Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Fishbonee

Redaktor
 • Content Count

  516
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

6118 profile views
 1. Fishbonee

  E&L seria M4

  Co do mojej wojny z gumką - założyłem na lufę i "szurałem" nią delikatnie po osełce, aż kołnierz osiągnął długość niemalże identyczną ze stockiem. O dziwo wcale nie trwało tak długo, no i po złożeniu mogę się cieszyć flat hopem modify :icon_biggrin:. Co do gumki Energy u kumpla - jednak śmiga bez przeróbek. Kupiłem cały zestaw na Azteko - dystanser był w zestawie. Na kartce z serwisu Gunfire po montażu Titana (normalnie nie chronują :icon_razz:) SOPMOD II wydmuchało 420 fps. Fun Fact: kupiłem jeszcze na zapas ELAR M4 (tego klasyka) i... magazynki do magwella wchodzą zupełnie inaczej, a dwa hakaśkowe magi (te ze ścięciem na dole), które pasują do SOPMOD II do klasyka nie zapinają :teethh:. @mikele_p - mi do SOPMOD II Castellany wchodzą, siedzą i podają idealnie bez przeróbek. Wychodzi na to, że są różnice pomiędzy poszczególnymi partiami emek E&L, czy też różnymi modelami. PS. Jakby ktoś miał źródełko oryginalnych szyn od KAC do emek, to bym był bardzo wdzięczny :icon_wink:.
 2. Fishbonee

  E&L seria M4

  Widzę, że paru z Was zmieniało gumkę. W moim SOPMOD II po założeniu flat hopa Modify WSZYSTKIE magazynki świrują - czasami podają do połowy, czasami strasznie nieregularnie. Co ciekawe, analogiczna sytuacja występuje w emce E&L kumpla (ten sam model), ale z czarną Systemą. Ktoś coś? Póki co podłożyłem na czoło GB cienki, płaski oring i problem dalej występuje - ten trikas więc odpada :/. Gumki nie odpuszczę, bo za fajnie na niej lecą kulki :teethh:. Edit: Porównałem stock z Modify - kołnierz od tego drugiego jest o jakieś 0,5 mm dłuższy, co pewnie powoduje jego pojawienie się w kominie i blokowanie kulek, szczególnie tych ostatnich, słabiej wypychanych. Może da się to jakoś delikatnie przesunąć tak, żeby dalej klips od lufy łapał, będę kombinował. Ewentualnie mogę spróbować na kamieniu szlifierskim skrócić meeeega delikatnie ten kołnierz, ale to traktuję raczej jako ostateczność. Dam znać co wyszło :D
 3. http://www.kjworks.com.tw/photo/14156698243.pdf - tutaj masz schemat repliki wraz z numeracją i opisem części. O ile dobrze się orientuję, to Specshop jest dystrybutorem ASG i możesz śmiało do nich skrobnąć o wycenę danego elementu - powinni załatwić.
 4. Jak wyście to tam wcisnęli? :teethh: Od 15 minut walczę z chwytem przednim żeby go założyć z tym cholerstwem, a kabelki mam przycięte prawie że co do milimetra. [edit] ku potomnym - przeszlifować gdzieś o około milimetr wnętrze chwytu przedniego scorpiona, kable z repliki przyciąć tak, żeby minimalnie wychodziły z miejsca obok suwadła, analogicznie z baterii - ma minimalnie wystawać. Trikas polega na tym, żeby na lufie znajdowała się sama bateria, a wtyczki były wciśnięte do okienka z suwadłem. Po tych modyfikacjach wchodzi ideolo na styk, ale w przypadku awarii lipolki może być śmiechowo :teethh:.
 5. http://wmasg.pl/pl/armoury/show/702786 :icon_wink: Od siebie dodam, że byłem całkowicie zauroczony klamką - kiedyś w końcu też ją pewnie sobie kupię :teethh:.
 6. Taśma gumowa do uszczelniania rur sprawuje się świetnie na kałaszku, wystarczy ją mocno owinąć. Na glocku też powinno dać radę ;). Takie ścierne wynalazki typu taśma antypoślizgowa (jak ścierna) polecam na zamek, aczkolwiek muszę też kiedyś wypróbować bezpośrednio na chwycie :D.
 7. http://www.aliexpres...2584800432.html Tu masz trochę taniej, szczególnie do takich eksperymentów :icon_biggrin:. Sam jak zobaczyłem to zdjęcie co posłał Axel to pomyślałem, czy nie dało by się czegoś takiego skomponować z cebuletą naszą. Ten zdaje się mieć podobne ubarwienie, no i zawsze można poprawić kolorki jakimś szprajem Fosco :teethh:. Cena za komplet nie boli w porównaniu do tych z myśliwskich sklepów, tym bardziej że nas interesuje tylko góra. Może jak będą luźne fundusze... :teethh:. Mam wrażenie, że spodnie wz93 + ta góra + boonie i moskitiera dałyby ciekawy config :icon_biggrin:.
 8. Ku potomnym - magazynki US Palm wpinają się, kulek nie podają :F.
 9. Na jakimś anglojęzycznym forum snajperskim był podany sposób z colą light - przez jakiś dzień się trzymało kulki w coli, po czym wsypywało je do wody z płynem do naczyń i dokładnie myło. Sam tak kiedyś z ciekawości zrobiłem, jednak czy dało to jakikolwiek efekt - nie powiem, bo nie prowadziłem głębszych testów. Były przyjemnie gładkie, brak było jakichkolwiek osadów, które zdarzają się na kulkach prosto z opakowania. Może znowu spróbuję z różowymi Nuprolami 0,28, bo prosto z butelki są tragiczne :F.
 10. Mamy teamowego spartaca pod strzelnice na festyny etc. - stalowe low capy cymy wchodzą bez przeróbek ;).
 11. Amatorzy... Zarzuca się linkę na pobliskie drzewo i przelatuje nad suchymi gałązkami i liśćmi jak Tarzan :F.
 12. Jeśli masz niebieskiego stocka Boyi, to jest to dobra głowica - trzyma szczelność ;).
 13. Nie. Kolega mnie uprzedził jak kawę sobie robiłem :F
 14. Żeś się uparł na tą głowicę :F. Poza tym wszystko fajnie, pamiętaj jeszcze o zestawie kable + mosfet + deansy ;).
 15. http://wmasg.pl/pl/consignment/show/652838 "rękawiczki taktyczne firmy Mechanix" - na pierwszy rzut oka widać, że to chamskie chinole. Oczywiście brak o tym wzmianki w ogłoszeniu, jedynie w albumie widać na metce napis "MECHANLX".
×
×
 • Create New...