Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zaczynam - mam coś pod ręką. Czy się nada?


Recommended Posts

Otóż mam dosyć serdeczną sytuację, bo nie zaczynam z niczym.

 

Kiedyś z ASG strzelałem trochę - głównie rekreacyjnie, byłem w sumie na bodajże dwóch strzelankach w warunkach "Gdzieś za garażami" z paroma kumplami. W każdym razie minęło parę lat i pomyślałem, czy by nie zacząć na poważnie czegoś z ASG - dołączyć do jakiejś ekipy czy innej formacji i desperacko tuptać pod ostrzałem Pro-playerów modląc się o choćby jedno trafienie na rundę ( ;D ).

 

Zwykle zapytałbym standardowo "A jaką replikę? A jakie gogle? A jakie skarpety? A jaką herbatę taktyczną?". Nie tym razem. W przyszłości, jak typowo studencki budżet pozwoli, kupuję elektryka MP5 ( http://www.taiwangun...-broni-m5-s5-jg ) Ale to dopiero w przyszłości, bo teraz na uczelni, z kasą u mnie bida.

 

ALE! Studiuję Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej - jako rekwizytu jakiś czas temu potrzebowaliśmy śrutówki, to kupiliśmy na spółę kilku osób coś cięższego i taniego, żeby dobrze w kadrze się prezentowało. No i padło na AGM'a http://www.taiwangun...un-long-003-agm .

 

Tak się składa, że wciąż mi zalega gdzieś pod szafą praktycznie nieruszany, z zestawem magazynków.

Stąd pytanie pierwsze - Czy na strzelanki "z jajami" się jakkolwiek to nada, czy będę robił za samobieżny ochłap tarczy treningowej? Sporo czytałem, że bez trybu serii albo choćby szybkiego półautomatu niewiele może noobek zdziałać. Jak coś, to po prostu poczekam aż kupię elektryka, nie będzie to też wielki problem.

 

_____

 

Druga kwestia natomiast haczy o powyższą peemkę. Otóż - potrzebuję na nią piniondzów których mi brakuje (uczelnia i student ). ALE! Dawno, dawno temu z bratem kupiliśmy, do strzelania rekreacyjnego, Dan Wessona 6' z zestawem łusek (30 sztuk) i speedloaderem (zbieraliśmy na niego dosyć długo :icon_wink: ). To jego właśnie dzierżyłem na pierwszych strzelankach - mocno, daleko i celnie go nosi, stosunkowo mało CO2 zżera, ale na maina za cholerę się nie nadaje - za mały bębenek (niespodzianka ;D), za długie przeładowanie - nadaje się idealnie jako boczna pół-snajperka, albo na dłuższy dystans jak Main'a mamy na cqb. Musiałbym tylko profilaktycznie go przestrzelać i sprawdzić czy wszystko u niego działa po dłuższym nieużytkowaniu.

 

Aby kupić Peemkę potrzebuję kasy, a z Danego nie korzystam (chociaż zaj*biście się prezentuje, między innymi jako rekwizyt ;D ). Nie chcę jeszcze wyskakiwać jak Noobtuber w Call of Duty z tematem na Sprzedaży, więc podpinam pod temat: Jak sądzicie, ktokolwiek byłby zainteresowany wynajmem wielkiego rewolweru na własne strzelanki, czy musiałbym go bezpowrotnie sprzedać i utracić jego niezaprzeczalny majestat z półki na zawsze? :icon_wink:

 

PS: Jeden z moich pierwszych postów na forum, tak więc, ekhem. Cześć. :icon_razz:

Edited by Vel1828
Link to post
Share on other sites

Mam kolege co z AGM potrafi pokonać ludzi z tuningowanymi elektrykami, także nie bój nic. A taki zestaw AGM + DAN może być całkiem fajny, skończy się ammo w rewolwerze, bierzesz shotguna i strzelasz dalej ;) a potem jak sytuacja się uspokoi ładujesz rewolwer :) Graj i zbieraj doświadczenie, a pieniądze na elektryka uzbierasz to będziesz już coś tam umiał ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o AEG-a, to ten, który wybrałeś jest OK, choć ja radziłbym MP5SD6, w środku ma to samo, ale składana kolba poprawia mobilność tej repliki (łatwiejszy transport oraz lepsza manewrowość w ciasnych pomieszczeniach i zakrzaczonym terenie). Osobiście używam tej repliki ponad 4 lata, bezawaryjnie. Ostatnio stuningowany do ponad 410 fps.

AGM 003 long, to bardzo dobry wybór na początek przy ograniczonym budżecie.

 

Ps

Zawsze używaj dobrych kulek G&G MadBull, zarówno do AGM-a jak i MP5 stosuj kulki 0,25 g.

Link to post
Share on other sites

Też myślałem o składanej kolbie na początek (trzymałem kiedyś w rękach obie wersje, składak znacznie wygodniejszy), ale nie byłem pewny, czy w wersji z kolbą nie wejdzie do niego większy akumulator (jak to kolba). Dlatego na razie zaklepałem sobie markę i model, a o samej kolbie zadecyduję już później, jak będę miał kupować - przy okazji więcej doświadczenia i wiedzy się zdobędzie przed kupnem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...