Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[G&G] FN FNC


Recommended Posts

Witam

 

Stałem się posiadaczem repliki FNC od G&G

 

Puki co na forum nie znalazłem uzytkowników tego ustrojstwa. Wg sprzedawcy , można w niej śmiało wymienić springa na 130 bez gmerania w reszcie GB. Może ktoś z was doradzi mi, czy jest to dobry pomysł i czy zaraz mi się wszystko nie posypie. Dodam, że do tej pory byłem uzytkownikiem G36K od JG w stocku.

 

Druga sprawa to lufa, na Gunfie nic nie jest o niej napisane, na Zbrojowni jest wzmianka o zamontowanej seryjnie precce.

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Z tą lufą to akurat drugorzędna kwestia. Po porstu byłem ciekaw co w końcu tam siedzi.

 

Bardziej interesuje mnie wymiana sprężyny. Z tego co wiem bebechy w GG są niczego sobie, wolał bym jednak poradzić się kogoś bardziej kumatego.

 

Widzę,że temat aż kipi :icon_smile:

 

Dobra panowie co sądzicie i włożeniu springa 130 ?

 

P.S

 

Pierwsza awaria repliki miała miejsce wczoraj. Uwalił się pin od kolby... jest dosyć cienki i delikatny. Także pierwszy minus odnotowany. O niewygodnym selektorze, nawet nie wspominam

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A masz już wiedzę, jakie magazynki real/low/mid cap pasują lub nie do tej repliki?

 

Sklep twierdzi, że jest pełna (w granicach rozsądku) kompatybilność, czyli nie ma takich hocków jak dajmy na to przy M-14kach G&G.

 

Replika do mnie dotarła. Solidny kawał żelastwa :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

W Azteko odpisali mi, że pasuje

 

Zmieniłem Springa na 130 i mam 380 fps...

Szczerze powiedziawszy standardowa dysza jest od razu do wymiany. Zrobiłem też test strzykawy i wypadł bardzo mizernie. Kupiłem kilka uszczelek w hydraulicznym i powiem szczerze, że mają za grube ścianki, więc nie pasują do głowicy tłoka. Ma ktoś pomysł jaki oring tam zaaplikować? Standardowy woła o pomstę do nieba.

 

Wkładałem też superoring o tej samej średnicy co oryginał, również z mizernym skutkiem

Edited by koszkin
Link to post
Share on other sites

To ile miałeś przed wymiana springa?

Mój z pudełka wyciągnięty pokazuje średnio 390 fps...

 

Magi kupiłem plastikowe mid-capy ASGames w ASG Shopie. Pasują i hulają (tradycyjnie zostają 4 kulki). Nieco się gibią w gnieździe.

 

O bebechach to nic nie powiem, bo sam się nie znam. Ale znajomi serwisanci twierdzą, że stuningować się da bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Po chronowaniu na wstępie miałem 330 fps

 

Co ciekawe, po wyjęciu Gearboxa do wymiany springa, śruby mocujące były tak luźne, że dało sie ję odkręcać palcami ( nie licząc jednej, która odkręciła się już sama we wnętrzu) Tak jak pisałem wcześniej w moim egzemplarzu szczelność układu woła o pomstę do nieba.

 

Także, muszę to jakoś uszczelnić.

 

Czeka mnie z tym trochę zabawy. Chyba, że znajdę dość szybko odpowiedni oring. Mam pytanie do użytkowników GB ze stajni G&G, siedzi tam chyba seryjnie montowany tłok (czarny z czarną głowicą, jeden metalowy ząb) może ktoś podpowie, jaki oring spisuje się tam najlepiej.

Edited by koszkin
Link to post
Share on other sites

:icon_eek2: !

 

Osłabia mnie, jak różnie potrafią skręcić repliki i to nie tylko Chinole...

Mnie się nieco gibie front i lufa wewnętrzna. Po weekendzie będe rozbierał i badał czemu.

 

Wkurza mnie też kwestia batki. Po sklepach stoi, że dedykują do repliki batki 8,4 lub 9,6 V na ogniwach mini. Mam takową i mam tez LiFe o identycznych rozmiarach. LiFe nie wchodzi, połówki gripu są rozepchane i jest szpara 2-3 mm. Co ciekawe, z batką NiMh jest podobnie, może milimetr mniej szpary. I musze inwestnąć w jakieś LiPo podzielone...

Link to post
Share on other sites

Kolego popytaj się tych swoich speców z tym oringiem co doradzają :icon_smile:

 

Co do batki, ja popierdzieliłem kupowanie jakiś podzielonych ustrojstw. Miałem niepotrzebny LIPO 3S 2200Mah, rozlutowałem jedną celę i puściłem na dłuższych przewodach oddzielnie. Wszystko wchodzi mi dosłownie na styk, jedna cela po jednej stronie chwytu, dwie po drugiej. Wszystko spasowało się dosłownie na milimetry i nie ma żadnej szpary ale kombinowania z tym było sporo :icon_smile:

 

Co do składania... dla mnie jest to niedorzeczne, replika za pokaźny worek złotówek a takie komedie w GB. O pinie od kolby pisałem wyżej, uważaj przy składaniu łatwo się łamie. Poza tym pokaźny kawał żelastwa bez zbędnych luzów itd. Generalnie jestem zadowolony (nie licząc tej komedii ze szczelnościa)

 

Aha... pin trzymający GB trochę ciężko się wybija, trzeba zdrowo przypierd.... żeby go wybić.

 

Dodam, że mam taką głowicę tłoka

 

http://www.specshop....a_Glowica_Tloka

 

Zmieniłem głowicę na nową. Okazało się, że fabryczna miała ubytek i za cholerę nie dało się jej uszczelnić żadną uszczelką.

 

Mam pytanie co do dyszy, dobrał ktoś z was jakąś uszczelnioną, bo chcę ją zmienić i nie wiem czy Aresa będzie na pewno pasowała. Mam na połączeniu dyszy z HU sporą nieszczelność na standardowej dyszy.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Tak więc tak, z dyszą będziecie mieli niemało zabawy, szukałem jej w sklepach na całym świecie przez ponad miesiąc i nikt tego nie miał, albo wysłać nie chcieli(GF też mimo wcześniejszej zgody potem się wypiął) więc dostanie takiej dyszy graniczy z cudem. Stockowa pękła mi na m120. Ta która obecnie siedzi w replice Xenona to dysza bore up do scara, serwisant ją jakoś przerobił i siedzi.

Z magami nie powinniście mieć problemów, jak pisałem: Bojce i pochodne pasują(lowy) a hi-capy pasowały wszystkie które mu podawałem (Army, G&G, kilka chinoli) nie spotkałem się z magami które by mi nie pasowały.

Edited by Kapso
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ano właśnie dysza od scara l CA powinna pasować po małej modyfikacji. Da się też sprowadzić np z ehobbyasia dyszę g&g. Mi tylko nie pasował hicap boja (latał jak się tylko da) i jak na razie na pewno pasuje i dobrze podaje hicap KWA i lowy boja.

 

Stalowe - górne body, piny i atrapy pinów,selektor, osłona spustu, rura gazowa, osłona rury gazowej, tłumik płomienia, blaszka blokująca osłony rury gazowej i lufy, przedni uchwyt zawieszenia, rączka przeładowania (ale nie 'suwadło'), osłonka 'suwadła', szczerbinka. Chyba tyle...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Jako że mam SA58 OSW Zeta Labs z identyczną (powiedzmy) kolbą, porównałem to sobie.

Pin GG z shitmetalu, zwężający się w jednym miejscu bolec, tam gdzie się zwęża jest dodatkowo wgłębiony, więc trzymają go ścianki o grubości milimetra. To się po prostu musi złamać. W dolnej, grubszej części system zabezpieczający czy jak to nazwać, też wyżłobienia, dodatkowe elementy ruchome itd.

W ZL - bolec stalowy, zwężający się. W dolnej części jedno wyżłobienie (gdzie się wbija pin przytrzymujący bolec przed wypadnieciem). I koniec. Nie do złamania.

Lubię GG, ale tę kolbe to spartolili na maksa.

 

Na szczęście trzpień stalowy już się toczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...