Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Blokada tłoka w gb v2


Recommended Posts

<p>Jak slaba sprezyna nie powoduje yakiego obciazenia bo nie kumam. Tlok dalej ten sam wiec skoro na slabej pracuje to na mocnej tez musi. Kwestia dlugosci sprezyn.Pisze z telefonu, sorki

 

Jeśli tłok delikatnie się klinuje na przekładni, to:

 

1) silnik słabą spręzyne potrafi przetargać - nie koniecznie energinie i z dobrym ROFem, ale daje rade przemieścić tłok = małe obciążenie

 

2) silnik mocnej spręzyny nie potrafi przetargać bo przy "klinie" ma już za duże obciążenie -> ten silnik...Jednym słowem na chłopski rozum nie ma siły uciągnać tłoka przez tak "ciasną" przekładnie... ,

 

Wystarczy że albo zębatka ma delikatne jajo, jeden, dwa zęby dłuższe i już źle się zgrywa z listwą tłok, alnbo odwrotnie listwa tłoka jest do bani... i "trą" o siebie co też daje duże obciążenie...

 

Próbowałeś na 11,1 V ?

 

Jak możesz wsadź tą słabą sprężynę i nagraj filmik jak to chodzi, sporo np. mi to pomorze ;)( na tej 7,4)

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Ok. Postaram się jutro wstawić filmik z działania na słabej sprężynie. Mogę na teraz powiedzieć, że przy słabszej sprężynie tłok nie zawsze cofa się do pozycji wyjściowej. Przy mocniejszej już do pozycji wyjściowej cofa się zawsze (to znaczy przez pierwsze trzy strzały bo potem jest zacinka ;p).

 

Pytanie czy tłok nie klinuje się mógłbym rozwiązać wsadzając stockowy tłok i spiringa 130, ale nie wiem czy stock CA nie rozleci się przy takiej sprężynie :).

Edited by Korkoran
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem kilka rzeczy opisanych tutaj. Zębatki wydają się być ok (nic się nie rusza). Po zmianie tłoka na stockowy nie było nawet jednego strzału, a tłok zatrzymał się trochę bliżej niż przy tłoku SHS (widać na zdjęciu). Nagrałem też film z pracy tłoka SHS z słabą sprężyną. Tak więc to nie tłok a sprężyna jest tutaj czynnikiem powodującym zacięcia (co jest dziwne, bo na wcześniejszym tłoku wszystko chodziło idealnie dopóki się nie rozpadł, a stało się to po dobrych kilku tysiącach kulek (myślę, że z 6 spokojnie)).

 

Zdjęcie:

http://zapodaj.net/1a593e1c363aa.jpg.html

Link to post
Share on other sites

6 tyś. ??? Co to jest ? Na jdnej strzelance da siętyle wywalić, 3000 BB na strzelanki to dla mnie norma :P

 

Gdyby sprężyna miała się nie mieścić do tłoka to jeszcze bardziej tłok posunąl by się do tyłu...(mowa o CA)

Jeśli chodzi o tego SHS, to brakuje mi bardzo mało, i tu by mogła się nie mieścić sprezyna

 

Ale. wygląda tak jakby silnik nie dawał rady, tylko że ten silnik to mocny i dobry...

 

Dla pewności postaw prowadnice, nałóż na nią sprężyne i tłok, a później delikatnie dociskaj i sprawdź czy tłok dojedzie do "skrzydełek" prowadnicy...

Link to post
Share on other sites
Wystarczyła pozbyć się łożyskowania lub podkładki pod głowicą tłoka.....

 

Nie nie wystarczyło, sprężyna nie wchodziła w tłok - ma za małą średnice wewnętrzną.

 

 

Co Twojego problemu to sprawdziłbym podkładkowanie.

Edited by P&P
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...