znajduje się miejsce na podłużną wersję baterii tak jak w AK ze składaną kolbą (mogę się mylić).

 

Jak już mówiłem mam tą replikę co Ciebie interesuje w domu i wiem jak wygląda i co jest. Nie mówię, że w ciągu dwóch dni będziesz miał luzy. Ta replika ma ~rok i tak się dziej.

 

Pokrywa ma 2 mm luzu :P

Zamek lata jak głupi :/

 

Co do miejsca na baterię - Nie wiem, bo zatrzask, który trzyma pokrywę zaciął się i nie da rady go ruszyć :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...