Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jeżeli potrafisz rozebrać gb,to raz na 3 miesiące sobie styki przeczyść.Jeżeli nie to daj sobie mosfet założyć wraz z kablami modelarskimi.

Silnik może śmierdzieć,choć nie powinien(intensywnie).Nic się jemu stać nie powinno.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki, gearboxa już rozkręcałem nie raz więc tutaj nie będzie problemu, mosfetu nie ma mi kto założyć bo nie mamy wśród naszych kolegów specjalisty.

Aha tylko jeszcze muszę rozwiązać problem z umieszczeniem baterii w chwycie, a tutaj będzie ciężko :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam :)

Się podepne pod temat bo widzę że niektórzy biegają po lesie z MP5. Braciak mnie zaraził no i chyba będzie trzeba kupić własną replikę.

Wymyśliłem oczywiście nietypowo MP5 , myśłałem o wersji SD6. i tu leży moje pytanie, zamierzam wypatroszyć tłumik dźwieku i wstawić dłuższą lufę. wersja w standardzie ma 400fps. Dłuższa lufa powinna dać z 20 fps wiecej, poprawić celność i nośność MP. Rozmawiałem z serwisem Krakmana i co do fps mam już pewność zostaje reszta . Robił ktoś z was już taką przeróbkę? jak długą lufę da się zapodać??

Serwisant wspominał o 310, ja szczerze myślałem o 360mm. tylko czy wejdzie?? no chyba ze wersja J i dodatkowy patroszony tłumik?? oczywiśćie MP5 cymy

Link to post
Share on other sites

Wy się kurcze nie spierajcie teraz która gumka lepsza bo to wazne jest akurat najbardziej przy innych gumach :D:D:D

 

Interesuje mnie odpowiedź na moje pytanie. Jaką długą lufę dam radę wpakować do MP5. Wiadomo ze przesadzac nie bedę ale myślę ze do 041J 360 powinna wejść jak założe wydmuszkę tłumika.

Link to post
Share on other sites

Lesio nie wiem jaki egzemplarz kurczaka trafiłeś, ale mój kręcił bardzo ładnie - pomijając najpewniej losowy farfocel/nadlewkę na gumce.

Z kolei moje mp5sd6 strzelało jak po sznurku po tylko wymianie lufy na .01 - oczywiście z domyślną gumką.

 

@Falcong

Masz wersję J - jeśli dobrze pamiętam to masz w takim razie cylinder n2 - z "oczkami", który pozwala na użycie lufy do ok. 400-450 mm.

Powinno dać ci to trochę fps, i skupienia zależnie od jakości lufy, oraz montażu.

Z drugiej strony to masz 220 mm w stocku, i 420 mm maksimum przez cylinder - co daje nam 20 cm tłumika.

Może to dziwnie wyglądać, i byc "trochę" niekomfortowe.

Link to post
Share on other sites

Nie mam wersji J :) Przymierzam się :) Myślałem o sd6, tyle ze nie wiem ile tam wejdzie lufy w zintegrowany tłumik :( Ale wersja J to mój drugi wybór, masz rację 20 cm tłumika będzie pewnie trochę niekomfortowe i diametralnie przesunie środek ciężkości, dlatego chciałem założyć lufę 363mm , o ile się nie mylę taki jest jej rozmiar. I wydmuszkę tłumika jako maskowanie. 150mm powinien starczyć. druga sprawa że nawet 20cm nie będzie aż takie masakryczne. Z MP zrobi sie wywazenie kałaszka :D

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Głowicę tłoka polecam POMową (doceniłem głowice z tworzywa dopiero po zakupie emki KWA).

 

Co do tuningu to lepiej skup się na doszczelnieniu komory hopka teflonem i wymianie tłoka na jakiś mocniejszy. No i mosfet by się przydał, styki nie są złe ale mogą się przepalić.

 

No chyba że replika już przeszła jakiś tuning?

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wymieniłeś głowicę tłoka, i stąd ten spadek.

W stocku głowica tłoka przykręcana jest od strony lufy, a sam gwint wchodzi w metalową tulejkę w środku tłoka, która normalnie skraca przestrzeń dla sprężyny - a więc zwiększa jej naprężenie i dalej fps`y. Głowice montowane od strony kolby takiej tulejki nie mają.

 

No i sprawdź, czy dysza którą zamontowałeś ma na pewno odpowiednią długość - 21,5mm - czyli standard w replikach cm.041/041k/049

Link to post
Share on other sites

Tłok Alu jest cięższy od stockowego, to też trochę zmniejsza fpsy. Dodatkowo nowy tłok może mieć suchy lub cieńszy oring (jeśli wymieniał to serwisant nie powinno być problemu), ale dla pewności wymieniłbym oring i wstawił mocniejszą sprężynę :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Żeby przywrócić FPS`y musiałbyś zmienić głowicę tłoka na stockową, ale to trochę mija się z celem jeśli replika dopiero co wróciła z tuningu.

Ta tulejka w tłoku jest fajnym rozwiązaniem, ale powoduje w zwiększenie tempa zużycia sprężyny głównej przez stale zwiększone naprężenie.

Proponuję, żebyś trochę postrzelał w obecne konfiguracji, i za miesiąc-dwa oddał replikę znowu na przegląd, gdzie przy okazji smarowania albo wymienisz sprężynę na mocniejszą, albo zostawisz wszystko jak jest.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...